To nic, drahá

• USA Don't Worry Darling (více)

Americký psychologický thriller režisérky Olivie Wilde pojednává o Alici, ženě v domácnosti z 50. let (Florence Pugh), žijící se svým manželem (Harry Styles) v naoko dokonalém vztahu. Záhy se však Alice začne obávat, že jeho okouzlující společnost možná skrývá znepokojivá tajemství. (Vertical Entertainment)

bearmeedek odpad!

Co to jako mělo být? To, že je to načančané a barvité, nezachrání film, který zabíjí čas a otupuje diváka. A pokud si matně vzpomínám, tak na Stepfordské paničky to taky nemá. ()

Hashirama

Je hezké vidět, jak Olivia Wilde režijně roste, a jak její filmy dostávají epičtější kontury a plnotučnější punc exkluzivity. Práce se záběrováním a hudbou skvělá, herecké výkony v čele s Florence Pugh - nejlepší herečkou současné generace a ženskou verzí Madse Mikkelsena - vůbec to nejzábavnější. Škoda jen toho scénáře, který se snaží být tak vychytralý, až postupně čím dál víc zakopává o vlastní nohy, a kromě samotného vyvrcholení lehce sráží výsledný dojem svými pokusy o jasnou pointu a snad i nějaký sociální přesah. Ovšem jako vytuněná dobová herecká show s hutnou atmosférou a prémiovým vizuálem velice příjemné. 7/10 ()

Jilda15

Od začátku jsem měl z filmu dojem, že je hrozně umělý a povrchní. Pak se ukázalo proč. Cult leaders, paranoia, multiple personalities... very nice movie. Midsommar vibes už jen kvůli Florence Pugh, nejvíce evokováno ve scéně s psychickým zhroucením. ()

TheRay97

Je těžké popsat pocity, které tento film vyvolává. Pokud se přestanete soustředit, ztratíte část důležitých odpovědí na otázky. Děj utíká pomalu a většinou jde z těch efektů hlava kolem. Krev-oko-balet. Stop. Zpátky v realitě. Někdy občas nechápu všechny ty bizarnosti, na konci však přijde rozuzlení a (to nejhorší) otevřený konec. V dnešní době se všichni snaží přijít s něčím originálním, přitom v jednoduchosti je krása. Tady by chtělo trochu ubrat na plynu. ()

ForGump

Je vlastně naprosto neuvěřitelné jak nefuknční Don't Worry, Darling je. Extrémně nesympatické postavy, kde ani herectví Florence Pugh nic nezachrání a brutální neherectví Harryho Stylese všechno ještě pohřbívá. Nechci se mýlit, ale Olivia Wilde po velmi pěkném Booksmart, ztratila glanc a snad dokonce ani neumí režírovat, protože na takhle ambiciózní tvar, který se postupem času zvrtává v jakousi metaforu života na Zemi, by se i větší kofři vymlátili. Opravdu to režijně vůbec nefunguje v budovaní napětí a to i přesto, že mi přišlo, že se všichni snažili, aby to byla atmosféra jako od Hitchcocka. Jakoby z nějakého vzepření se okolnostem působí kamera Matthew Libqatiqua, kterou bych klidně zařadil do TOP 5 kamer loňských filmů a zase po čase John Powell a jeho úžasná tepající hudba. Všechno ostatní je ale v tomto filmu v rozkladu, protože nikdy nechcete, aby se divák při filmu tak ošíval. Pro mě to bylo hodně špatně stravitelné a jednoduše řečeno to nefungovalo opravdu nepříjemným způsobem. 30% ()

FOCKE_WULF

Ději nikdo nerozumí, což je fajn, takže přidám svoje bludy, jak to vidím: dystopická realita současnosti, svět upadl do materiální bídy, je to jako za covidu ("30 hodin jsem operovala, měla bych se prospat, za 6 hodin jdu zase do práce "). Nějaký vizionář sestrojí paralelní realitu ve stylu padesátých let, kde on a jeho následovníci mohou žít v prosperitě. Klíčová je bezpodmínečná víra všech zúčastněných, jinak se nový časoprostor začne hroutit, mít trhliny. Hlavní hrdinka si uvědomí, že žije v pouhé simulaci, nebo je psychicky nemocná, nebo obojí. Kdybychom tak věděli, co je to ten Projekt Vítězství, na jakém principu funguje. A proč okolo domů pobíhají makety dětí, z jakého důvodu. V oficiálním textu distributora se píše, že Alice žije v domácnosti z 50. let, tak to asi určitě ne, naverbování jejího manžela do P*V proběhlo na internetu. ()

gemi

Mysteriózní! První půlka dokáže vybudovat neskutečnou mystery atmosféru. Přiměje úplně dychtit po tom vědět, co za tím vším stojí, co se to tady sakra děje. V druhé půlce filmu ale malinko padne řetěz a nedokáže udržet tempo s tou první. Pointa dobrá, ale nelze ani naznačovat, protože by to zkazilo wow-efekt celého filmu. ()

