Reklama

Reklama

Dr. Death

(seriál)
Trailer 2
USA, (2021–2023), 13 h 20 min (Minutáž: 44–64 min)

Hrají:

Joshua Jackson, Alec Baldwin, Christian Slater, Grace Gummer, Carrie Preston, Dominic Burgess, Fredric Lehne, Dashiell Eaves, AnnaSophia Robb, Molly Griggs (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(16)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (11)

Kytarka 

všechny recenze uživatele

Dokoukáno. Z tohohle mrazí. Jackson zahrál toho egocentrického maniaka naprosto dokonale, v poslední epizodě jen koukal z lavice obžalovaného a stejně z něj šla hrůza... Dr. Duntsch je reálná postava, která i při jednoduchých zákrocích "dokázala" pacienty připoutat na invalidní vozík nebo v některých případech i usmrtit. Absolutní neúcta k pacientovi, porušení několika bodů Hippokratovy přísahy a jednoduše totální absence jakékoli lidskosti vůči druhému dělá z tohohle doktora opravdu postrach. I samotný Joshua Jackson si musel nastudovat, jaký Duntsch jako doktor i člověk byl, aby to dokázal vůbec věrohodně zahrát. Je mi z toho zle, závěrečné popisky toho, jak to v US (a určitě nejen tam) chodí, mi vháněly slzy do očí. Doporučuju, máte-li adekvátně silný žaludek. Aneb, stejně jako s Osvětimí a podobnými událostmi - vždycky je lepší před takovýma věcma oči nezavírat. ()

YumiOkami 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

doktor duntsch aka doktor smrt “operuje” prevazne starsi lidi, kteri mu veri a oddane naslouchaji vsemu, co jim nakeca. v prubehu deje si vsimneme, ze dokturek rad mluvi; hlavne tedy o tom, jak genialni je a jak nikdy nedela chyby. nicmene to ale neni pravda - ve skutecnosti je to jen chladnokrevny vrah. — libila se mi ta jeho promena; z atraktivniho a sebevedomyho muze se z nej stala tlusta fetka. prisel o zivot plny radosti, luxusu a svobody - stejne jako ti, kterym ublizil. karma je zdarma :) — hodne me zaujmulo, ze ukazali prubeh tech operaci. bylo to nechutny, ale mrazilo me z toho. — moc se mi libil strih, hlavne ve 4. epizode; taky herci (vsichni tam byli mega sexy, to proste neni mozny) + oddání christopherovych byvalych pacientu (neboli pokusnych kraliku) a doktoru a pravnicce, kteri s tim, jako jedini, chteli neco udelat. a povedlo se! ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Joshua Jackson tu předvedl dosud svůj nejlepší výkon. Zvládl polohu studenta, sebevědomého narcise na vrcholu sil i otylou trosku. Baldwin, Slater a Grace Gummer pak jedničku z povedeného castingu třikrát podtrhli. Co ovšem zaujme nejvíc je šlendrián, který v americkém zdravotnictví vládne. Obcházení pravidel, která mají zajistit, že se na sál nedostane kdejaký vrták či neochota nemocnic jít do právních sporů s neschopnými lékaři, kterých se zbavují doporučujícími dopisy, zapřičiňují desítky zmařených životů. Doktor Duntsch je  asi nejkřiklavější případem. Líbilo se mi, že seriál nechává na divákovi, jestli se jedná o neschopnost nebo o záměr. Nebo alespoň mě to tak přišlo. Cením si i faktu, že suchopárnou doktorskou terminologii se podařilo podat zábavným způsobem a jako milovníka soudních dramat mě potěšilo i celkem dlouhé finále. A konečně něco do sebe měly i operace, kdy vyděšený personál nechápal, co to šílený doktor dělá. Mínusem jsou časové skoky. Sice tu byly nutné, ale mohly a měly být přehlednější. Ale to zase není tak moc velká vada na kráse. Podle mě neprávem opomíjený seriál. 80% ()

b.dragonfly 

všechny recenze uživatele

V Dallasu se děly věci. Seriály z lékařského prostředí mám ráda, o to víc, když se jedná o pravdivý příběh o psychopatickém lékaři, který svého času využíval neurochirurgii k větším či menším pokusům na lidech. Dr. Duntsche hraje Joshua Jackson, kterého známe především ze seriálu Dawsonův svět, a role zabijáka v lékařském plášti mu sedla. Jeho prázdný pohled se na postavu sociopata skvěle hodí. Co může ale celkem naštvat, je neustálé dějové přeskakování v čase. Příběh je to zajímavý, ale ani jednotlivé případy pacientů a to, co jim prováděl, mně nedokázalo nijak výrazně zvednout ze židle. ()

netahlo 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nikdo by me nenapadlo, ze jisty Joshua Jackson, zasvecenym znamy z krucialne dementniho serialu Dawsonuv svet, zavali takovym zpusobem, jako tady! Nebyt par hluchych mist, sel bych na plny pocet. Ale i tak vysoce nadprumerna podivana a pro me obrovsky prekvapeni. Alec Baldwin samozrejme standardne extraligovy. ()

Reklama

Reklama