Mladá rebelka Nimue, která má tajemné schopnosti a legendární meč, spojí síly s okouzlujícím žoldákem Artušem a společně se vydají zachránit její lid. (Netflix)

Bozvav odpad!

Taková hnačka už tu dlouho nebyla. Výprava ubohá, Příběh raději nezmiňovat a o nehereckých výkonech většiny účastníků, by sedaly popsat štosy stránek. Prostě kejda, kterou bych nechala na jedné hvězdičce, kdyby nešlo o mé oblíbené téma. Takto posílám ke všem čertům, ať si taky užijí pekla. Poctivě nakoukány 4 díly, zbytek narychlo, i moje sebepoškozovací záchvaty mají své limity. ()

Shakers

Mám rád Artušové legendy, mám rád fantasy a mám rád komiksy od Franka Millera (The Dark Knight Returns, Sin City, 300), no toto je riadna divočina a poriadne sprznená adaptácia. No kvôli R-kovému ratingu som to bol schopný pozrieť až do konca. Nebudem si tu pohonkávať na tom, že Artuš došiel s Afriky na žirafe ako ostatný. Je tu samozrejme hromada blbostí a legenda o Artušovi je prekrutená do tvaru paragrafu, ale keďže je to komiksová verzia, kde si to môžete dovoliť, tak som sa nad tým moc nepozastavoval a skutočne veľa tomu vedel odpustiť. Zaujal ma príbeh aj napriek tomu, že hlavne postavy sú nemastné neslané (to platí aj o hercoch). Dokonca ani akcia nepresvedčí či nestrhne, aj keď palce hore dávam za krvavé scény, odseknuté hlavy, ruky, nohy a tak podobne. Masky, kostýmy, či výprava nevyzerá zle, v každom diely sa pozrieme do nejakej jaskyne, zrúcaniny, hradu, alebo tak podobne, takže je tu celkom dosť zaujímavých miest. Efekty sú slabšie, ale zase sa s nimi neplytvá, takže tých pár vizuálne slabších scén sa dá prežiť. Aby som to zhrnul. Vizuálne je to pekne a zaujímavé, hudba sa tiež podarila. Herecky nepresvedčivé (obzvlášť v akčných scénach hlavnej ústave s tvárou Katherine Langford vôbec neveríte, keď už len uchopenie meča nie je presvedčivé, nie to ešte šermovanie a porazenie niekoľkých vojakov). Artuš nudný, bez charizmy a nasilu romantický, keďže romantika tu hra veľkú rolu a celé je to viac cielené na pre mladšie publikum. Dialógy chabé. Merilin a flashbacky asi to najlepšie, čo seriál ponúkne. No a prekrútený príbeh, ktorý sa snaží byť veľká multikulti fantasy ? Pre väčšinu je to asi skôr mínus, ale ja som sa postupne začal baviť na tom, akým smerom sa to vyvíja a bavilo ma to až do konca. Škoda, že nebude nebude druhá séria, pretože ukončenie tomu chýba, takže sa nedozvieme ako skončili osudy Merlina, Nimue, Artuša, či Lancelota. 60% - 3* ()

iXtr3m3

Bacha SPOILERY: Tak toto bol iný prúser. Kto sa diví, že tento seriál uťali, tak musí byť na hlavu. Ja viem, že doma pokročila a treba myslieť aj na LGBTQ, gender ideológiu a rasové blá blá blá, ale ALE urobiť Morganu afroameričankou, urobiť z Nimue takúto kravu, dať tam lesbické mníšky a tiež jedna z nich afroameričanka, hlavná mníška afroameričanka a urobiť Artuša tiež z afroameričana a jeho otec rytier v danej dobe tiež afroameričan? V podstate každý tretí-štvrtý človek "černoch" a dokonca v dobrých postaveniach? To tým v Netflixe fakt už takto "zajebáva"? To chcú takto mladým, ktorí o histórii vedia hovno, balamutiť mozgy? Ani jedno v danej dobe nebolo možné. Za jedno sa upaľovalo, druhé kvôli otroctvu tiež nebolo možné a rôzne kombinácie ani nehovorím. Detské spracovanie ála Herkules so Sorbom alebo Xeny len s občasným "krvavejším" nádychom tomu tiež nepomáha. Nedám odpad len kvôli celkom slušnej výprave, ale inak je to blud, grc, mišmaš všetkého, čo sa len dá. Ďalší dôvod, prečo viac držať palce HBO Max, Amazon Primu, AppleTV a Disney+, prípadne menším hráčom ako Hulu alebo Peacock. Z Netflixu okremá pár vymakaných seriálov a sérii sa stáva žumpa plná buzerantov. Nebyť seriálov ako Stranger Things, Lost in Space a pod., už by som ich bojkotoval len z princípu. Kým nezačali s týmto LGBTQ hnojom, tak som sa na ČSFD v komentároch vyjadroval slušne, ale ako s tým nastúpili, tak som zahodil všetky servítky okrem tých najhrubších. Fuck Netflix, Fuck LQBTQ agitky, Fuck MeeToo, Fuck Genderideology. ()

Toren

3/10. Katastrofa. Katherine jako Nimue je nepřesvědčivá, naprosto zoufalá a její máchání meče za podpory digi plátna mě straší ze spaní i dny po dosledování. Netflix zaškatulkoval všechny příběhové i charakterové klišé a Prokletá se prakticky může "hrdě" postavit vedle Dopisu pro krále. Nuda, šeď a trapnost. Alespoň to má parádní lokace a kostýmy. ()

Krabak odpad!

Tak tohle byla dost velká příšernost -_- Totálně nesympatická Langford, černej Artuš...jako fakt? Vietnamci...tvle, když chci natáčet anglické legendy, tak na multikulti se pro jednou vykašlu, aspoň u hlavních postav!! To že Netflix cpe všude gaye, ideálně černé gaye a není film či seriál, kde by se tohle nelíbalo, tak hold na chvílu zavřu oči. Ale celý seriál koukat na tohle utrpení? Nevím, proč jsem se tak mučil. ---> 0% ()

• Pro herce Seana Gildera (Bors) se nejedná o první roli v díle adaptujícím artušovskou legendu. Zahrál si už ve filmu Král Artuš (2004), kde se představil v roli Artušova sluhy Jolse. (slipknotfan)

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu