don_mingo

Přeceňovaná scénáristická onanie bez smyslu, ale zároveň jeden z nejkultovnějších a ve svém smyslu i nejdůležitějších filmů všech dob (stačí, že bez PF by nebyli Samotáři). Nejzajímavější na celým filmu mi přijde, jak se z nádherné Amandy Plummer v první scéně mohla stát tak ohyzdná garuda jako ve scéně poslední... buď je to fake a začátek je předtočený o pár let, nebo jsem Tarantina krutě podcenil a jako první na světě naťukl skrytý metaforický význam filmu :) Jinak slušný "hláškovací" černohumorný thriller pro puberťáky, jenže hlášky jsou i v Kdo hulí ten umí a co se brakové estetiky a poetiky týče, mnohem víc mě bavil Spun s Rourkem. Tarantino byl ve správný čas na správném místě, toť vše. ()

Majduska

Poprvé jsem si řekla: " Co to bylo za blbost? ". Po druhé, jsem se místy i bavila. Po třetí jsem se stala věrnou fanynkou hlášek z Pulp Fictionu a "Tvoje prdel pozná středověk" říkám místo pozdravu. Člověk na Tarantina musí mít chuť a hlavně to většinou chvilku trvá, než mu zachutná. Pulp Fiction zůstane ovšem nejlepším filmem od něho, a nějaký Kill Bill apod blbosti, si o podobné kvalitě můžou nechat jen zdát. ()

Heroine

Tak tomu říkám klasika. Všichni herci, každá jednotlivá scéna, hudba, scénář, všechno jednoduše klasika. ()

Nail

Taková kultovka kde se Tarantinovi podařilo obsadit parádní herce (J. Travolta, Samuel. L. Jackson, Uma Thurman) ()

Viky.05

Cely film bych hodnotil čistě odvedenou praci Tarantinova stylu za 4*...ale ta posledni scena v kavarně mě doslova dostala...btw chudak Travolta...nechat zbran na kuchynskem dřesu a jit srat?? no fuj :) ()

vsacanek

První film, který se mi vybaví, když se řekne slovo "kult". Jak udělat z dějově nepříliš zajímavých příběhů, které spolu zdánlivě nesouvisí, neotřelou zábavu dlouhou 2,5 hodiny? To umí jen Tarantino, povýšit pokleslý žánr do nebeských výšin. Dialogy zdánlivě o ničem - viz masáž nohou paní Wallacové nebo rozebírání rozdílů mezi Amerikou a Evropou. Proč si ale toho člověk ze scénáře zapamatuje tolik? Protože je zkrátka dokonalý - a po právu oscarový. Sled absurdních situací (za všechny taneček Vincenta a Mii U Mazaného králíčka) začíná i končí v kavárně, kde se příběhy geniálně propojují. Když film na chvíli ztrácí dech, novou šťávu tomu dodává nástup Butche na scénu a jeho nezapomenutelná konfrontace s Marsellusem. Quentin naznačil svoje možnosti už v Reservoir Dogs (např. rozhovor celé skupiny gaunerů a jejich spor s placením spropitného jako by scénáři Pulp Fiction z oka vypadl), tady je ale dotáhl k dokonalosti. Další natočené filmy už byly jen pokusy se přiblížit ke svému majstrštyku z rané filmové tvorby. ()

Hooya

Asi není film, který bych viděl víckrát než tenhle. Miluju ho skrz naskrz.. Pro jeho zápletku, soundtrack, božské herecké výkony, kultovní dabing (samozřejmě i originální vyznění stojí za to), neodolatelný humor a nezapomenutelné hlášky... Zde je vše sladěno do jednoho dokonalého monolitu. ()

Gixian

Když jsem byl teenager, přišel mi tenhle film vyloženě perfektní a jedinečný - prostě kultovní. Když si ho pustím po letech znovu, přijde mi, že se v něm střídají nudně utahané části (např. taneční večer Thurman s Travoltou) s částmi nesmyslně, až odporně násilnými, a že toho opravdu zábavného je v něm minimum. ()

katmandzoo

skvelé herecké výkony Johna Travoltu a Samuela L . Jacksona, výborný scenár a ešte lepšie historky z podsvetia..počas filmu som sa nenudil a prekvapilo ma pár scén, čiže to malo aj vynikajúcu zápletku..čiže to hodnotím na 5*..a ešte aby som nezabudol vyzdvihnúť tanečné umenie Johna Travoltu:D ()

Joppo88

To, že ide o kultovku v pravom zmysle ani písať nemusím. Pre mňa je Q. Tarantino jednoducho blázon - v dobrom slova zmysle samozrejme. Skvelé obsadenie a vynikajúci scénar mi nedovoľujú dať menej ako päť hviezd. Dokonca aj Biblia si našla miesto v živote gangstra, ktorého zahral S. L. Jackson - ten sa mi tu asi páčil najviac - Ezechiel 25,17: "Čet si Bibli??? Já si zapamatal jednou pasáž, která se do téhle situace náramne hodí: ... když uvalím svoji pomstu na tebe, poznáš, že jméno mé je búh!!!" a prásk parchanta do ksichtu... Hotový kazateľ! Film je fakt nabitý skvelými scénami a hláškami ako: "teď tvá prdel pozná stredověk! " Alebo Travolta: "Ja sém ho strelil do ksichtu! - Proč si to udelal??? - Nechtel sem, byla to nehoda... :-))) A veľa, veľa ďalších... ()

Asertio

Právo na vlastní filmový vkus je sice hezká věc a u většiny filmů naprostá samozřejmost, ale říct o Pulp Fiction, že je to jen průměrný, či dokonce, nedej Bože, špatný film, je jako říct že vás nebaví sex. Nebo že nemáte rádi čokoládu. Nebo že se neradi smějete. Zkrátka PF musí mít rád každý a nějaká tolerance tady jde stranou. QT tímhle dílem stanovil definici filmové geniality a tak jsem při vybírání mého nejoblíbenějšího filmu ani na chvíli nezaváhal. ()

zipoo

Když mám volnou chvíli, rozhodnu se, pustit si nejlepší scény z Pulp Fiction. Ve většině případů mi to zabere dvě a půl hodiny. Napadá mě jen jedno slovo DOKONALOST a těch hodin citování hlášek s kamarády... ()

DAPDO

Tohle prostě jo, Quentine, Ty jseš ďábel !!! Všechno do sebe nádherně zapadne, kdo v tom má zmatek, at' si to pustí znova. ()

Deb

Tradiční Tarantinovy propletené příběhy, hodně mluvení, ale ty řeči a hlášky jsou opravdu na místě a zasměju se i když na to koukám po dvacátý. Jinak výkon Travolty i ostatních opravdu výborný. Prostě kultovní film.. ()

Mara97

Tak moc úžasný film, že se k hodnocení hodně těžko hledají slova. Tarantinovi se povedlo nemožné. Takové množství nezapomenutelných hlášek, geniálně propletených scén, dokonalý scénář, že ho už mám i doma v knihovně... Pulp Fiction jsem viděl nejméně pětkrát a při každé další projekci narazím na něco nového, co mě opět potvrdí, že to je to ten nejlepší film, co kdy byl natočen. A nic ho jen tak nepřekoná. Vymyslet, napsat a nakonec natočit, něco takového, jako je právě Pulp Fiction, to si zaslouží RESPEKT! ()

Ondr@932

Povedený chytrý a srandovní film. Ale abych z toho spadl na hubu tak to fakt ne. Takže plný počet dát nemůžu. Takže dávám 7/10 ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Star Trek 4 našel režiséra