Reklama

Reklama

Hook

Trailer

Obsahy(1)

V ambiciózním dobrodružství Hook od úžasného Stevena Spielberga hraje Robin Williams dospělého Petra Pana a Dustin Hoffman nechvalně proslulého kapitána Hooka. O zábavu se postarají také Julia Robertsová v roli víly Zvonilky, Bob Hoskins jako pirát Smee a Maggie Smithová coby babička Wendy, kteří musí stárnoucího právníka Petra Banninga přesvědčit, že byl kdysi legendárním Petrem Panem. A tak začíná nové dobrodružství, v němž se Petr vydává do země Nezemě, aby ochránil své dvě děti před kapitánem Hookem. Cestou znovu objeví sílu představivosti, přátelství a kouzel. Nová verze klasického příběhu, určená dětem všech věkových kategorií, byla v roce 1991 nominována na pět Oscarů včetně kategorie nejlepší vizuální efekty. (HBO GO)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (323)

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Steven Spielberg opět zavzpomínal na své dětství a tentokráte něřeší nic míň "originálního" než vztah otce a syna. Stevenův rukopis jasně rozpoznatelný, prakticky zde použil všechny své poznávací znaky. Místy jsem se přiznávám začal i trošku chytat a pošlapávat si nohou do rytmu, ale mé hodnocení sráží délka snímku. Hook je filmem, proč to neříct, pro ty nejmenší diváky. PS: V dobrodružnějších scénách mi přišlo že se dívám na Indiana Jonese v dětském vydání. ()

Cimr 

všechny recenze uživatele

Mám štěstí, že jsem v době vzniku filmu byl opravdu malý špunt, a tak můžu posuzovat tento film očima toho, pro koho byl učen - a sice malého dítěte. A v mých dětských očích obstál. Dokonce lépe, než E.T. Mimozemšťan, který byl na mě tenkrát až moc smutný. Dlouho už jsem Hooka neviděl a po přečtení zdejších komentářů nevím, jestli bych měl. Spíš ne. Uchovám si tak krásné vzpomínky na dětství, které se mi na tento film vážou... ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

S pribehom o Petrovi Panovi som sa prvykrat zoznamil vdaka tomuto filmu a hned som si ho zamiloval. Spolu s Goonies to patrilo medzi moje oblubene detske dobrodruzne filmy. Skvele obadenie ustrednych uloh. Williams ako dospey Pan, ktory sa musi spamätat a znova sa stat dobrym otcom, Hoffman ako zabavne diabolsky Hook, jeho vtipny poskok Hoskins, a vynimocne znesitelna Robertsova. Pravdepodobne vdaka tomu, ze je po väcsinu filmu tak malicka. A potom kopec roztomilych deti a skvele dobrodruzstva, ktore zazivaju. Stale to do velkej miery funguje, ale predsa len sa mi dnes zda 144 minutova stopaz trochu prehnana a obcas sa tam objavia hluche pasaze nudy. Trochu dynamickejsie tempo by tomu neuskodilo. Takisto ma napadlo o kolko velkolepejsie by to natocil Spielberg dnes. Ale na druhej strane asi by to uz tak dobre nefungovalo. Hodnotenie 7/10 nakoniec zaokruhlujem na 4*, nie z nostalgie, ale kvôli tomu, ze ma aj dnes dokazal tento film dojať a to si cenim. ()

Šimpy 

všechny recenze uživatele

Tenhle film prostě miluju. Dětské dobrodružství, se správně přidanou sentimentalitou, vtipem a vynikajícími výkony namíchané v jedinečný film. Nejvíce obdivuji scénu, ve které Peter přiletává postupně za Wendy a ona stárne. "Už s Tebou nemůžu letět, Petře. Jsem už stará. Už dávno mi není dvacet....." ()

starbrejkr 

všechny recenze uživatele

Hook má pro mě podobný význam jako Arabela. Pořád si ještě občas vzpomenu, jak jsem jako malý hledal šťastnou myšlenku a v noci se mi zdálo o lítání. Steven Spielberg promítl do filmu veškerou svou "dětinskost" v nejlepším slova smyslu a stvořil na motivy Petra Pana dobrodružství pro děti, nad kterým se však mohou zamyslet i dospělí, kteří už na dětství zapomněli či začali ztrácet vztah se svými dětmi. Herci jsou velkou Stevenovou podporou, jak Robin Williams (je to jedna z mála nevážných rolí, ve které ho mám rád, ty komediální jinak vůbec nemusím), tak v této době opravdu krásná Julia Roberts (asi většina z nás by měla v onu jednu chvíli dilema jestli v Zemi Nezemi nezůstat), tak především Dustin Hoffman, který je v roli luxusního záporáka Hooka totálně k nepoznání. Viděl jsem to dnes po dlouhé době a ty pocity byly zase strašně silné:-) ()

Galerie (94)

Zajímavosti (29)

  • V britském filmovém časopise „Film Review“ byl Hook ohodnocen pouze jednou hvězdou z pěti možných a byl označen za první nepovedený Spielbergův film. (Locksley)

Související novinky

Joe Wright a „Peter Pan začíná“

Joe Wright a „Peter Pan začíná“

16.11.2013

Svérázný britský režisér se prosadil hlavně adaptacemi literárních klasik (naposled rozporuplně přijatá Anna Kareninová). Zdá se, že si tentokrát dá pro změnu něco lehčího, víc zaměřeného na rodinné… (více)

Reklama

Reklama