Režie:
Walter SchorschKamera:
Ferdinand PečenkaHudba:
Jiří SrnkaHrají:
Jiřina Štěpničková, Otomar Korbelář, Antonie Nedošinská, Václav Trégl, Marie Grossová, Jarmila Švabíková, Dagmar Appelová, Ladislav Herbert Struna, Alois Dvorský, Vilém Pfeiffer, Petr Lotar (více)Obsahy(1)
Služebná Anežka se ve velkém městě cítí osamělá. Hokynářka Šetelová ji chce potěšit a pomoci, a tak důvěřivé dívce namluví, že se o ni zajímá neznámý ctitel. Z tohoto zpočátku nevinného sdělení vzniknou mnohá nedorozumění. Nakonec se však přece jen sejdou dva lidé, kteří najdou společné malé štěstí... (oficiální text distributora)
Hrají
Jiřina Štěpničková
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Tři na lavičce (1978) (TV film)
Kladivo na čarodějnice (1969)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Otomar Korbelář
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Pyšná princezna (1952)
Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář (1949)
Lucerna (1960) (TV film)
Antonie Nedošinská
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Nebe a dudy (1941)
Dívka v modrém (1939)
Čapkovy povídky (1947)
Václav Trégl
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Těžká Barbora (1960) (divadelní záznam)
Na samotě u lesa (1976)
Marie Grossová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Dobrý voják Švejk (1956)
Tajemství krve (1953)
To neznáte Hadimršku (1931)
Jarmila Švabíková
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Vajíčko (1968) (TV film)
Poslušně hlásím (1957)
Počestné paní pardubické (1944)
Dagmar Appelová
Československo
Nejlepší filmy:
Škola základ života (1938)
Babička (1940)
Bílá vrána (1938)
Ladislav Herbert Struna
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Nebe a dudy (1941)
Dnes naposled (1958)
Hříchy lásky (1929)
Alois Dvorský
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Škola základ života (1938)
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Vilém Pfeiffer
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Počestné paní pardubické (1944)
Čapkovy povídky (1947)
Příklady táhnou (1939)
Petr Lotar
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Cech panen kutnohorských (1938)
Krok do tmy (1938)
Kvočna (1937)
Ljuba Hermanová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Poslušně hlásím (1957)
Pan Jordán a Habada (1968) (TV film)
Nezlobte dědečka (1934)
Hermína Vojtová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Daleká cesta (1948)
Utrpení mladého Boháčka (1969)
O věcech nadpřirozených (1958)
Jan W. Speerger
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Kristian (1939)
Hotel Modrá hvězda (1941)
Drvoštěp (1922)
Vladimír Řepa
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Dobrý voják Švejk (1956)
Nebe a dudy (1941)
František Roland
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Škola základ života (1938)
Hotel Modrá hvězda (1941)
Když Burian prášil (1940)
Karel Černý
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Hotel Modrá hvězda (1941)
Valentin Dobrotivý (1942)
Když Burian prášil (1940)
Sláva Grossmann
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Nebe a dudy (1941)
Kristian (1939)
Syn hor (1925)
Gabriel Hart
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Podobizna (1947)
Hordubalové (1937)
Skalní plemeno (1944)
František Kreuzmann st.
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Lišák Pseudolus (1960) (TV film)
Cesta do hlubin študákovy duše (1939)
Škola základ života (1938)