Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(6)

Obsahy(1)

Jeho oči jsou chladné a srdce tvrdé – Alain Delon jako policista, který se nebojí pravdy... Frank Riva, bývalý policista, který se kdysi úspěšně infiltroval do mafiánského klanu, se po dvaceti letech vrací do Paříže. Tenkrát musel narychlo odjet, protože po prozrazení byla na jeho hlavu vypsána odměna a znalo ho celé podsvětí. Nemohl se ani rozloučit, ani nic vysvětlit svým blízkým. Nyní se vrací, aby vypátral vraha komisaře pařížské kriminálky Marca-Antoina Rezzoniho. Tenkrát byli tři: Frank, Marc-Antoine a Xavier. Nyní je Marc-Antoine mrtev, Xavier je ředitelem policie a povolává Franka, aby skoncoval s klanem Loggiů. Frank je nucen znovu otevřít svou minulost. Ví dobře, že buď Loggiové nebo on sám. (Česká televize)

(více)

Recenze (23)

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Čím začít? Těšila jsem na exteriéry a i ty mne zklamaly, Paříž se příliš nepovedla. Francouzští televizní tvůrci nám nabídli ledvinovou dietu a představili neskutečně natahovanou detektivku, která by mohla být velmi dobrá, kdyby měla celkem 100 minut. Srovnání s předchozím obdobným Delonovým počinem by dopadlo pro Rivu tragicky. Delon není špatný, ale deset hodin zkrátka nemá co hrát. To platí především pro první řadu, druhá se malinko zlepšila. Ale o napětí bychom nemohli hovořit ani tam. Hudba se sice snažila evokovat období zakouřených braserií ze sedmdesátých let, jenže to by člověk nesměl vnímat nic jiného, než tu hudbu. Za pozitiva lze považovat setkání Darc s Delonem po dlouhé době před kamerou. Dále že Alain Delon už nevypadá jako jetá paní Delonová, ale jako stárnoucí Delon. Role Paula byla jedna z posledních pro André Pousseho. A Jacquesovi Perrinovi od doby Čety 317 parádně zešedivěly vlasy. ()

nervoznideda 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Díky uložto mám tento seriál v PC. Doporučuji shlédnout v celku a pečlivě , nemá to chybu. Moc jsem se bavil. To platí i na Fabio Montale. Žádný zběsilý , ale poklidný seriál, Stále usměvavý Delon pěkné kočky s krásnýma dlouhýma nohama , nevím proč chcete kosmickou rychlost, snad abyste stihli ordinaci , ulici, nebo máme rádi Česko? Napětí je dost a je dáváno po kapkách jako lék ne jako projímadlo :-) PS Delon je stále sekáč i když jemu 85 let kecalové:-)23.1.2020 Fabio Montale byl lepší, tady se to moc přehrává, to je na škodu, to se mi to kecá :-) 31.8.2o2o ()

Reklama

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

docela jsem byla zvědavá jak filmaři naloží se scénářem.Ale celé to bylo jen o popularitě Delona.Už tehdy,před osmnácti lety, bylo zřetelné že už  je poněkud unaven,ale stále se držel.Maskéři měli dosti práce i s ostatními.Jako třešničku na dortu jsme dostali v první epizodě koláž fota Delona z hodně mladých let.Fakt byl fešák.Může si gratulovat že žil a hrál v době ,kdy do Evropy nebylo zaneseno MeToo kterému musí čelit jiní fešáci a hlavně pracháči.Jinak škoda že scénář nebyl propracovanější ()

sportovec 

všechny recenze uživatele

Delonovo loučení s detektivním žánrem není zdaleka tak chmurné, jak připadá jeho některým komentátorům. Konfrontace zločinu starší a mladší generace není naopak prosta poměrně přesného postižení základního rozdílu, kterým je nesporně míra sebestřednosti a určité dávky mravnosti. Romantika v tomto pojetí neustupuje do pozadí. O to více tyto rozdíly naopak vystupují do popředí. Optimistický závěr je v souladu se zásadami tohoto z povahy věci lehkého žánru. Pochopitelně výkladů toho všeho je možné vyjevit více. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Kdyby měl Frank Riva 3 díly, pak by jednotlivé epizody měly spád a jistě by nepostrádaly i dramatičnost. Možná mohly být i kratší. Jenže 6 filmů, každý minimálně o délce 90-ti minut je zkrátka moc. Tím spíš, když většinu dílů obsahují řeči, nostalgie a rodinné záležitosti. A navíc i milostné. Je trochu prvoplánové, aby se celkem mladé ženy snadno a lehce slovně doslova praly o Franka Rivu. Kam přijde, tam ženy padají do mdlob. A přitom je vše hrozně natažené. Je trochu symbolické, že se doposud jedná o poslední kriminální film a poslední role detektiva Alaina Delona. ()

Galerie (82)

Reklama

Reklama