Reklama

Reklama

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička

(seriál)
  • USA She-Hulk: Attorney at Law (více)
Trailer 2
USA, 2022, 5 h 9 min (Minutáž: 31–38 min)

Tvůrci:

Jessica Gao

Režie:

Kat Coiro, Anu Valia

Předloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

Amie Doherty

Hrají:

Tatiana Maslany, Mark Ruffalo, Tim Roth, Jameela Jamil, Josh Segarra, Ginger Gonzaga, Renée Elise Goldsberry, Benedict Wong, Charlie Cox (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(9)

V seriálu She-Hulk: Neuvěřitelná právnička od Marvel Studios musí Jennifer Waltersová – advokátka zaměřující se na právní případy spojené se superlidmi – žít komplikovaným životem single ženy po třicítce, která je náhodou také zelená, dvoumetrová a supersilná obryně. (Disney+)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (215)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

nemám nic proti odlehčené zábavě, která navíc Marvelu po všech těch extrémně osudových filmech kdy vždycky někdo musí zachránit svět/světy/dimenze/galaxie není ničím proti ničemu. Nemám nic ani proti boření čtvrtých stěn a už vůbec nic nemám proti Tatiane Maslany, která je extrémně sympatická a na She-Hulk se hodí, jenže tohle všechno dohromady tady tvoří tak zvláštní, místy až infantilní mišmaš, že to bylo chvílemi na hranici snesitelnosti. Korunu tomu všemu pak nasadí finále o kterém úplně nevím co si myslet. Na jednu stranu byl ten vtip o prolomení se do zákulisí a odhalení toho kdo je vlastně Kevin Feige (což by mnohé vysvětlovalo) docela povedený. Na druhou stranu ale ve mě vyvolalo dojem, že tvůrci She-Hulk netušili kudy kam a tak z finále udělali eintopf kam namíchali naprosto všechno co jim přišlo legrační (což bych pochopil pokud je scénáristům třináct) a na konec to zasypali úplnou degradací Daredevila, jehož působení v téhle sérii je spíš rozpačité a ještě sem nedokázal rozlišit jestli sem vůbec rád že se tady mihl. Celkem se tady nabízí srovnání s Ms.Marvel, která jela na podobné vlně kdy nabízela silnou ženskou hrdinku, která se musí vyrovnat se svými novými schopnostmi, rolí a očekáváními a série se velmi podobně rozkračovala mezi vážnější polohu a tou odlehčenou. Jenže zatímco u Ms.Marvel šlo o puberťačku a hodně věci bylo pochopitelných a v pohodě obhajitelných, v případě She-Hulk si tím nejsem až tak jistý. Jennifer je přeci jen starší, rozumnější, vzdělanější atd ale vůbec to tak nepůsobí (což neplatí jen o ní) a upřímně netuším jaká měla být hlavní mesidž téhle show (pokud vůbec nějaká je). Tři hvězdy na konec She-Hulk nechám, ale je to hodně, hodně, hodně s odřenýma ušima...50% ()

LukeUp 

všechny recenze uživatele

Tohle prostě nevyšlo. Vtipný to neni, nápaditý taky ne. Vlastně to celý zachraňoval jenom Daredevil a Hulk, ale to šlo o dva díly, jinak to bylo ryzí utrpení na to každý týden koukat, holt asi masochismus a oddanost Marvel universu. O to horší je zpráva, že bude druhá řada…bože proč, ukončete tohle trápení, nejzbytečnější postava ever… ()

Reklama

Wysch 

všechny recenze uživatele

Je to urcite nejslabsi MCU pocin. Dokazu ocenit, o co se tvurci snazili, dokazu pochopit, proc to udelali, dokazu i akceptovat, ze Daredevil v MCU bude mit trochu jinou tvar. Verim, ze dokazu i dokonce pochopit, ze She-Hulk vlastne neni soucasti MCU. Ale i kdyz to dokazu vsechno pochopit a i kdyz opravdu ocenuju casting Tatiany Maslany, She-Hulk i pres to, co vsechno mela byt, je proste slaba TV zabava. Obzvlast, kdyz to vezmu jako samostatnou vetev, ktera je soucasti MCU uplne stejne jako imagined sitcom Wanda§Vision ve stejnojmenym serialu, je to slaba zabava. A protoze lidi nedokazou pochopit, ze She-Hulk neni v podstate soucast MCU, budou nasrany (opravnene) dvakrat vic na to, co Feige udelal s Charliem Coxem jako Daredevilem. ()

BarryLyndon 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mám pocit, že mne připínákem znásilnila nějaká rádoby vtipná feministka a ten humor bolí víc než prdel. Uf... Ještě menší dovětek. Představte si jenom chvilku, že by to stejně bylo natočené z pohledu muže. To by snad nevzniklo ani někdy v padesátých letech nebo v devadesátkách u nás.  To jak je tam nakládáno s muži z jejího pohledu je brutální sexismus a neokecá to vůbec nikdo. Shodou okolností je mé guilty pleasure Sex ve městě a tam je to oproti tomuto vrchol decentní elegance. Nejhorší je, že to naprosto zbytečně nejvíc odsral Daredevil, fuj.   2/10 ()

hroubek 

všechny recenze uživatele

S01 - Tento rok si Kevin Feige za rámeček určitě nedá. Díky problémům, které nadělal Covid, platformě Disney+ a dalším x věcem musí Feige dřít více, než kdy jindy. A bohužel se to projevilo na kvalitě. Disney chce, co nejvíce obsahu pro svou platformu, takže Feige musí vymýšlet seriály jako na běžícím páse, a pokud možno si připravit půdu pro budoucí filmy a zápletky. A samozřejmě to musí být, co nejvíce různorodý a zkoušet nové věci. Já ho moc obdivuji, že to stále zvládá ukočírovat a má velmi silnou a pevnou vizi. Problém je, že kvalita scénářů a příběhů šla dolů. Na She-Hulk jsem se moc těšil, jelikož mi ten koncept přišel osvěžující a dostatečně zajímavý. Navíc se mi líbila představa, že se to nebude brát moc vážně a bude to komediální oddychovka. A tady se ukazuje největší problém celého seriálů. Tvůrci nenašli tu správnou polohu. Místy je to trefa do černého, která funguje na maximum, aby vzápětí přišel okamžik, kdybych si nejradši vypíchl oči. A takhle to lítá nahoru dolu celý seriál. Nejlépe to funguje na konci, který naplno předvede svůj potenciál, ale pro většinu diváků to bude velká facka a zdvižený prostředníček. Herecky je to fajn, potěší odkazy a pár hvězdných hostů, kteří si kradou každou scénu pro sebe. Trikově slabé a po vizuální stránce takové obyčejné. Příště by si She-Hulk zasloužila lepší péči. ()

Galerie (85)

Zajímavosti (48)

  • V komiksech se kombinace Bruce Bannera a Hulka označuje jako Professor Hulk. MCU místo toho používá označení Smart Hulk (Chytrý Hulk). (spacemaster)
  • She-Hulk: Neuvěřitelná právnička je posledním seriálem čtvrté fáze MCU. (G....)
  • Když zoufalá Jenn (Tatiana Maslany) na notebooku hledá práci, na boku stránky můžeme vidět odkaz na článek, který zní: „Muž s ocelovými drápy zápasí v baru.“ Jde o narážku na Wolverina. Druhý odkaz zní: „Proč z oceánu trčí socha obrovského muže,“ což je první narážka na Eternals (2021) v celém MCU. (spacemaster)

Související novinky

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

25.05.2024

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (více)

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

12.10.2023

The Hollywood Reporter včera přišel s obřím exkluzivním pohledem na současný stav televizní produkce studia Marvel, a pakliže máte jen trochu rádi komiksová dobrodružství okolo Iron Mana a spol.,… (více)

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Minulý týden si na streamovací službě Disney+ odbyl premiéru nový marvelovský seriál Tajná invaze. V ní se navrátivší se Nick Fury s tváří Samuela L. Jacksona snaží konfrontovat tajnou skupinu… (více)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Měli jste pocit, že letošní léto bylo, alespoň co se nabídky v kinech a na streamovacích službách týče, doposud poněkud chudé? Pak vás nejspíš potěší zpráva, že srpen v tomhle směru ledacos napraví.… (více)

Reklama

Reklama