Ricky je lehce psychicky narušený jedinec, který si v životě prožil své. Po propuštění z psychiatrické léčebny se rozhodne jít za svým jediným snem. Touží prožít život po boku Mariny, bývalé pornoherečky, se kterou se zhruba před rokem vyspal, když utekl z léčebny. Vystopuje ji, schová pod zámek a snaží se jí přesvědčit, že zrovna on by mohl být nejlepším otcem jejich dětí a ona jemu dobrou manželkou. Co všechno si musí ti dva prožít, než se to podaří, je obsahem tohoto barvitého a emotivního Almodóvarova snímku s mistrnými hereckými výkony Antonia Banderase a Victorie Abril. (anniehall)

Padme_Anakin

Tak tohle byla zcela nepochybně nejúchylnější romantická komedie, jakou jsem kdy viděla. Nicméně otevřeně přiznávám, že jsem se skvěle bavila. Tento způsob namlouvání je notně originální, náramně přesvědčivý a ve finále i účinný. Bravo. P.S. A k tomu jsem si vyřešila i svůj osobní problém s vanou. Chybí mi potápěč! ()

Arsenal83

Štokholmský syndróm ako vyšitý medzi bláznom a pornoherečkou. Už len toto samo vyznieva tak bizarne, že by som snáď aj iba s touto nápoveďou uhádol, že tvorcom je Almodóvar. Celý ten koncept, že unesieš ženu a násilím ju donútiš zaľúbiť sa do teba, je témou, ktorá by dnes už asi narazila na odpor rôznych feministických hnutí a organizácií na ochranu žien. Almodóvar ale nechce ukazovať násilie ako nejaký oprávnený prostriedok na vydobytie si svojej vôle, je tu naopak silný náznak irónie. Film je v mnohých ohľadoch a sexualitou, pri ktorej rozmýšľate, či to nerobia naozaj, dosť provokatívny, Udeľujem mu silné tri hviezdy ()

F.W.Colqhoun

Když do něčeho vložíš srdce a ptáka, je to vždycky osobní. Jeden z nepovedenějších Almodóvarových filmů [o filmu]. Obligátně nepůvabná Victoria Abril, ibersky nevzhledná sestra Scarlett Johanson, čelí poněkud nevybíravým námluvám "šílence" Antonia Banderase. Španělský telenovelař s dobrým vkusem provede diváka příběhem od klasického úvodu, prolnutého s natáčením thrillerového spin-offu, k vyvrcholením, která v kinematografii nemají obdoby. Almodóvar, po všech stránkách na vrcholu (ty nápady! ty barvy! ta kamera!), spojil tentokrát síly s bratrem kýči Ennio Morriconem. Těžko si představit někoho, kdo by stejně jako on dokázal v jediném motivu přirozeněji sloučit atributy thrilleru a melodramatu. Dokonalém zmatení žánrů umocňují zázračně nerušící komediální scény, jako když Banderasův únosce nakupuje v lékárně lepící pásku a přímo před drogistou zkouší, která bude komfortnější na ústech; když drogoví dealeři řeší volby nebo když náhle sledujeme vložený reklamní spot, zobrazující německé důchodce, kteří v mládí (= v nacistických uniformách) sjednávají penzijní připojištění. Nepamatuji se, že bych se u nějaké Almodóvarovy ne-komedie smál nahlas. Skvělý film. ()

Faye

Ricky opouští psychiatrický ústav, protože soudce rozhodl, že se může zařadit do společnosti. Ovšem paní ředitelka se ho vzdává jen velmi nerada (ani se jí nedivím, kdo z nás by nechtěl mít pod zámkem a pod kontrolou mladinkého Banderase). . „ Co hodláš dělat?- Pracovat a založit rodinu. Jako normální člověk. – Ale ty nejsi normální člověk.“ Aby se mohl začlenit vydává se za Marinou, bývalou pornoherečkou, kterou před rokem potkal v baru. A kterou se rozhodl spoutat si svazkem manželským a ze začátku, alespoň pouty. „Pokoušel jsem si s tebou promluvit, ale nenechala jsi mě. Tak jsem tě musel přinutit, abys mě mohla lépe poznat. Jsem si jistý, že se do mě zamiluješ. Tak jako já do tebe. Je mi 23 let a mám 50 000 peset. A jsem sám na světě. Pokusím se ti být dobrým manželem. A dobrým otcem tvých dětí.“ Opět velmi netradiční film. Pro zasmání, ale i zamyšlení.Taková trochu praštěná, trochu smutná, skoro parodie na svátost manželskou. Takže pryč s konvencemi. Vždyť i naši prapředci získávali ženu podobně, chytit si a uvěznit dívku svého srdce není vlastně nic nového. A to vzájemné pouto??? To už se nějak dostaví ..... možná. „Jak dlouho to bude trvat než se do mě zamiluješ? Kolik času potřebuješ než pochopíš, že tě nikdo nebude milovat tak, jako já.“ ()

Ajantis

"Spoutej mě!" vypadá v Almodóvarově podání spíš ještě jako hraní si s filmem. Jednotlivé scény jsou slušné, herci dobří, kamera chvílemi nápaditá, ale celé je to o ničem. Děj je střelený příliš na to, aby šlo o věrohodnou podívanou, ale málo na to, aby ona střelenost bavila (jako u Žen na pokraji nervového zhroucení). Ani žádného zamyšlení-hodného motivu jako v pozdějších režisérových filmech se jeden nedočká; je to stále jen (vcelku fádní) hra s jediným zapamatováníhodným momenten (TV reklama). Osobně mám též problém s vynucováním si čehokoliv (včetně citů) násilím, takže mi byli oba hlavní hrdinové mimořádně nesympatičtí, což k mému požitku z filmu rovněž nepřispělo. ()

• Ve Spojených státech film obdržel „pornografický“ rating X, který byl až po nátlaku distribuční společnosti Miramax zmírněn na NC-17. (ČSFD)
  • Erotická scéna mezi Rickym (Antonio Banderas) a Marinou Osorio (Victoria Abril) zabrala 9 hodin natáčení. (Listeroman)

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (více)

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar

04.01.2007

Stačí říct \"Mluv s ní\" a každý, kdo se alespoň sem tam otře rukávem o pokladnu kina, ví, že jde o jeden z nejlepších filmů režiséra Pedro Almodóvara. Kino Aero nám v režisérově miniprofilu během… (více)