Reklama

Reklama

Uzumaki

Trailer

Obsahy(1)

Začalo to zcela nevinně: Kirie přistihla otce svého přítele, jak v naprostém vytržení pozoruje spirálovitou ulitu hlemýždě, nevnímaje svět okolo sebe. Mužova bezpříkladná posedlost spirálami zasahuje vše od rozvířeného trávníku po stočenou roládu do polévky. A netrvá dlouho a Kirie přichází na to, že její rodné městečko zasáhla kletba, kvůli níž se všichni jeho obyvatelé mění ve spirály. (kiddo)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (109)

kaylin 

všechny recenze uživatele

„Uzumaki“ je zase trochu jiný horor, který se místy až moc jednoduše snaží diváka vyděsit – používá k tomu nástroje, které jsou pro japonský horor až moc typické. Když ale zůstává jen u své vlastní ujetosti, rozhodně tomu nelze upřít nápad a snahu udělat ze spirály skutečně děsivý symbol. To se částečně daří, ale film stejně zůstává spíše slabším, protože efekt, který na vás bude mít, nebude nejspíš nijak dlouhodobý. ()

GigaPudding 

všechny recenze uživatele

Po přečtení prvních dvou dílů komiksové předlohy tohoto filmu, které tu vyšly v češtině, jsem se rozhodla kouknout znovu na Uzumaki s tím, že porovnám :). Poprvé jsem uzumaki viděla někdy před sedmi lety nebo kdy, možná před šesti, takže jsem už úspěšně zapomněla, že do toho režisér zapojil takové prvky pomalu jak z romantické středoškolácké komedie, přinejmenším zezačátku to tak vypadá (hudba a hlavní hrdinka a podobně). Dost mimo oproti komiksové předloze, která je bizarně hustá od začátku do konce sice občas tím středoškoláckým způsobem, ale přinejmenším hororově středoškoláckým :). Druhá věc co to maličko sráží je očividně omezený rozpočet a nízká míra výtvarné stylizace, která byla tak výrazná v komiksu, takže spirál zas tolik není kolik by si jich to zasloužilo. Na druhou stranu ale když už dojde na spirály tak je ve filmu využili vcelku povedeně a přinejmenším je to originální oproti spoustě jiných filmů, protože prostě městečko prokleté spirálami takovýmhle způsobem nikde člověk neuvidí :). Děj odpovídá víceméně první knize Uzumaki a těm pár příběhům, co v ní jsou. Smůla ale je, že autoři tohoto filmu to nevzali jako čistě epizodický film, ale natočili to normálně, takže to moc nedává smysl a celé je to tak nějak nevyužité. Měli ty tři příběhy prostě natočit jako oddělené epizodky propojené jen umístěním a hlavní hrdinkou, protože takhle je to takové zmatené a bezcílné. Takhle by to bylo normálně asi na trojku, ale původní čtyřkové hodnocení necháme, protože pořád je to taková docela bizarní zábava, je tam i pár zajímavých vlastních nápadů a hlavně tam je pár klasickým spirálových scének, takže i když je to oproti předloze dost vyměklé, tak se na to dá koukat a stojí to za to přinejmenším kvůli tomu konci :). ()

Reklama

TheRaven 

všechny recenze uživatele

Příliš zarputilá snaha držet se celkem zdařilého komiksu, která ale moc nefunguje a zelený filtr to nezachrání. Nulová atmosféra, nulové okouzlení spirálou, nulový závěr, nuloví herci. Kdybych komiks neznal, patrně bych vůbec netušil, o co vlastně jde, a bláhově si myslel, že je to zas jen nějaká japonská bizarnost, kterou jsem jednoduše nepobral. Takhle vím, že je to opravdu jen podprůměrná pitomina s několika zábavnými momenty. ()

yenn 

všechny recenze uživatele

Kdybych měl Uzumaki hodnotit jako vážný horor, nemohl bych mu dát více než ***, anžto hutnou atmosférou zrovna nedisponuje a ani příběh není nic moc. Příliš vážně jej však brát nedokáži (nejspíš tak ani míněn není) a jako hravé dílko na téma „kam všude lze nastrčit spirálu“ je sympatickou a vcelku bizarní podívanou. 7/10 ()

jondzavid 

všechny recenze uživatele

Veľmi osobitá a zaujímavá podivnosť z Japonska strhne najmä až surrealisticky efektným štýlom. Pôsobivý filmík, ktorý stavia skôr na štylizácii a absentuje lakačky(no jedna tam docela zafungovala). Pomalší rozbeh (rozmýšlam som medzi 2-3*) plne vynahradí záverečná 45 minútovka. Proste kvalitná ázijská šialenosť. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (5)

  • Číslice 6 a 9, které vypadají téměř jako spirály, jsou ve filmu k vidění např. na poznávací značce reportérského auta nebo v nemocnici jako číslo pokoje. (TomikZlesa)
  • V některých scénách si můžete všimnout, že oblast v záběru je digitálně zkroucena do tvaru spirály. Např. když se Kirie a Shuichi vracejí domů ze školy, po jejich levé straně je zkroucena země. Další je např. v levé častí prvních červánků. Další když Shuichi dotelefonuje v nemocnici s panem Tamurou. (TomikZlesa)
  • Film byl natočen jěště předtím, než Junji Ito dokončil mangu. Film proto odhaluje rozdílný konec a původ děje. (TomikZlesa)

Reklama

Reklama