Reklama

Reklama

Samuraj Jack

(seriál)
  • Polsko Samuraj Jack (více)
USA, (2001–2017), 23 h 28 min (Minutáž: 21–24 min)
(další profese)

VOD (1)

Série(5) / Epizody(62)

Obsahy(1)

Kedysi dávno v dnes už nejestvujúcej krajine ubližoval ľuďom vládca temnôt Aku. Jedného dňa sa mu však postavil na odpor samuraj menom Jack, ktorý mal magický meč. Kým ho však Jack dokázal nadobro zničiť, Aku otvoril časový portál a poslal ho do ďalekej budúcnosti plnej robotov a rôznych mimozemských príšer. Jack sa teraz snaží dostať naspäť domov, popritom však pomáha tým, ktorí ho potrebujú a neustále sa dostáva do životunebezpečných situácií. Zároveň sa snaží nájsť Akua a konečne ho navždy zničiť. (pivo)

(více)

Recenze (50)

HanzoBureshi 

všechny recenze uživatele

Nejoriginálnější dílo, které Cartoon Network kdy vytvořilo. Naštěstí HBO MAX tento titul má (originální znění + titulky). První čtyři řady jsou fajn dobrodružstvím, které byly vskutku zábavné nápadité, bylo tu sice pár dílů, které jsou absolutní nesmysl na druhou, ale za to vskutku originální. Dal bych něco mezi 80-90%. Uběhlo třináct let a dorazila závěrečná řada s překvapujícím ratingem, možná se to zaměřovalo na určité fanoušky, které už vyrostli a to je podle mě cool. Na rozdíl od těch předchozích, tak poslední pátá série vypráví vskutku jeden jasný příběh, který je celou dobu směrován do epického finále. U samotného konce se objevila pořádná dávka nostalgie, která u mě vyvolala neuvěřitelnou radost. Finále neskončilo úplně kompletním Happy Endem a taky proč, když už to není určený pro malé děti.... Pátá řada má u mě kompletních 100%. Celkově celý tento seriál je pro mě vskutku jeden velký unikát, a nikdy na něj asi nezapomenu. Mé celkové hodnocení: 9/10 ()

Zalost 

všechny recenze uživatele

Rozhodně velmi zajímavý seriálový pokus. Sice je obsažen i humor, ale v principu jde o vážně míněný seriál, inspirovaný očividně anime, kdy se samuraj snaží dostat z budoucnosti, kam ho vrhlo kouzlo hlavního záporáka, který je v budoucnosti vládcem Země. Mimochodem, právě záporák je zde úžasný, "tvaroměnič" (nevím, jak bych jinak přeložil shapeshifter) Aku, megalomanský až za hrob a vizuálně inspirován japonskými draky a démony. Variabilita dílů je vynikající, skoro každý se odehrává jinde. Je tu i několik vedlejších charakterů, ale v podstatě jde o one-samurai-show. ()

Reklama

RichardLev 

všechny recenze uživatele

Netradiční seriál, kde se jen velice málo mluví, důraz je kladen spíše na video a audio. To se dneska vidí jen málo - většina seriálu pro děcka jsou ukecané až běda. Samurai Jack je akční mix sci-fi, fantasy a všeho možného. Některé díly jsou neskutečný bizár. Nevýhodou je, že seriál končí otevřeně. Nečekejte tedy na šťastný konec. Oblíbené epizody: Jack and the Warrior Woman; Jack and the Three Blind Archers; Jack and the Ultra-robots; Jack and the Spartans; Jack in Egypt; The Birth of Evil; The Aku Infection; The Scotsman Saves Jack. ()

baiskon108 

všechny recenze uživatele

Od hotelové televize, přes první notebook, až po streamovací službu. Téma putujícího hrdiny a kreativní obrazové vyprávění bylo na tom vždy to, co mě dokázalo oslovit v každém věku. Vydání se touto cestou sice bohužel zapříčiňuje často monotónní, nebo naopak až moc experimentující příběhy, ale pak se mezi takovými najdou epizody, které to svou kvalitou vyváží – jako třeba „Jack and the Three Blind Archers“ a „Tale of X9“. Celý seriál se však dočkává toho největšího vykoupení s poslední pátou sérií. Svou uceleností a vyzrálostí jde víc emočně na dřeň a nádherně ukončuje celou samurajovu pouť. ()

cogi 

všechny recenze uživatele

Původně jsem chtěla dát čtyři hvězdičky ... způsob animace je opravdu vypracovaný, ale potom jsem si v hlavě zabrouzdala ve vzpomínkách na japonské seriály a prostě Amerika na Japonce nemá, příběh jako mají v zemi vycházejícího slunce není srovnatelný U.S.A. a bylo by tudíž nefér, ohodnotit animované díla na stejné úrovni. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (11)

  • Tento seriál je známý tím, že je schopen vyprávět příběh každé epizody vizuálně a s malým nebo žádným dialogem. (HanzoBureshi)
  • Původně měl příběh Jacka završit celovečerní animovaný film, avšak z těchto plánů nakonec sešlo. (LostRyba)
  • Píseň z 2. epizody 5. série, kdy se Jack schovává v hrobce, je remix písně z filmu Hodný, zlý a ošklivý (1966) s názvem „The Ecstacy of Gold od Ennio Morricone“. (Harroc)

Reklama

Reklama