Helena a její chlapci

• Francie Hélène et les garçons

Helena Girardová začne studovat na univerzitě v Paříži. Na koleji se rychle spřátelí se svými novými spolubydlícími, s Johanou a Katkou. Už v prvním dílu dívky potkají tři mladé hudebníky - Mikuláše, Štěpána a Kristiána zvaného „Kuře“. Brzy po té začne každá z dívek chodit s jedním z chlapců.

Tento francouzský komediální seriál pro mladé se téměř celý odehrává v interiérech. Zvláštností české dabované verze je, že velká většina jmen byla počeštěna – z Nicolase se tak stal Mikuláš a z Etienna Štěpán. Volné pokračování u nás běželo pod názvem "Rozmary lásky". (decouble)

cyright

Vzpomínka na dobu, kdy jsme věřili Nově každé slovo a žrali každou koninu, co nám naservírovala. Jedna hvězda za párek Kuře + Johana s dlouhýma nohama, druhá hvězda za tu nostalgickou vzpomínku na vlastní blbost:) ()

tucnak

Fíha, na to si pamatuju, rychle domů z odpoledky, ať stihneme "Krikriho"! :-D A bylo to tak hluboký a dojemný- třeba jak se ten jeden musel chudák ostříhat, to jsem brečela snad dva dny:-) Ze sentimentu nedám odpad, takže za jedna. ()

Rodin odpad!

Kdysi ve devadesátých letech jsem se v rámci svých překladatelských pokusů ocitl opakovaně v nejmenovaném dabingovém studiu na pražském Strahově, kde se věc přibližovala českému divákovi českým zněním. Michal Suchánek (tehdy ještě pouze bývalý dětský herec a začínající dabér) ocejchoval opus označením Helena a její ho*na. To je, myslím, přesné. ()

Iwet.K

Bez hodnocení... Pamatuju si, že jsem to kdysi dávno sledovala a fakt do toho byla zažraná, ale absolutně vůbec si z toho seriálu nic nevybavím. ()

haffen

Prvé cca dve série boli celkom v pohode (tak na hranici medzi normálnosťou a chu****nou) a ako 12 - 13 ročný fagan som na to pozeral, ale potom to šlo do trápnosti a... Nejdem hodnotiť, lebo by to dostalo odpad a to by si asi nezaslúžil. Nie v tej dobe... ()

topi80 odpad!

Francouzi se dokázali se zápalem sobě vlastním opřít do každého uměleckého směru, který hýbal historií. Pravda, dadaismus spatřil světlo světa o nějakou dobu dříve, ale ani to tvůrce neodradilo od toho, aby se do tohoto odvětví plného nelogiky, nesmyslů a totální vyšinutosti neopřeli s vervou sobě vlastní. Dokázat vytvořit seriál, kde snad ani jedna jediná věta nemá žádnou významovou hodnotu, točit v přiznaných kulisách a poprvé v dějinách seriálu se zcela oprostit od umístění děje do jakéhokoliv stylizovaného prostředí, k tomu předložit televizním divákům hrdiny, se kterými není možno se ztotožnit, jelikož nemají žádné vlastnosti, postoje, ba ani charisma či vtip, to hraničí s genialitou. Ta však není taková, abych dal tomuto dílu absolutorium a abych Helenu i s jejími chlapci dával do šedivého průměru, to by neodpovídalo revolučnosti a odvážnosti tohoto díla. Takže hodnocení berte jako ocenění kreativity, originality a ujetosti. ()

eagles22

Musím dát alespoň dvě hvězdy, jelikož je to pořád lepší, než seriály typu "Tak jde čas" a "Mladí a neklidní" a navíc, i když je to z dnešního pohledu nehorázná hovadina, tak jsme na to prostě tenkrát koukali a bavilo nás to. ()

Renie42

To už je tak dávno, co jsem tohle viděla, ale na Kuře jsem se ráda dívala :-). Navíc tam byl divný dabing, byla slyšet i francouzština, to asi bylo začátek dabingu v Čechách :-). Bylo to ujetý, ale zároveň to i pobavilo. ()

infernet

Jako desetiletej kluk jsem na to koukal a říkal jsem si, že chci bejt velkej a řešit "velký" problémy. Dneska je mi šestadvacet, průserů mám jak buchet a myslim, že už to nikdy vidět nechci. ()

Wolfface

Oblíbený seriál mých studentských let.Bez Johanny a Kristiána by to ztratilo šmrnc a půvab.Vždycky když potřebuju pohodu,tak opráším tuhle roztomilou záležitost.Nedám míň než pět hvězd,protože tenhle druh humoru je mi tak moc blízký. ()