Michael Jordan v tomto dokumentárním seriálu otevřeně vypráví o svém životě a kariéře. Obsahuje dosud nepublikované záběry z jeho poslední sezóny v NBA. (Netflix)

BoPo

Extrémne chválený a riešený dokumentárny seriál. Prvá vlna hodnotení na ČSFD sa zviezla na tejto vlne a vystrelila Jordana do TOP 3 seriálov. Má super zvolený štýl rozprávania. Páčilo sa mi neustále posúvanie sa v rámci časovej osy. Chvíľu v poslednej Jordanovej sezóne, chvíľu v jeho prvej, chvíľu v prvej majstrovskej, atď. Nemusíte x dielov sledovať postupný vývoj od nováčka k legende, ale máte jednotlivé fázy kariéry nadávkované. Svoj priestor dostanú všetci zásadní spoluhráči (Pippen, Rodman,...) a samozrejme aj Phil Jackson. Dozviete sa o všetkých určujúcich momentoch na ceste za šiestimi titulami a dostanete veľkú dávku zákulisných záberov, informácií (schválené razítkom MJ). Aký je však celkový dojem? Kvalitne urobený, údajmi narvaný, zaujímavý dokument, ktorý však slúži skôr ako výuková pomôcka pre (ne)fanúšikov NBA, než že by bol strhujúci, šokujúci, otvárajúci 13. komnaty ligy či hráčov. ()

GodComplex

Vliv co mel Michael Jordan a Chicago Bulls behem 90’s na cely svet je neskutecny. V teen fazi jsem mel ksiltovku, tricko, bagl a kratasy s logem jejich legendarniho byka a to jsem ani nikdy nevidel jediny zapas NBA. Vyborny dokument. Mam chut si koupit basket mic a jit basketit. What time is it? Game time! 8\10 ()

Jaro.Krafcik

Ako, samé 5ky tu padaju a 97% hovorí za všetko. Jeden z naj dokumentárnych seriálov na netflixe, to môže byt tiez pravda. Basketball ako tak vôbec nesledujem a NBA by ma určite nebavila. Chicago Bulls ale je asi pre mňa osobne najznámejší klub a M.Jordana uznávam. Určite patrí k tým najlepším basketbalistom dekády. Ale ako športový dokument ma o trochu viac očaril futbalový sunderland. Aj keď, posledné časti boli parádne. 4* ()

Michelle75

Sport mě vždycky hodně bral. A basket mě na střední moc bavil, později jsem nosila čepici s motivem Chicago Bulls a bylo to zrovna v době jejich největší slávy. :) Na tomto dokumentu se mi velmi líbí to, že se neřeší téměř vůbec osobní život a skandály a přesto je to hodně dívatelné. Od začátku nevím, co si o osobnosti Michaela Jordana mám myslet. Jako sportovci mu fandím, jede přes mrtvoly, jeho popichování a hecování mělo smysl,dosáhl toho, čeho chtěl. Byl profík, dříč a talent.V přáteslké rovině je to složitější, tam jsem s ním hodně na křížku. Bylo vidět, že mu stačilo málo,aby se vyhecoval ještě k lepšímu výkonu, byl hodně ješitný. Prostřihy s komentáři jednotlivých bývalých spoluhráčů jsou skvělé. Někdy až dojemné, jindy vtipné nebo plné domněnek. Scottie Pippen u mě jako člověk vede mnohem více i se svým nesportovním zaškobrtnutím. ...já nosila čepici a můj syn teď nosí stylové "džordny". ()

Cedr

V životě jsem neviděl zápas NBA, či košíkové obecně a basketbal jako sportovní aktivita mě tuze nebavil. Nepamatuji si ale kdy jsem takto netrpělivě každý týden vyhlížel dva nově vydané díly. Nemá smysl chodit kolem horké kaše, The Last Dance je bezkonkurenčně nejlepší dokument co byl kdy stvořen. Příběh Chicago Bulls a Michaela Jordana je fascinující a basketbaloví ignoranti jako já, kterých se sláva této hvězdy dotkla jen přeneseně, si díky své neznalosti tuto story užíjí možná o to víc. Je neuvěřitelné, že po dvaceti letech spatří světlo světa takovýhle materiál přímo ze zákulisí. Inspirativní a neuvěřitelně zábavné. ()

• Jedná sa o najsledovanejší dokument v histórii ESPN. (Game90)
  • Piata epizóda je venovaná Kobe Bryantovi, ktorý zahynul pri havárii vrtuľníka 26. januára 2020. (chesterko)

Příběh Dennise Rodmana v Las Vegas se dočká filmu

Příběh Dennise Rodmana v Las Vegas se dočká filmu

30.09.2022

Píše se rok 1998, tým Chicago Bulls se podruhé v historii snaží získat třetí zlatou medaili v řadě, když se rázem jeden z důležitých členů týmu a zároveň excentrický divoch Dennis Rodman rozhodne, že… (více)

Ben Affleck začal točit svůj nový film

Ben Affleck začal točit svůj nový film

12.06.2022

Minulé pondělí započalo natáčení nového snímku Bena Afflecka (Město, Argo) o tom, jak slavná módní značka Nike v 80. letech uzavřela přelomovou smlouvu s basketbalistou Michaelem Jordanem. Obsazení… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)