Reklama

Reklama

Dobrodružství Hucka Finna

  • USA The Adventures of Huck Finn (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

Hlavní postavou v pořadí již osmé filmové adaptace nadčasového románu Marka Twaina je napůl negramotný chlapec Huckleberry Finn, který jde z jedné nepříjemnosti do druhé, navzdory všem marným snahám vdovy Douglasové, která se ho snaží po smrti jeho matky vychovat. Huckův otec, notorický alkoholik a hrubián, se rozhodne syna unést a zabít ho, aby získal peníze po chlapcově matce. Jeho plán se však nezdaří, protože Huck předstírá smrt, podaří se mu uniknout a po řece Mississippi se vydá zpět ve společnosti uprchlého otroka Jima. Cestou po legendární řece prožívá nesourodá dvojice celou řadu veselých i vážných dobrodružství a potkává řadu svérázných lidí a lidiček.

Jsou mezi nimi například dva podvodníci Ktál a Vévoda, kteří se vydávají za anglické cestovatele, aby podvedli dvě sestry a připravily je o jejich majetek, nebo odvážná dvanáctiletá dívka Susan Wilks, od níž nakonec Huck dostane první polibek v životě. Každé dobrodružství v Huckovi něco zanechá, stejně jako každý den strávený na řece a také Jim, který ho zbaví rasistických názorů, ve kterých Huck vyrůstal. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (33)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Mladučký Elijah Wood v titulnej úlohe filmu "Dobrodružstvá Hucka Finna" bol skvelý. V tomto, vzrastom malom, hercovi sa skrýva veľký talent. Toto konštatovanie stihol už potvrdiť viacerymi filmami, v ktorých si zahral. Samozrejme, bez pochýb zatiaľ ostáva jeho najvýraznejším hereckým výkonom, to ako stvárnil postavu hobita Froda v trilógii "Pán Prsteňov". Ale už aj v roku 1993, vo veku 12 rokov, vedel ako sa správať pred kamerou. Známu, literárnu postavu Huckleberryho Finna stvárnil presvedčivo. *** ()

l.enik.c 

všechny recenze uživatele

Knihu jsem četla už kdysi dávno, takže si ji tolik nepamatuji, ale vím, že v té době jsem si říkala, že je tento film povedený. Líbí se mi i dnes. Na to, že se zde naráží na závažná témata, zejména díky hudbě působí Dobrodružství Hucka Finna milým, hravým až dětským dojmem. Ale na dětský film jsou tu celkem drsné scény (muž s prostřelenou hlavou, krevní msta v podobě vyvražděné rodiny, polití dehtem, bičování otroků...). Malý Elijah Wood táhne film velmi dobře, vedlejší postavy také super. ()

Reklama

zzzzzjjjjj 

všechny recenze uživatele

Né příliš známý film natočený podle předlohy známého spisovatele Marka Twaina. Účinkuje zde mladý perspektivní herec (Elijah Wood), který se o několik let proslaví v hlavních rolích trilogie Pána prstenů. Skvěle mi do této role dětského (zejména chlapeckého) dobrodružného filmu sednul, i jeho skvělý herecký výkon. 👍 Snímek je od možná neúspěšnějšího producenta, Walta Disneyho. První půlka téměř stoprocentní, bez chyby. Druhá část filmu ale patrně klesla, minimálně o 50%. Kdyby film pokračoval ve stejném tempu jako prvních 45 minut, nestyděl bych se ho zařadit mezi svých 10 nejlepších filmů! Bohužel druhou půli jsem se už částečně nudil a poslední minuty dokoukával pouze z donucení. Díky skvěle rozjetému začátku s dětskou magickou a dobrodružnou atmosférou to řadím mezi své nejlepší začátky filmů. Bohužel museli natočit zhruba to, co bylo napsáno v knize, proto je škoda zabité druhé půlky děje... Mimochodem skvělá kamera od zkušeného Janusze Kamińského. Naprosto souhlasím s hodnocením, dnes to vidím na lepší průměr a budu držet krok s průměrem. 66%. 😁 ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Novodobejšia disneyovka podľa slávnej predlohy z pera Marka Twaina a hoci postráda výraznejšiu atmosféru z početných predchádzajúcich spracovaní a predlohe je verná len v hrubých rysoch, nemožno jej uprieť dejovú sympatičnosť, nadľahčenosť a dobre šlapajúci dej. Škoda, že na Elijaha Wood som si v roli Hucka dlhšie zvykal a ani obsadenie tupého černocha Jima nebolo nijak presvedčivé. Našťastie víťazí disneyovské dobrodružné srdce, ktoré si v dobe vzniku muselo cieľové publikum zaiste nájsť. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Bavíš se, kluku ??" - "Možná jo, možná ne !!" ;) Já se ovšem u téhle adaptace klasiky, ačkoli či možná právě pro to, že jednoznačně sommersovsky sebereflexivní a rozpustilé, bavil určitě.. Výtečně obsazené i s chutí odehrané, s ještě hobitějším Elijahou Woodem na čele.. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (5)

  • Režisér Stephen Sommers se ve filmu také objevil. Je ale těžké si jej všimnout, protože se ukáže jen jako silueta v mlze (na DVD v čase 39:27 min). (HappySmile)
  • Přestože je Tom Sawyer hlavní postavou v knize Marka Twaina, v této verzi filmu se objeví pouze v jednom záběru, když zakřičí: "Běž za slávou!" I když má mít velkou úlohu na konci filmu, dokonce není ani uveden v závěrečných titulcích jako postava, která by se ve filmu objevila. Přestože o 2 vteřiny dřív (v čase 3:43 min) tu samou větu na Hucka zakřičí i herec Danny Taberelli, kterého v titulcích uvedli jako Bena Rodgerse. (HappySmile)
  • Voda tekoucí z vodopádu musela být pumpována, protože vodní zdroj už zde není tak neomezený jako v minulosti. (HappySmile)

Reklama

Reklama