Letní kemp

• USA A Week Away

Pohodový muzikál, ve kterém problémový puberťák zariskuje a odjede na letní tábor. A tam se nečekaně zamiluje, najde si kamarády i místo, kam opravdu patří. (Netflix)

Heywood

Natočit dobrý muzikál, pokud je nastavena laťka od Zpívání v dešti, West side story po Hello Dolly a třeba Pomádu (a výčet by mohl pokračovat), není jednoduché. I čeští Starci na chmelu dodnes nejsou překonáni. Takže někdo použil křesťanský tábor, písničky (nikoliv rapp, nikoliv hip hop apod.) a v době dost všelijakých fanatiků z BLM či LGBT nabídl jiný typ kultury. To chtělo odvahu. Navíc hlavní protagonisté jednoznačně uspěli. Že je příběh předvídatelný? Ale to je v muzikálech skoro vždy. Že písničky nejsou hitparádová terna? Ale o to se asi nikdo až tak nesnažil, ostatně „hitparáda MTV je oproti letům 1960-2000 hodně ubohá a to nehovoříme o praktickém vymizení tzv. „super-kapel“ jako byli Queen, Pink Floyd, Genesis, King Crimson, ELP a opět by se tu dalo vypisovat. Film je solidním řemeslem a o některých hercích doufám ještě uslyšíme, když hlavní hvězda, Bailee Madison, už hodně let hvězdou je. (Ve Zkus mě rozesmát je naprosto originální). Vybraná lokace byla půvabná, střih měl spád, taneční čísla byla ke koukání, a že to mělo nádech ke klišé je u muzikálů také spíše obvyklé, než opačně. Normálně bych dal 3 hvězdy, ale když vidím ty až podivné „odpady“ tak jednu natruc přidám. ()

Aramis odpad!

Kdyby se tam tolik nebékalo, neřvalo, neposkakovalo, nebyl to muzikál a bylo to o 98 minut kratší, nebylo by to vůbec špatný! Takhle jasnej odpad! ()

Levi_Kornoa

A Week Away nápadně prostředím a zápletkou ("hraju si na někoho, kdo nejsem") připomíná Camp Rock. A jakmile se seznámíte s hlavními postavy, pravděpodobně v nich uvidíte High School Musical. ;) Film dále nabídne spousty klišé, předvídatelný děj a již zmiňovanou klasickou zápletku, kterou jsme viděli už nesčetněkrát... No, a vadí to? Mně rozhodně ne, protože už z traileru jsem pochopil, do čeho jdu a moje očekávání se splnilo - pohodový snímek se sympatickými postavami prošpikovaný písničkami. Jako originální prvek beru zařazení děje do prostředí plného věřících lidí, takže písně i rozhovory se přímo týkají Boha a víry. Herci za mě hezky ztvárnili své role, které jsou povahově sice silně stereotypní, ale co je na tom špatně? Vždyť i Lotus sušenky nebo Nutella chutnají furt stejně a i přesto je kupujem a máme rádi. :D Za mě 4 hvězdy. Výtky bych samozřejmě měl - například příliš snadno a rychle vyřešená zápletka a některé absurdity. A taky jsem čekal, že mě chytne víc songů. Ale jinak moc pěkný snímek, který je na ČSFD podle mě trochu nedoceněný, ale český ateismus zřejmě těžko tráví filmy, kde se hodně řeší víra. ()