ViktorS

Tak to bol fakt zvláštny film. Začiatok bol trochu nudný, predstavovali sa nám postavy a prostredie, v ktorom sa nachádzajú. To bolo celkom pekné a zaujímavé. Dokonalé zobrazenie dokonalého života z 50. rokov v USA. Ale celkovo sa nič moc inak nedialo. No po čase začal byť film zaujímavejší, keď si naša hlavná postava začala uvedomovať, že niečo nie je v poriadku. No skutočne ma prekvapilo, aké veľké je vlastne tajomstvo, ktoré naša postava v jej na oko dokonalom živote objaví. Postupne si začína uvedomovať, cez celý film, problematiku a tak má celá snímka naozaj ten nádych mysterióznosti počas takmer celej stopáže. Len niektoré scény mohli byť trochu lepšie dotiahnuté do konca a aj samotný záver. Ja vyslovene neznášam, mimo hororu, takéto kvázi uzatvorené konce, ktoré ale vôbec nezodpovedajú otázky a neukončia úplne príbeh hlavnej postavy. Pre mňa potom končí film nedopovedane. Záleží aj aký je celkový dojem z filmu, ale tu som bol skôr sklamaný. No herecky je film veľmi dobrý. Florence Pughová bola skvelá a nemal som problém jej uveriť to čo jej postava prežívala. Chris Pine ma tiež potešil. O ňom som ani nevedel, že tu bude hrať. Lenže ako som písal, film ako taký ma skôr sklamal, no musím uznať, že nápad sa mi páčil a tak stále stojí za to si film pozrieť. ()

Mkartaylas56

Audiovizuálně i atmosféricky vymazlený projekt Olivie Wilde, který ještě za pomoci kvalitních hereckých výkonů (Florence Pugh a Chris Pine táhnou) tvoří působivou mysteriózní jízdu, které ovšem za mě výrazně podráží nohy závěrečná část, ve které jakoby tvůrcům došel dech a začalo se vše příliš doslovně vysvětlovat a zjednodušovat. Nebýt toho, tak bych nejen já, ale troufám si říct, že i spousta dalších diváků šli s hodnocením výše, každopádně i tak je snímek z většiny podařený, i přes ten závěr si podle mě zaslouží nadprůměrnou známku a vlastně nemám důvod, proč Olivii Wilde jako režisérce nefandit dál. ()

J.e.r.e.c

Na první pohled tu není nic špatně; herci hrají, kamera točí, střihači stříhají... Jen je to celé totálně k ničemu. Snad žádný jiný snímek, který jsem za posledních x let viděl, nenaplňuje tak dokonale definici z Moviezone: „Hezký, ale k hovnu!“ Jistě, existují i daleko horší způsoby, jak strávit dvě hodiny, než sledováním snaživé kreace Florence Pugh střídající jeden sexy retro outfit za druhým, ale jako pokus o film je to tak neskutečně prázdné, až je to do jisté míry snad i fascinující. 60 % ()

noizcore

Klasické dilema svoboda vs utopická představa štěstí v krásném retro obalu, s výbornou Florence a ještě lepším soundtrackem. ()

Terka_127

SPOILER!!!! Stepfordské paničky 21. století. Skvěle natočené, výborně obsazené a ještě lépe zahrané. Olivia Wilde zase dokázala, že je nejen skvělá herečka, ale především výborná režisérka. Vše je až moc dokonalé, aby to byla pravda. Něco je v pozadí, něco je špatně. Tak dlouho jsem si hrála s myšlenkou, co by to mohlo být, až jsem byla naštvaná, že to je pravda. Zoufalí muži ve světě silných žen si myslí, že bude líp ve smyšleném virtuálním světě, kde chlap je ten, kdo vydělává a vrací se domu ke spokojené manželce, protože jako žena přeci musí být spokojená, když nic nedělá a všeho má dostatek! ()

ŠpetaMarek

Ze vsech moznosti si scenaristi pro vyusteni vybrali tu nejlinejsi variantu a i vzhledem k tomu co se odehravalo v zakulisi je vlastne maly zazrak co z toho vylezlo. ()

jadran90

Tak krásně se na to kouká... zvědavost, retro, vášeň, kreativní kamera a uprostřed každého záběru famózní Florence Pugh. A pak na konci místo esa z rukávu dostanete celkem banální pointu, neuspokojivé finále. ()

groz122

Zrhuba do poloviny filmu jsem byl s výpravou nadmíru spokojen. Pak ale přijde zkrat plný scénaristických faulů a kliček. FIlm se snaží být až moc komplexní a zamotaný. Ve výsledku je divák již přesycen a finální scény se táhnou jako smažený sýr v kempu U Vltavy. Stylizace utopistické dokonalé americké společnosti je nádherná. Skvěle sekundují i herci. Bohužel mnoho vedlejších postav je napsáno velmi otravně a nejraději byste jim na místě uštědřili políček. Rozjeté to bylo pěkně. Jen někdy platí, že méně je více. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Avatar připomněl, kdo je králem kin

Avatar připomněl, kdo je králem kin

26.09.2022

Už to nepotrvá moc dlouho, a James Cameron (Titanic) si na konto připíše další miliardový hit. A vůbec přitom nevadí, že druhý Avatar přichází více než 10 let po premiéře jedničky, jak totiž nyní… (více)