Reklama

Reklama

101 dalmatinů

(seriál)
  • USA 101 Dalmatians: The Series (více)
Animovaný / Komedie / Rodinný
USA, (1997–1998), 24 h 55 min (Minutáž: 23 min)

Předloha:

Dodie Smith (kniha)
(další profese)

Série(2) / Epizody(65)

Obsahy(1)

Seriál 101 dalmatinů učaroval již několika generacím diváků, a to díky úžasným čtyřnohým hrdinům, skvělému příběhu a báječné směsi zábavy a dobrodružství. Cruella De Mon, nejzlejší ze všech Disneyho záporných postav, spustí sled událostí, při jejichž sledování se zježí chlupy po celém těle. Nechá totiž unést všechna štěnata dalmatinů z celého města... (Česká televize)

(více)

Recenze (17)

fiLLthe3DD 

všechny recenze uživatele

V poslední době mívám tendence vracet se do dětství - a po Rychlé rotě, Kačeřích příbězích a Malé mořské víle přišla řada i na dalmatiny... Kdysi jsem tento seriál nemusel ze dvou důvodů - animace na mne působila odpudivým dojmem a díky své nedochvilnosti jsem vždy prošvihl party s Cruellou, díky čemuž jsem usoudil, že zas tolik "jí" v seriálu nebude a od sledování upustil... Nyní je situace přesně opačná - animace mi přijde zajímavá a lehce neotřelá a díky Googlu se nebylo těžké dopátrat, jak je to vlastně s tou Cruellinou účástí... A měl jsem to já v dětství pech! Cruella je součástí takřka každé epizody, problém spočívá v tom, že některé díly mají buď jeden celistvý příběh a nebo naopak dva "mini" příběhy (v takovém případě je pak výskyt této ženštiny vždy součástí jen jednoho partu)... A Cruella je sakra skvělá, energická a hláškující záporačka! Navíc se oproti filmům dočkala i jistého druhu "polidštění" (tentokrát už nechce štěnata stáhnout z kůže, jde jí jen o to, jak někoho okrást, podvést či něco získat - prostě je z ní jen chamtivá, pozemků a pěnez chtivá bába, nikoliv vražedkyně malých štěnátek :)... A pak jsou tu dalmatini, jejichž party mě nebavily už tenkrát a nyní už tuplem ne :D ()

matthew.17 

všechny recenze uživatele

Kedysi som si nevedel predstaviť deň bez toho, aby som o 18:40 nečučal pred telkou nad týmto skvelým seriálom. V prvom rade je treba uvedomiť si, že seriál má s filmom spoločné asi len postavy, inak ide o úplný príbeh a samotný oficiálny text distribútora je viac než zavádzajúci. Curelle de Vil, totiž prekvapivo vôbec nejde o kožuch z jemnej dalmatínskej srsti a jej podlé plány v seriály sa týkajú skôr porazenia svojej šikovnej zamestnankyne Anity a prevzatie farmy do osobného vlastníctva. Ikeď animácia absolútne nedosahuje úroveň filmov, 101 dalmatíncov sa môže pochváliť kvalitnými hlodmi v každej časti, ktorých autorom je zvyčajne samotná diablica Cruella, bez ktorej je každá časť len polovičnou, čoho si boli autory vedomí a tak ma veľmi tešilo, že mala veľa priestoru (narozdiel od Uršuly z Malej morskej víly, ktorú považujem za ešte lepšieho záporáka, napriek tomu bola v 60dielnom seriály len 4krát). Okrem toho má seriál výborný slovenský i český dabing a ide o výborný počin pre všetkých fanúšikov fľakatej rodinky. ()

Reklama

blondboss 

všechny recenze uživatele

Taký klasický nezaujímavý animovaný seriál pre deti na motívy úspešnejších hraných predlôh. Neviem si akosi zvyknúť na takéto rýchlo kvasené seriály, ktoré sú možno ok pre deti, ale ozaj len pre tie najmenšie v rámci večerníčka, ale dospelákovi ponúknu len nudu. Samozrejme cieľové publikum to má asi rado, ale ja by som asi očakával trošku zaujímavejšie príbehy v jednotlivých častiach. 40 % ()

Likan7 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál pro nejmenší, který nemá s filmy nic společného. Největších změn se dočkala hlavně Cruella, která logicky není tak zákeřná a je naopak přihlouplá až to bolí. Prostě seriál pro děti, kdy téměř každý díl nese nějaké ponaučení pro diváky (nelži, chovej se slušně a férově atp.) 65 dílů je až až a ty poslední byly o poznání slabší. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Neznám křestní jména sto a jednoho dalmatina a tak jsem celkem rád, že si příběhy vesměs vystačí s hlavní trojicí štěňat a jedním slepičákem. Z pozice dospělého si pak mohu užít jedinou vyloženě kladnou postavu a to Cruellu, která, na rozdíl od zmatené mládeže, ví přesně, co chce a její láska k moci penězům, majetku a bohatství je naprosto upřímná. Nicméně tohle je seriál pro děti, takže vždy zvítězí mladická naivita, při které se mé ratolesti neustále pochechtávají a já vlastně nechápu čemu. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (6)

  • Príbeh seriálu nesúvisí s filmovými predlohami. Postava Cruelly DeVill musela totiž prejsť značnou úpravou, keďže v pôvodných filmoch chcela zabiť šteniatka, neustále fajčila a bola vulgárna, v Disney sa zhodli na tom, že takto temná postava nemôže byť hlavný záporák seriálu pre deti. Vulgarizmy, cigarety a túžba po krvi šli preč, Cruella bola zbavená svojho typického kožuchu a jej hlavnou ambíciou sa stalo získať farmu na ktorej žijú šteniatka a nie sťahovať ich z kože. (matthew.17)
  • V čase premiérového vysielania seriálu na Slovenskej TV JOJ televízia vyhlásila súťaž o to, kto najlepšie nakreslí hlavných hrdinov seriálu, víťaz sa mohol pozrieť do ateliérov televízie. (matthew.17)
  • Okrem hlavného tria mali mať hlavnú rolu aj psíci Patch a Penny. Tvorcovia sa ale zhodli, že hlavných postáv by bolo už príliš veľa a tak bol Patch "degradovaný" na vedľajšiu postavu, ktorá sa sem-tam objaví, Penny sa pre zmenu neobjavila vôbec a pre oživenie sa dopísala postava sliepky Spot. (matthew.17)

Reklama

Reklama