Do česko-německého pohraničí přijíždí skupina brigádníků na geologický průzkum. Ne všichni lidé však mají čisté úmysly i minulost, a tak skupinu geologů ohrožují diverzanti, kteří chtějí vyhodit do vzduchu opuštěný důl a uniknout přes hranici... (oficiální text distributora)

NinadeL

Panoptikum šílenosti. Copak je to vlastně za film? Dobrodužný rodokaps? Výchovná selanka? Návod na život? Studie lidských osudů? Vše a nic. Je to marné, je to marné, je to marné. A samozřejmě je v tom i láska. Zralá, i ta mladistvá. Ostatně, Marie Kyselková byla opravdu spíše manekýnka, nežli herečka. ()

Adam Bernau

Další zapomenutost z dob boje proti agentům, v níž hrají zase snad úplně všichni. Rafinovaně exponováno tak, aby divák od začátku musel z agentství důvodně podezírat úplně každého. Jedna si schovává lejstro, jeden je představitelem úpadkové kultury, jeden má foťák a neštítí se ho používat. Považte! Politickovýchovně skvělý tah, přesně v duchu doby. U vědomí toho, že tři jinak celkem normální mládenci zvolí noc jako nejvhodnější dobu pro nalezení něčeho v horách, nemá moc cenu vyjmenovávat všechna "škobrtnutí" v jednání a myšlení postav. Ostatně tito čerství absolventi hornického učiliště jsou již sdostatek obtěžkáni náhledem životních znalců ("co vy víte o lásce!"). Je zde také hajný, který vše jenom zpovzdálí pozoruje a v pravou chvíli se do věci vloží. Finále je báječné hlavně v tom, jak se v pohádkové jeskyni nakupí všechny možné potřebné rekvizity, včetně seznamu konfidentů Gestapa. Na konci máme dokonce jednoho vyléčeného z četby brakové literatury. Rozhodně největším bonbónkem je Bohoušek Záhorský s kvérem v ruce a s "es kommt der Tag!" na rtech. ()

Kovaja

Tohle je pro mě 1 z nej filmů staršího vydání!!!!Naprosto skvělé herecké obsazení ať už mladíci Vinklář či Fišer jakožto mladé ucha lačné po dobrodružství nebo herecké esa Kopecký,Kemr,Záhorský, Lukavský.Jen si myslím že je škoda že ve filmu nedostal větší prostor R.Hrušinský který přijíždí na Větrnou horu jakožto člověk s kriminální minulostí.Naopak ve filmu exceluje J.Mareš-řidič autobusu,takový chytráček ze kterého se pozděj vyklube taktéž člověk držící s nacisty a je pro ně ochoten udělat cokoli.Ve filmu sou skvělé scény točené jak v krásné hornaté přírodě tak v těžební štole a napětí zde rozhodně nechybííí! ()

Gekacuk

Plejáda těch nejlepších herců naší historie. Pouze Eva Kubešová sem evidentně nezapadla. Je nepředstavitelné, že by o ni mohl mít Vinklář zájem. V malé roli si zahrála okouzlující Marie Kyselková, budoucí princezna Lada. Byla to jedna z jejích pouhých tří filmových rolí. Miloš Kopecký je komický i v této vážné roli. Jiřina Steimarová ve svých memoárech vzpomíná, jaká byla při dlouhém natáčení dobrá parta a jak si to celé hezky užili. Každý z obsazených herců byl výraznou individualitou a vynikajícím umělcem. Proto film nemohl přes jisté slabiny scénáře dopadnout špatně. ()

Orlau32

Taková byla doba. Bylo po válce, mnoho věcí i politicky bylo nedořešeno, diváci volali po dobrodružném filmu, tak se toho režisér SEQUENS st. ujal. Myslím si, že to zvládl docela dobře, jenom některé scény měly být lépe dotaženy do konce. Josef CHVALINA, který většinou hraje záporné nebo role zakomplexovaných gaunerů, tam vystupuje sice důležitě, ale mě nepřesvědčil, že by zrovna jeho posadili na tak důležitý úřad po válce, kde se více jak kádrovalo a taková místa byla obsazována prověřenými lidmi (většinou bývalými partyzány). ()

• Filmovanie prebiehalo v Krušných horách, Děčínskom Sněžníku a v obci Tisá. (dyfur)
  • Scéna s otráveným psom bola natočená tak, že pes namiesto jedu dostal alkohol. Opitý bol ešte aj druhý deň. (Raccoon.city)
  • Nákladní automobil, který se ve filmu objevil, je Praga N vyráběná v letech 1915-1939. (schwalbe)

Zemřela herečka Marie Kyselková

Zemřela herečka Marie Kyselková

22.01.2019

Ve věku 83 let zemřela česká herečka Marie Kyselková, kterou diváci mohou nejlépe znát jako princeznu Ladu z pohádky Princezna se zlatou hvězdou. Herečka byla dlouhodobě vážně nemocná a v poslední… (více)