Gump - pes, který naučil lidi žít

• angličtina Gump (více)

Příběh psí pravdy, lásky a naděje. „Jsem Gump a byl jsem toulavej pes...“ On vlastně každý pes je v sobě tak trochu toulavý do té doby, než najde své štěstí, a to štěstí pes najde jenom s člověkem. Můj příběh je o hledání psího štěstí a také  o překážkách a pastech na cestě k tomu správnému člověku. Je o síle a nezlomnosti, která se ukrývá v každém psovi. Ano i v tom vašem, ve vaší čivavě, která na vás čeká celý den, než přijdete z práce. I v tom buldokovi, který se za vámi šine a sotva popadá dech. Dám svoji duši za to, že kdyby vám někdo na tomhle světě chtěl ublížit, tak pak teprve poznáte, jak silné má váš pes srdce a co jeho láska k vám znamená. Tenhle film vám také otevře oči, protože co člověk v psím srdci zničí, to může zase jen člověk uzdravit. Rodinný film režiséra F.A. Brabce je o světě viděném očima toulavého psa Gumpa. O světě, o kterém mnoho z nás moc neví. O tom, jak nás vidí zvířata  a jak je ten náš svět pro ně důležitý. Ten svět, který jim dává domov, sílu, naději, ale také bolest. Dobrodružný příběh skutečných psích hrdinů a lidí kolem nich. (Bioscop)

Prubner

Knižní předlohu jsem nečetl, ale film považuju za zdařilou nápodobu "psích" filmů z americké produkce, i když tomu chybí pořádný příběh a je to jen taková "road movie" s příliš polopatickým komentářem titulního hrdiny. Nečekaně dobrá práce se zvířaty a příjemný výkon Bolka Polívky patří ke kladům filmu. Sice z toho čouhá "charitativní" záměr jak sláma z bot, ale v tomto případě mi to nevadí. Psí útulky si pozornost zaslouží. ()

Sasulka3

Libi se mi poselstvi za hafany, ktere je ve filmu ukazane.... Narazka na nechutne mnozirny a ublizovani psum..... Cista psi laska :) ()

borohub

Roztomilý film, který příliš neurazí. Některé momenty ve filmu jsou opravdu silné, citlivější povahy se neubrání slzám dojetí. Bavilo mě i herecké obsazení, i když zrovna Richarda Krajča mohli nahradit někým lepším (takže vlastně prakticky kýmkoliv). F.A Brabce mám spojeného spíše se sračkovými filmy (Vánoční Kameňák, V peřinách), tak mě docela překvapilo, že takhle solidní film natočil právě on. 70% ()

Tominni

Zajímavý příběh Gumpa, který si prožil svoje na svých toulkách. Výhodou je bezesporu kamera F.A.Brabce, která je znovu na skvělé úrovni a hodně filmu pomáhá, takže z toho je nakonec poměrně dobrý film, který asi pejskaři ocení ještě o něco více. Dobře hrají Bolek Polívka, Eva Holubová, ale i Richard Krajčo. ()

Blazis34

Po delší době český film, na který jsem se dlouho těšil. Určitě stojí za to, ale děj je po většinu času smutný a někdy ukáže divákům více, než by možná chtěl. Z komika Polívky se asi už navždy stal herec pro smutné sentimentální role. Nutno říct, že to zvládl asi nejlépe ze všech. Kamera byla hezká, mnoho záběrů z dronu i z krásného středohoří. Chválím i povedený soundtrack - i když obsahoval jen tři krásné písničky a symfonické melodie. Poslední palec nahoru dávám tvůrcům za využití pejsků z útulku a o jejich péči. Filmu dávám tři hvězdy, 60%. ()

Adaaamecek

Skvělý marketingový produkt. Film sám o sobě až překvapivě funguje. Občas (zejména greenscreen části) jsou kýčovité. To je ale vlastně v tomhle druhu filmů nutnost. Když uvidíte film koupíte si knížku (nebo naopak), když půjdete do kina s dítětem bude chtít malého plyšového Gumpíka, přispějete na útulek, pořídíte si taky svého Gumpa atd. Zkrátka to spustí nekonečný sled událostí, bolavé hlavně pro vaši peněženku Až to poběží o Vánocích, tak se na kousek rád podívám. Gratuluji. 6/10 ()

blondboss

Gump je v podstate len jednou z ďalších emočne dáviacich rodinných jednohubiek, pomocou ktorých tvorcovia vedomým spôsobom ovplyvňujú správanie ľudí voči zvieratám, samozrejme s pozitívnym cieľom. Účel je to šľachetný a podporujem to. Len tento snímok bol natočený tak trošku toporne a pamätám si hádam iba jednu emočnejšiu scénku, ktorá prišla až v závere. Dovtedy to bolo len akési varenie už prevarenej vody z ostatných filmov s priemerným scenárom. Čakal som od toho určite viac. 55 % ()

tsatsiki

Psí poslání po Česku.Výborně zahrané, dojemné, ale velice smutné.Ivana Chýlková tu hraje strašnou svini, ale zahrála ji přesvedčivě.Hned bych si Gumpa vzal domů.:) F.A Brabec všem ukázal, že i u nás umíme točit světové filmy. ()

Winster

Film prevazne pro psofilky co si rady kompenzuji svoje zivoty pres pejsky. Eh...Velice pekny herecke vykony Polivka a Holubova. Obcas je to takovej snovej svet s hudbou z vodnika a proslunenym letem. ()

Dennnisa

Nechápu ty negativní komentáře.. Podle mě nešlo ani tak o herecké výkony, ale o příběh samotný a hlavně upozornit na to jak se lidé dokážou k psům chovat. Možná pochopí jen ti, co psa mají a ví co je psí láska. Za mě super 👍 ()

MrFarmer odpad!

Film pro lidi, kterým nevadí Krajčo nebo citové vydírání. Pro ty ostatní to je další zapomenutelný odpad. ()