Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Oceňovaný televizní seriál režiséra Davida Yatese vychází ze scénáře Andrewa Davise podle stejnojmenné novely britského autora Anthonyho Trollopa. Hlavní zápletka se točí kolem židovského obchodníka Augusta Melmotta s podivnou minulostí, který se v devatenáctém století uchýlí do Anglie. Tam narazí na zchudlou aristokratickou rodinu v čele se Sirem Felixem Carburym. Melmotte chce rozjet obchody, každý z rodiny a jejího okolí chce utrhnout kousek pro sebe, ale nakonec všichni poznají, že tak, "jak teď žijí", nemohou mít zaráz peníze, respekt i lásku. (Morien)

(více)

Recenze (9)

pipapa 

všechny recenze uživatele

Židovské spekulace a podvody, na něž téměř všichni nejprve naletí, pak je prokouknou a neskončí to samozřejmě dobře. K tomu pár komplikovaných milostných románků, posedlost karbanem a železnice, která kvůli spekulacím zůstává jen na papíru, ale nakonec se přece jen bude stavět...Pořád jedno a to samé dokola, celkem otravné, minimum zajímavých momentů,postavené spíše na dialogu než na akci...Ne všichni dopadnou dle svých představ a přání, ale konečný výsledek je přece jen možné nazvat - červená knihovna. P.S. Po novém zhlédnutí musím přihodit hvězdu, neb téma seriálu je stále a víc a víc aktuální = žido-byznys-podvodníci, kteří dnes řídí svět, jsou vlastně oficiální, většinou lidstva volení a uznávaní kriminálníci a lichváři a pod zástěrkou falešné svobody, demokracie a tolerance a jiných megalomanistických slibů budou vodit tupé lidské stádo za nos až do skonání světa. Melmott dopadl bledě, ale ti dnešní žido-žraloci zotročují masy a drží svoji neomezenou moc pomocí mnohem dokonalejšího scénáře! ()

little tyger 

všechny recenze uživatele

Pokud jste ulítlí na adaptace klasické BBC, tohle si nesmíte nechat ujít! McFayden jako dokonalý blb, Shirley Hederson je naprosto úchvatná jak dokáže dojmout i pobavit a pak tu máme také Davida Sucheta, který naprosto nemá konkurenci. Škoda, že naše ´ klasická´ a ´ na všechny generace zaměřená´ ČT nejenom, že neumí takovýhle majstrštyk natočit, ale ani dokonce odvysílat místo těch s r a č e k co normálně dává. Ach jo, jěště že máme to youtube, ale ti co neumí anglicky až tak dobře, mají smůlu. ()

Reklama

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Další zajímavá adaptace velice zajímavého historického románu (ságy) patrně velice zajímavého autora. Rozdíl je tentokrát v tom, že u nás není známá ani předloha, ani tato adaptace. A je to veliká, veliká škoda. Děj je neskutečně zajímavý, výprava, kostýmy i dobová atmosféra jsou standardně špičkové a herci (jedna hvězda vedlé druhé, ačkoliv několik z nich bylo tenkrát pouhými začátečníky) jsou naprosto famózní, v čele s naprosto neuvěřitelným Davidem Suchetem, jehož ztvárnění Melmotta je naprosto geniální. Naprosto bez debat se jedná o jednu z jeho vůbec nejlepších rolí - patrně hned druhou po Poirotovi. A naprosto bez debat je tohle špičková podívaná, dramatická, dojemná, zábavná a příjemná zároveň. A ta zápletka je prostě luxusní. Navíc se jedná jen o čtyři díly, které nejsou nijak dlouhé (divák se nudit opravdu nebude), a tak to prostě má vypadat. Vynikající záležitost, kterou si v budoucnu velmi rád zopakuji. Na tomhle prostě nebylo co zkazit (protože BBC) a k ničemu takovému ani nedošlo. Předloha mě zajímá - tak snad někdy. 85%. ()

IdaHutt 

všechny recenze uživatele

Snad vůbec nejlepší britský seriál, který jsem viděla v posledních dvou dekádách. Pronikavý, ironický, jdoucí do sociální a psychologické hloubky. Příběh z 19. století, v němž až příliš dobře divák pozná mnohé z dneška, zejména čachry lichvářského bankéře a hochštaplera Melmotta. Jsem vážně zvědavá, zda se ČT někdy tohle odváží uvést na obrazovku (snad v pozdních nočních hodinách). ()

katapultova 

všechny recenze uživatele

Této minisérii dominují výborné herecké výkony - nad všemi ční odporný David Suchet (to, jak se cpe a přitom mluví, je tak neuvěřitelně nechutné, že snad ani není možné, jak to David zahrál), ale i ostatní jsou výborní - floutek M. MacFadyen (jak leží v posteli a kňourá nebo se nechá chovat od matky), citem překypující C. Murphy, psychopatka Miranda Otto nebo trochu hysterická Francouzka S. Henderson. Minisérie má dobrý spád, ale to téma mě prostě nezaujalo, pěkný tunel a spousta lidí, kteří se v naději na snadné zbohatnutí na ten tunel obrátí, mi není blízké. Společenské změny a vztahy některých postav se podle mě tak nějak k onomu hlavnímu tématu úplně nehodí. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Seriál vyhrál z osmi nominací tři televizní ceny BAFTA - za nejlepší seriál, nejlepší make up a účesy a za nejlepší produkci. Výkon Davida Sucheta ocenila společnost udělující Broadcasting Press Guild Awards nejlepší cenou a zároveň celému seriálu udělila ocenění nejlepšího dramatického televizního seriálu roku. Této pocty se seriálu dostalo i při udělování cen TRIC. (Morien)

Reklama

Reklama