Reklama

Reklama

Klíšťák

(seriál)
  • USA The Tick
Animovaný / Rodinný / Komedie
USA, (1994–1996), 12 h 35 min (Minutáž: 19–22 min)

Tvůrci:

Ben Edlund

Hudba:

Doug Katsaros

Hrají:

Townsend Coleman, Rob Paulsen, Kay Lenz, Micky Dolenz, Jess Harnell, Jim Cummings, Jennifer Hale, Dan Castellaneta, Dorian Harewood, Brad Garrett (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(36)

Obsahy(1)

Zloduchové, třeste se! Do boje s vámi přichází Klíšťák, dvousetkilový modrý výstřední superhrdina. Spolu se svým parťákem Arturem, bývalým účetním v molím kostýmu, brání své město před těmi nejhoršími zločinci, jaké kdy svět spatřil... Tento komediálně laděný animák si bere na mušku nejen klišé superhrdinských komiksů, ale i kaidžu-eiga filmy a další. Jako předloha posloužil komiks Bena Edlunda, mezi lety 1994 a 1997 vznikly 3 sezóny (dohromady 36 epizod) seriálu. Příprava čtvrté sezóny již však byla společností Fox stornována. (Slavland)

(více)

Recenze (27)

MarekT 

všechny recenze uživatele

Další seriál představující zlaté časy kanálu Fox Kids. I tato parodie na například marvelovské komiksy mě v mládí bavila. Navíc samotný Klíšťák je sympatická postava. Jsem rád, že program Fox Kids byl ochoten odvysílat všechny tři řady a ponechal v dabingu u všech postav v přestávce mezi vysíláním stejný hlas - tento program je totiž znám tím, že k slušnému zacházení s některými seriály měl občas daleko. ()

boo-boo 

všechny recenze uživatele

Pre mňa totálna špička, vynikajúca a trefná paródia na všetko, čo som ako malý žral. U mňa zas platí, že ma vtedy Klíšťák celkom nudil, zatiaľ čo teraz (keď vnímam kontext) ho žeriem aj s navijakom. A jednoznačne vedie paródia na Batmana ("Řekl že jde plavat.." "Už to mám - VODA! Plave se přece ve vodě!!!") a židlička a mesiac s veľkým CHA...proste všetko. ()

Reklama

mr.twizta 

všechny recenze uživatele

Jakkoli se Klistak tvari jako klasicka zabava pro deti na sobotu rano, ve skutecnosti se jedna o radne potrhlou parodii na superhrdinske kousky, ktera stavi na hlavu obvykle realie komiksoveho sveta (motivace hrdinu, skryta identita) a serviruje pozoruhodne mnozstvi meta kecu, zejmena pak monology hlavniho hrdiny. Nedoceneny klenot, bez ktereho by mozna nebyl Deadpool tim, cim dneska je. LZICE! ()

Debreno 

všechny recenze uživatele

Ako malý som to nenávidel, bolo to vždy pred Spidermanom a ja som to musel pretrpieť, pokiaľ teda vonku pršalo. Minule som si pozrel prvý diel, len tak z nostalgie, a potom celú prvú sériu. Je to výborné, ale vôbec nie pre deti. Skôr pre fanúšikov komiksových príbehov, ktorí pochopia všetky tie vtipy. Pred 12 rokmi by to bol odpad. Teraz :) :) :) :) :) :) :) P.S.: originálny dabing je skvelý, český si už nepamätám. ()

Koda 

všechny recenze uživatele

Když chcete rajčátka tence oloupat, tak je oloupejte. Dámy a pány, díváte se na mě fascinováně. Asi si říkáte, co tady žvaním, ale zkuste se zaposlouchat do dabingu Klíšťáka, nepřipadá vám jeho hlas nějaký podezřelý? A víte, že jo? Náš Klíšťák sice nevaří, nebo nemoderuje teleshoppingy, ale zachraňuje svět před random nebezpečnými protivníky. Tenhle seriál je jeden z dalších Jetix seriálů, který mě provázel dětství. Zajímavé případy, se kterými se musí tento "Maui" vypořádat a pracně vybojovat se svými dalšími parťáky. Jak známe z DC komiksů, tak má u sebe taky svého asistenta motýla Artura, který ho informuje o dění, nebo zavolá parťáky, když je někde průser. Výhoda Klíšťáka je obrovská síla, jako Thanos, ale inteligence jako liščí lejno, takže nebýt dalších siprhirous, tak by byl místo Klíšťáka klíště. U tohoto seriálu není moc kritizovat. Hrdinové jsou zábavní, akční, seriál má hlavu a patu, je velice poutavý, není příliš jasné, jak děj dopadne a superhrdinové jsou taky pecka. Za mě tedy seriál na oddech a mohu tedy hodnotit průměrně. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (3)

  • V 5. epizodě 3. série s názvem Devil in Diapers se objeví postava Juliuse Pendeckera. Tu namluvil legendární Mark Hamill. (mr.twizta)
  • Tři z hlavních dabérů namluvili také želváky ve známém animovaném seriálu Želvy Ninja (od r. 1987). Townsend Coleman namluvil Michaelangela, Rob Paulsen propůjčil svůj hlas Raphaelovi a Cam Clarke se zhostil role Leonarda. (mr.twizta)

Reklama

Reklama