Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dick Van Dyke představuje excentrického vynálezce Cartacuse Pottse. Ten stvoří to nejneuvěřitelnější auto, které se jmenuje Chitty Chitty Bang Bang. Umí nejen jezdit, ale i létat a plavat a zaveze jej, jeho dvě děti a krásnou přítelkyni Truly Scrumtiousovou do kouzelného světa pirátů, hradů a dobrodružství. Skupina se tam utká se spoustou nezapomenutelných postav jako je baron Bomburst z Vulgárie, jeho žena, která nenávidí děti, vesnický výrobce hraček a zlý chytač dětí. Tento nádherný rodinný film je, se svými chytrými písničkami (včetně hlavního hudebního motivu, který byl nominován na Oskara, skvělým obsazením a okouzlujícím příběhem, prostě tak "tutově" líbezný, že si ho nemůžete nechat ujít. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

Han22 

všechny recenze uživatele

A tak mě v roce 1968 zbylo pět hudebních filmů, většinou přes 2,5 hodiny, tak s chutí do toho. A hned tenhle vůbec nevím jak hodnotit. Na jednu stranu až malebná výprava, pěkné triky s létajícím autem a některé výborné taneční čísla, hlavně v továrně na sladkosti či "panenky". Na druhé straně šílená stopáž, žádná zapamatovatelná písnička a ukrutně ale ukrutně infantilní děj a scény, až jsem se místy styděl. Herci to moc neutáhnou a dětský film se mění v druhé půlce v dosti pitomou pohádku. Je to prostě film pro nejmenší, ale ty těžko ocení nekonečnou stopáž a tunu písniček. A ač mě podobné filmy většinou baví (Mary Poppins, Doktor Dolittle), tady to bylo jak na houpačce. S ohledem na cílovou skupinu a dobu vzniku smířlivé 3*. ()

wosho 

všechny recenze uživatele

U Mary Popins jsem se jako maličký klučina nudil a radši jsem zlobil. Ale u příběhu tohodle superveterána jsem se nenudil vůbec. Nevím jak bych tento film (a mnohé jiné filmy mého dětství) ohodnotil, asi bych výrazně ubral. Ale dokud se to tak nestane, bude v mé paměti jako *****podívaná plná humoru a dobrodružství. ()

Reklama

A.Beech 

všechny recenze uživatele

Keďze sa jedná o adaptáciu od Iana Fleminga tak som si tento film jednoducho musel pozrieť. Desmond Llewelyn (bondovský Q) + práca Richarda Maibauma a Kena Adamsa na filme boli pre mňa ďalším lákadlom, prečo si pozrieť tento film. Jedná sa o pohodovú fantazy komédiu, ktorej hlavné negatívum predstavuje prehnane dlhá (!) minutáž. Ak by bol film skrátený do120 minút, film by pôsobil celkovo určite lepšie. Ale dojem z filmu príjemný, z hudby taktiež. Bodaj by nie keď hlavná pieseň bola nominovaná na Oscara :P ()

klertecka 

všechny recenze uživatele

Tenhle film je naší rodinnou vánoční tradicí /rozumějme povinností/ stejně jako je u 90% české populace Popelka. A ne že by mi to vadilo. Je to dojemný, kouzelný, pohádkový, milý, zábavný + ty písničky, ach ach + fenomenální herecký výkony. Jeden z filmů, u kterýho se poťouchlej úsměv malýho dítěte rozhodně nesnažím potlačit, ani to totiž nejde. ()

WeeLass 

všechny recenze uživatele

Když se dvěma dětem žijících s otcem a dědečkem nachomýtne do cesty ženská postava, která navíc řídí vysněný auťák, hned si získá jejich oblibu. Tatínek - vynálezce si to ale nenechá líbit a dětí oblíbený starý vrak sbírající prach na zahradě promění v káru s nejedním vylepšením a cesta do fantazie může začít. Byť jsem nebyl unešen tím, že se více než polovina filmu odehrává pouze v hlavách hlavních protagonistů, jako můj první britský muzikál jsem byl více než spokojen. Film je obsazen poměrně neznámými herci, kteří ale odvedli dobrou práci. I Sally Ann Howes, u které jsem měl zpočátku pochyby o jejím pěveckém talentu, která to ale brzy napravila (poněkud cringey) písničkou Lovely Lovely Man. Když začaly děti zpívat ódu na hlavní hrdinku, Truly Scrumptious, bylo to na mě po lyrické stránce trochu příliš. / Mé oblíbené písničky - You Two, Chitty Chitty Bang Bang, Posh!, Chu-Chi Face / První dějství - 80%, druhé dějství - 90% ()

Galerie (69)

Zajímavosti (7)

  • Předlohou filmu byla kniha „Kouzelné autíčko“ od Iana Fleminga, autora knih o Jamesi Bondovi. (Kaufman)

Reklama

Reklama