Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Štvordielna životopisná dráma o troch cestách okolo sveta významného anglického moreplavca a výskumníka Jamesa Cooka (1728-1779). Na prvej plavbe v roku 1770, za pozorovaním prechodu Venuše popred Slnko na Tahiti, objaví východné pobrežie Austrálie. Na druhej plavbe v roku 1773 ako prvý moreplavec prekročí južný polárny kruh a dostane sa na dohľad od pobrežia Antarktídy. Na tretej plavbe v roku 1778, s cieľom nájsť severnú cestu okolo Ameriky, objaví Havajské ostrovy. Po neúspešnom hľadaní cesty sa vracia späť a táto púť sa mu stane osudnou... (Piri)

(více)

Recenze (6)

curunir

všechny recenze uživatele

Štvordielny cestopisný dobrodružný seriál v štýle Šogúna alebo Marca Pola, ktorý bol vysielaný naposledy (pokiaľ ma pamäť neklame) dobrých 15 rokov dozadu a v našich končinách bol pár rokov dozadu vysielalaný maďarmi. Hlavnú úlohu tu stvárnil austrálsky herec Keith Michell. Z tohoto seriálu si už pamätám naozaj veľmi málo, repríza by sa náramne hodila, škoda len, že o tento druh seriálov nemajú televízie v posledných rokoch veľký záujem. (1. komentár k seriálu) ()

Courtemanche 

všechny recenze uživatele

Velmi kvalitní televizní minisérie, Australané tohle prostě umí. Čtyřikrát 95 až 100 minut. V mém dětství bylo více těch filmů z tohoto prostředí v televizi, -Onedin Line, The , Vzpoura na Bounty, atd, mají dobrou atmosféru, filmařsky jsou velmi dobře zpracované. Doporučuji všem kteří rádi dobré dobrodružní příběhy, no a hlavně dokážou se soustředit. 5/5 ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

No jo. Zase Austráláci, kluci protinožský :-) ! U tohle seriálu - ,,minisérie'' si doslova chrochtám blahem. Jednak má každý z dílů skoro 2 hodiny a jednak je na co koukat. HMS.Endeavour s HMS Resolution a jejich statečný kapitán objevující pro korunu a krále další neznámé světy (leckdy lidožroutské :-)... Pravda lodě si až tak podobné svým slavným protějškům nebyly a některé kulisy ledových polí, či starého Londýna byly trochu okaté, ale což. Nedokonalost triků v roce 1987 plně nahradilo natáčení na skutečných lodích a v nádherných lokacích Tichomoří. Vždycky jsem hltal zámořské objevy ze šestnáctého až osmnáctého století a tohle je přesně ta záležitost. Jo, v té době byla Británie opravdou královnou moří a byla to Velká Británie. Ne to čím je dnes jakýmsi Britským Pákistánem, kde se zdraví - salám alejkum... Říkal jsem jaké to asi muselo pro námořníky být, když po 7 měsících zakotvili u Tahiti. Zeleného ráje plného opálených krásných polonahých prsatic navíc všemu svolných... To měl Cook asi co dělat aby udržel pořádek a před odplutím dostal zase všechny na loď. Však také díky něčemu podobnému se slavné Bounty tak nějak rozložila morálka lodní posádky :-). A ano, kapitán Blighe ten ambiciózní mladík účastnící se Cookovi třetí plavby byl tím, koho nechala vzpurná posádka vysadit ve člunu na širý oceán. To se ale stalo až pár let poré co na Hawai Cooka zamordovali oštěpy divoši. Film i obsahuje správnou dávku anglického humoru a řeknu vám, že jsem se u něj párkrát zasmál víc než klasické komedie. Např. když se Cook dozví, že má mít v posádce nějakého Amíka z amerických kolonií... Je naštván, protože Američané jsou k ničemu a pořád jen se bouří :-) . A ono je tam toho více. Zkrátka a dobře tuhle skoro osmihodinovou objevitelskou jízdu všem vřele doporučuji. Tehdy se psaly dějiny a zabarvovala bílá místa na mapách ! Smekám před muži jako byl kapitán Cook. ! Dávám za 5 map s nákresy Tichomořských ostrovů. * * * * * ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

V dobe svojho uvedenia u nás bol seriál určite jednoznačným diváckym favoritom. A kvalita tomu aj zodpovedá. ()

Montcalm 

všechny recenze uživatele

Túto štvordielnu minisériu som sledoval ešte ako chlapec niekedy v deväťdesiatych rokoch, asi rok dozadu som to objavil a pozrel si znovu. Aj po rokoch som seriál s napätím sledoval a bavil ma rovnako ako kedysi. Odporúčam každému, kto má záujem dozvedieť sa niečo o Jamesovi Cookovi a jeho plavbách/objavoch. Vynikajúco dobrodružne spracované, herecké výkony taktiež výborné, obzvlášť Keith Michell v hlavnej úlohe. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama