Reklama

Reklama

Tajemný protivník

(TV film)
  • Velká Británie The Secret Adversary (více)

Obsahy(1)

Tommy Beresford sloužil za války v armádě, Pentlička Cowleyová byla ošetřovatelkou. Nyní jsou oba mladí přátelé bez zaměstnání i bez peněz, odvaha a bláznivé nápady jim však nechybějí. Podají si proto poněkud neortodoxní inzerát a kupodivu získají neobvyklou zakázku: je třeba vypátrat jistý tajný dokument, jehož zveřejnění by mohlo způsobit nejen pád britské vlády, ale možná i další válku.

Na pilotní film navazuje seriál Agatha Christie's Partners in Crime (1983). (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (3)

Šandík 

všechny recenze uživatele

Herci výborní, ale kamsi se poděl suchý anglický humor, který byl v předchozích dvou filmech podstatnou složkou. Škoda: 65% PS: Mimochodem je velmi zajímavé sledovat, kolik je v tomto celkově druhém románu A.CH. z mého milovaného Chestertona. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Učiněná rozkoš je tenhle pilotní film Tommyho & Pentličky k navazujícímu seriálu Zločiny pro dva. Vše je jak má být. Poválečná situace nezaručila našim hrdinům aby měli na růžích ustláno a když začínali mít oba skutečně hluboko do kapsy, ukázalo se, že jejich nesporným talentem je detektivní pátrání. A tak se z Tommyho Beresforda a Pentličky Cowleyové stali skutečná soukromá očka. Vypátrali komplikovanou špionáž, Pentlička předvedla svůj um v převlecích a ve střídání rolí od stydlivé komorné až po paničku v nesnázích. Kdo by hádal, že nakonec musí přijít polibek a Tommyho prozření, že Pentlička je pro něho ta pravá i jako životní partnerka, měl by pravdu. A nyní vzhůru do seriálu. Kéž bych si nyní mohla také promítnou první adaptaci s Aldinim v hlavní roli... No, budu se muset zatím spokojit s vyhlídkou na letošní seriál a zatím se budu kochat touto klasikou. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (7)

  • Druhá adaptace druhého románu Agathy Christie The Secret Adversary z roku 1922. V českém překladu z roku 1928 román vyšel pod názvem Tajemný odpůrce a dnes je znám jako Tajemný protivník. (NinadeL)
  • Na román The Secret Adversary navázala sbírka povídek Partners in Crime (Zločiny pro dva) z roku 1929. Tu zpracovává stejnojmenný seriál Agatha Christie's Partners in Crime (od r. 1983). Nový seriál Partners in Crime (od r. 2015) se pro změnu vrací k prvním dvěma románům z 20. a 40. let a oba posouvá do 50. let. (NinadeL)

Reklama

Reklama