Reklama

Reklama

Operační středisko vojenského výzkumného ústavu ztratí kontrolu nad prototypem nebezpečné biologické zbraně, původně plánované k nasazení v případě vesmírné války. Kontaminovaný náboj vzhledu ohnivé koule vybuchne na Zemi. Navzdory tomu, že nejvyšší místa mají eminentní zájem "nehodu" utajit, nepodaří se jim zabránit následné katastrofě. O celé záležitosti ví místní věštkyně Lady Elaine, která varuje detektiva McLemora, aby se vystříhal hrůz. Vesmírný vetřelec se probouzí k životu, dokonce stihne naklást zkázonosná vejce. Nekompromisní McLemore, který má ustavičně problémy s panovačným kapitánem Robertsonem, dostane vítanou pomoc v podobě neobyčejné asistentky Carly. Zdá se však, že proti krvelačným protivníkům jsou bezmocní... (Intersonic)

(více)

Recenze (25)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Päťdesiatky nikdy neskončili, povedali si Fred Olen Ray a jeho spoluscenárista a keďže už žili v osemdesiatkách, svoje extrémne béčko obohatili ešte o motívy a scény z Votrelca. Ono to vyzerá ako nejaký zabudnutý starý Cormanov film, ktorý bol dodatočne po desaťročiach kolorovaný a zatiaľ neexistujúcimi kvalitnými digitálnymi trikmi boli dorobené autá z vtedajšej súčasnosti. Len škoda, že to nemá žiadnu atmosféru a človeka po čase prestane baviť aj tá previnilá zábava na účet tvorcov a wtf finále prezíva. Ak vám nesadne otravný Napier od prvej minúty, bude lepšie film ihneď vypnúť. Som ochotný veriť, že Ray dobre vedel, čo robí a pri nakrúcaní sa všetci na všetkom nesmierne bavili a po svojich replikách ihneď vybuchli smiechom. ()

matestlust 

všechny recenze uživatele

Ujíždím na laciných béčko/céčkových hororech osmdesátých a devadesátých let, takže můj nadhled je vždy a opravdu hodně velkorysý. Tady ale bohužel nejde přimhouřit ani jedno oko, ani to třetí oko...Tohle je totální kokotina s tak trapným vetřelcem, že už to ani k smíchu nebylo. 1* za jistý statut kultu, který si tento film získal ve zlaté éře VHS. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tohle průměrné scifi-hororové béčko si pamatuji ještě z dětství. Naši ho měli kdysi na staré VHSce, ale ta se někde postupem času ztratila. Po dlouhé době jsem měl příležitost si film sehnat a tak jsem nezaváhal. Přestože nejde o nic světoborného a speciální efekty nejsou zrovna nejlepší, tak fandy podobných „přiblblých“ kousků jistě nadchne lehká gumovitost příšery, která jakoby pořád procházela nějakou proměnou. Její ostré zuby a chapadla ve mně kdysi vzbuzovali hrůzu, dneska se tomu už jen zasměji. Někoho jistě taky potěší, že si zde vedle sebe zahráli Charles Napier a Ron Glass. Tvůrcům se místy podařilo navodit vskutku zajímavou atmosféru, která ve spojení se slušně znějící hudbou dokázala kdysi divy…. ()

Astaroth12 

všechny recenze uživatele

Fred Olen Ray mi nieje zatial moc známy, ale po tomto filme si myslím, že to asi nebude žiadny režisér hitoviek, ale minimálne bečiek či nie i cečiek. Ale i tak, niektoré jeho filmy, myslím tým horory, si každopádne, budem chcieť pozrieť, keď sa k nim dostanem. A on sa zdá, vykradol už veľa kultových filmov. Toto je len lacná vykrádačka a napodobenina Aliena, ktorá po všetkých stránkach prehráva na plnej čiare, hádam iba Charles Napier bol jediným pozitívum vo filme, inač je film neskutočné amatérsky. Monštrum bolo strašne nedokonale, s tým ťažným zariadením, čo si priťahovalo svoje obete bolo neskutočne trápne a i jeho hlúpy pohyb, ktorý vyzeral, ako keď uteká krab. Dialógy stali, tiež za milú Jarmilu a herci, okrem spomínaného Charliesa boli hrozní. Je čudné, že herec, ktorý hral z v mlčaní jahniat, Philadelphii či Rambovi 2, sa upísal do takejto kraviny. Len kvôli nemu dávam 2*, inač by to bol, hádam i odpad. ()

IllIlIlIIl 

všechny recenze uživatele

Tento film jsem viděl před X lety a velmi na mě zapůsobil. Spal jsem u strejdy, který mi ho pustil na dobrou noc, i když mi bylo asi 6 let :-). Byl to první film, ze kterého jsem měl pak v noci opravdu horečku, byl jsem vyděšenej strachy a ty dvě monstra jsem viděl i u strejdy v pokoji na stěnách :-) Noc jsem kupodivu přežil ve zdravý a kdykoliv jsem ke strejdovi přišel, tak jsem škemral, ať mi pustí znovu ,,Temňousa,, :-) ()

Galerie (15)

Zajímavosti (5)

  • Při závěrečném souboji detektiv Ian McLemore (Charles Napier) přeřízne monstru chapadla, teče bílo zelené tekutina (zřejmě tedy krev). Poté, co se do monstra pustí motorovou pilou, stříká červená krev. (LION-MR.T)
  • Při noční přestřelce uniká zločinec v zeleném autě, ale v okamžik, kdy letí vzduchem, vidíme červené auto, ale při dopadu a výbuchu už je zase zelené. (LION-MR.T)

Reklama

Reklama