Reklama

Reklama

Your Honor

(seriál)
Trailer 1
USA, (2020–2023), 18 h 37 min (Minutáž: 50–63 min)

Tvůrci:

Peter Moffat

Hrají:

Bryan Cranston, Hope Davis, Michael Stuhlbarg, Lilli Kay, Isiah Whitlock Jr., Benjamin Flores Jr., Keith Machekanyanga, Jimi Stanton, Andrene Ward-Hammond (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Obsahy(1)

Když mladistvý syn významného newyorského soudce nechtěně zabije v autě dalšího mladíka jedoucího na motorce, jeho otec naléhá, aby se dobrovolně předal policii. Ale vzápětí si to rozmyslí, protože zjistí, že obětí byl syn místního šéfa mafie, který otevřeně vyzývá k pomstě. Pokusy soudce zbavit se důkazů vedou k tragickým následkům pro dalšího teenagera. (webhomeless)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (37)

veru_needy 

všechny recenze uživatele

Úžasný Bryan Cranston je zpět a opět jako někdo, kdo ne zrovna respektuje zákon. Tentokrát jde o soudce Michaela, jehož syn Adam způsobí autonehodu a tím tak zaviní smrt syna nejnebezpečnější mafiánské rodiny ve městě. Michael se zde nachází opravdu v zapeklité situaci a nemá na výběr. Synovu budoucnost a hrozící odsouzení se rozhodne nenechat náhodě, celou situaci vezme do vlastních rukou a snaží se ji za pomoci znalosti zákonů a všech dostupných prostředků vyřešit a pokud možno 'zamést pod koberec'. Jednotlivé scény jsou pomaleji gradované, ale zato poté přinášejí zvraty v ději, které jsou neočekávané a hlavní postavy se s nimi musí nějak vypořádat. Přitom také vidíme řadu slabin ve státním aparátu, který nás má chránit. Your Honor je podle mého názoru seriál, který rozhodně nějaké ty trhliny má, ale nadruhou stranu má i skutečný potenciál na to být velice hutným dramatem, které si nebere servítky a které své diváky zarazí do křesla. - "To an honorable man." ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Velké sólo pro Cranstona! Jeho výkon je o to hodnotnější, že v tomto případě nejde o klasický vývoj postavy. Soudce, který nade vše ctí principy spravedlnosti, je nucen v důsledku neblahých okolností ohýbat zákon a manipulovat vyšetřování i soudní řízení. Zároveň to ale nedělá bezvýhradně a je si vědom, že porušuje vše, co dosud stálo na vrcholu jeho hodnotového žebříčku a tak téměř při každém kroku svádí vnitřní boj. Pomalé tempo poskytlo Cranstonovi moře prostoru a on do role dokonale vžil. Pokud za tohle neposbírá všechny možné ceny, tak za co už. A neméně potěšil Stuhlbarg jako jeho protihráč. Je to sice gangster nejhrubšího kalibru, ale zároveň i milující otec a člověk s ním chtě nechtě občas sympatizuje. To mě bavilo. Zbytek aktérů tu vlastně jen přihrává, ale dělá to dokonale a třeba Hope Davis je naprosto boží. Bohužel to kazí představitel soudcova syna Adama. Byl mi nesympatický, občas nemístně hysterický a příliš často se choval jako blbec. Je to o to větší škoda vzhledem k závěru, který tak na mě neměl takový dopad, ačkoliv i tak mě celkem dostal. 85% ()

Reklama

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sympatické krimi/soudní drama s výborným Bryanem Cranstonem (Breaking Bad), které sice není až tak přesvědčivě úderné, šokující či zvratovité, ale zato si drží fajn tempo a slušný příběh. Ocenil bych, kdyby bylo více napětí, možná i akce a více soudních důkazů, líčení, zvratů a právnických přestřelek, ale i tak jsem s výsledkem spokojen - příběh budovaný 7 dílů v posledních třech hezky vygraduje v uspokojivé zakončení, a i když je možná trochu zkratkovité, šikovně ukazuje na proměnu spravedlnosti v anarchii a koloběh karmy. Na prdel jsem si vyloženě nesedl, ale patří to určitě k lepší tvorbě, takže jen do toho. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Hodnoceno dle první série. Pomalé, táhnoucí, zbytečně dlouhé ale napínavé, atmosferické, skvěle napsané a velice dobře zahrané. Your honor má své rezervy a v příběhu by se našla celá řada ale i přes jeho reálné pojetí, ale po celou dobu baví dobře gradujícím příběhem a tahounem v podobě Cranstona, který ukazuje, že jeho skok díky Breaking Bad nebyl náhodný. Škoda zbrklého konce první série. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Opět dokonale páprdovitý perníkový fotr tentokrát nedýluje, ale zato má syna, který je na svůj věk až nesvéprávný, zženštilý labilní kokot. Ale to víte, v sedmnácti už je celkem pozdě litovat, že jste ho tenkrát raději neutřel do záclony, a tak když se ten přitroublý ňouma, co ani neumí na chvíli zastavit auto, když hledá pod sedadlem spolujezdce inhalátor, dostane do rozporu se zákonem a Naší kozou, dělá ctihodný, dříve striktně principiální a neochvějně morálně ukotvený papá všechno proto, aby udržel ebenové kabanosy od synova kakaa, jakož i výrobce cementových bot od jeho rachitických nohou. Inu, výborný vstupní nápad, satanžel trochu utopený ve falickém vršení až anticky tragických dilemat, kauzálních náhod, nad jejichž obskuritou by si Aristoteles přinejmenším retardovaně poslintal tógu, v neméně alogickém a zkratkovitém ucpávání děr po nich, a nejméně ve dvou vatících hodinách zbytečného žvanění či sociálního BLM lkaní. Nicméně i tak vcelku nadstandartní, výborně natočená i zahraná zábava, ve které zase jednou spravedlnost zvítězila nad bezkoulovým sluníčkářským pičusem. ()

Galerie (315)

Zajímavosti (1)

  • Ve 28. minutě Adam (Hunter Doohan) tancuje na skladbu „Love Will Tear Us Apart“ od britské kapely Joy Division z roku 1980. (Trajektt)

Související novinky

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Ve věku třiaosmdesáti let zemřel ve čtvrtek v nemocnici Mount Sinai v New York City po krátké nemoci americký herec Mark Margolis, mnoha divákům známý především jako zlověstný don Hector Salamanca ze… (více)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů

04.01.2023

Nový rok znamená samozřejmě taky nálož nových seriálů a hned v lednu začneme zjevně zostra. Hollywood totiž odmítá zpomalit, a tak nás už zkraje roku čekají jedny z nejvýraznějších počinů… (více)

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky

21.08.2021

Filmové i televizní odvětví před časem začalo ve velkém migrovat na streamovací služby, důvodů pro to je pak spousta, jeden z nejzásadnějších jsou ale definitivně peníze. Právě těmi totiž služby jako… (více)

Reklama

Reklama