Podvodníček je jedním ze dvou přeživších masakru v losangeleském přístavu. Pomocí rozsáhlých retrospektiv líčí vyšetřovateli spletitou změť událostí, které jej i s jeho kumpánem přivedly na pašeráckou loď... Po únosu kamionu v New Yorku je pět zločinců zatčeno a podrobeno výslechu. Protože nikdo z nich není vinen, plánují se policii pomstít. Operace probíhá hladce, ale pak se ukazuje, že za vším stojí mistr legendárního zločinu Keyser Söze. Je zřejmé, že každý z nich Sözeho v určitém ohledu poškodil. V rámci odvety pak následkem výbuchu na lodi zemře 27 mužů. Nyní však vyvstává zásadní otázka – kdo je vlastně Keyser Söze? (Cinemax)

Royaldell

Chvilku trvá,než se do toho dostanete,ale jak se povede,tak už není cesty zpět. Výborný Kevin Spacey,výborný scénář a výborná atmoška. O závěru a rozuzlení ani nemluvím! Gr8. ()

Plechy

Geniální film plný humoru, akce a napětí. Příběh krásně odsýpá, Kevin Spacey zde hraje naprosto skvostně. Vše zde funguje jak má. Víc netřeba říkat. ()

karlvonarbei

S odstupem času spíše k průměru mířící snímek, ale na tehdejší dobu poloviny 90. let dílko stále zdařilé. Nechybí akčnost ani jistý kriminální příběh, který ve svém rozuzlení není ovšem příliš srozumitelný a je proto na samotném divákovi, aby domyslel možná i vlastní verzi toho, jak se celý příběh měl odehrát. Závěr filmu tedy spíše manipuluje s emocemi, staví výsledný efekt nad logiku a tím vše tak trochu znevažuje. Herecké obsazení je přitom velmi dobré, chybí však výrazné odlišení od podobných filmů tohoto žánru, kterých bylo a bude vždy přehršel. Není tedy proto vhodné příliš překombinovávat story a podceňovat tak intelekt diváka ()

Vlkopec

Vůbec jsem nepochopil o čem to bylo. To je vzhledem k tomu, jaký dojem film udělal na většinu lidí, nejspíš moje chyba. Po pravdě se mi tomu ale těžko věří. Připadá mi, že tenhle film se musel líbit hlavně lidem, kteří si myslí, že všechno se děje s nějakým hlubším záměrem za kterým stojí spiklenci, kteří řídí svět. Proč a jak by to všechno hlavní hrdina dělal? Můžou někteří lidé střílet jak na lesy v mrakodrapu a pak se v klidu vybavovat s jinými a vrhat v klidu zamilované pohledy? Tyhle filmy, kde není jediný aspoň trochu sympatický hrdina prostě nejsou pro mě. Nejspíš mi ujel vlak. ()

Janoss98

"Nejlepší trik, který ďábel předvedl, bylo přesvědčit svět že neexistuje." Zajímavý film, který má velmi důmyslně propracovaný děj, až tak moc, že jsem se v polovině ztratil a našel se pár minut poté. Jinak se mi film líbil, ačkoli se asi nedostane mezi moje nejoblíbenější. Hlavně kvůli konci, který mě nějak zvlášť nepřekvapil, jelikož jsem to tak nějak čekal, proto 80% ()

Bogrant

Rafinovaná óda perfektne zahraná na sku*vene dobrý scenár. Ospravedlňujem sa, ale je to tak. Skvelé herecké výkony a samotný scenár boli základným prvkom pre vytvorenie výborného, trochu odlišného a ťažko pochopiteľného krimi thrilleru. Pre najvyššie hodnotenie by som však potreboval ešte niekoľko videní. ()

sarulefilm

Tohle je bomba! Pořád si vzpomínám na ten pocit, když jsem to viděla poprvé. A možná právě to je důvod, proč to všichni sledujeme znovu a znovu, protože tenhle film, když vás opravdu překvapí, tak ve vás nechá stopu. A pak, když to člověk vidí znovu, tak je plný toho zadostiučinění, že ví, jak to je! Ale i když to vidím už poněkolikáté a znám skoro každou scénu, přece jen jsem pořád napnutá a neuvěřitelně mě to baví. Film má prostě skvělou atmosféru, skvělé herecké výkony a napínavý příběh. Už se těším až ho uvidím znovu! ()

Feacher

Po zhlédnutí jsem dokonale zmaten z toho, co je tedy pravda a co fikce. Již při filmu jsem si některé scény občas vracel, ale abych to celé pochopil, budu to asi muset vidět víckrát. Zřejmě nejsem nejostřejší tužka v penále. Hádám, že nemusím opakovat 1000x opakované - skvělý scénář a skvěle zahráno. Takto to má vypadat! 5* ()

Little_Sawy

Já osobně jsem stímhle filmem naprůměrně spokojená, protože mal a dal mi co jsem od ňěj rozhodně nežádala. Zajímavý kousek, který mě potrápil, a to tým, že jsem musela hledat, pátrať a trápiť mozgové bunky, abych došla s vysledkem na to, kto, nebo co je vlastne oným tajemným zabijákem, až do samého konce jsem to nemohla rozlousknout (houno, přišla jsem na to, když byly na tí posraný lodi), takže, takovéhle filmy prostĕ mlsám všemy mými šlutými smysli. ()

futislav

Výborná detektivka. Téměř dokonalé včetně závěru. Asi si to pustím znovu, když už znám konec. A o to více si to vychutnám. ()

Holly_Molly

Solidní kriminálka co neurazí ani zvlášť nenadchne, s fantastickym catingem kterejžto dokáže prodat i tu nejmíň zajímavou postavu (v tomhle filmu většina) a dobrym finálnim twistem..ale 88%? Pffff, ledatak z nostalgie :-D ()

motyka52

Jo, takhle jo. Občas mám s filmy známými hlavně kvůli "dokonalému twistu" problém, protože na konci může mít divák pocit, že ten film existuje jen právě kvůli tomu twistu. To ale určitě neplatí tady. Prvnotřídní scénář, nejvyšší herecká liga a chytré rozuzlení. Člověk má na konci hned chuť pustit si to znova a tentokrát už to sledovat jinýma očima. ()

Ruslan

Pro mě místy až nudný filmy jehož rozuzlení se dá dostatečně brzy odhalit. Hrozně mi to připomíná snímky, které se odehrávají na malém prostoru a divák si má tipnout kdo to je, ale bohužel tady na malém prostoru nezůstavame a proto je tempo velmi vlažné. 60% ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)