Reklama

Reklama

The City Under the Sea

  • USA War-Gods of the Deep (více)
Trailer
Velká Británie / USA, 1965, 85 min

Obsahy(1)

Říká se, že existují světy, dosud lidstvu neznámé. Hluboko pod hladinou moře stojí prastaré město, střežené podivnými bytostmi a ovládané několika nesmrtelnými.
Náš příběh začíná na pláži, kam moře vyplavilo mrtvé tělo právníka Penrose. Dobrodruh Ben Harris se ihned vydává informovat o této nešťastné události Američanku Jill, která si právníka najala. Něco se mu však v domě stojícím na útesu nad mořem nezdá. Vypadá to, že hlubiny nejen dávají, ale také berou, když je půvabná Jill v noci unesena mořskou nestvůrou. Ben se společně s roztržitým umělcem Haroldem okamžitě pouští po jejich stopách. Tajná chodba spojující dům s podzemím zavádí oba muže až do království Kapitána, nestárnoucího vládce podmořské říše. (dopitak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (7)

PKD 

všechny recenze uživatele

V prvních 20 min. jde o zajímavého křížence HPL a Vernea. Poe zde absolutisticky a absolutně...absentuje a mě to vůbec neva. Pokud by se v duchu oněch 20min. nesl i zbytek filmu, dal bych klidně 4 a víc a nejspíše si to i nechal. Special quest star slepice pana excentrického umělce Jonese, která mě velmi bavila, navzdory mé obwyklé nátuře. Ocením ale vizuál a kulisy podmořského města, podvodníky (čti rybáky, co nedělají rypáky) a Price je prostě Price. Susan Hartová tu sice zase tak moc není, ale ´´šovinistická´´ prasata, která nepatří do duhového 21.st. (jako já) ocení zejména pohled od krku, dolů. Plné 3. V rámci možností zajímavé a skoro nenudící. Na 1 čučnutí, OK. Za mě, taková slabší kopie Cormanovky z kultovního Poeovského Cyclu.  ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

5/10 Potenciál tu bol. Je tu veľa kulís, skvelé halogénové nasvietenie, panoráma tajomného podmorského mesta a pravdaže Vincent Price, ale chýba tu lepší scenár (Roger Corman to dal údajne masívne prepísať, asi aby sa zmestil do rozpočtu). Síce tematicky to evokuje mix Verneho a Lovecrafta, je to dosť ukecaná nuda. ()

Reklama

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Skutečná drzost byla odvozovat scénář k tomuto filmu od básně E. A. Poea (posuďte sami, co s ní má společného: http://www.eapoe.org/works/poems/cityseaa.htm). Hlavní fail, postavit laciný thriller na lyrické poezii. A když píšu laciný thriller, mluvím jen o výsledném dojmu, protože peněz do toho možná MGM nasypalo docela hodně, některé rekvizity vypadají nákladně, a v obsazení byli skoro áčkoví herci. Jen ten stupidní děj... Utopie nebo dystopie, musí mít vnitřní schéma, podle kterého může fungovat. Ne tak zde. /// Ke zmíněnému motivu se slepicí... politováníhodná představa, že ve spektáklu je potřeba mít domácího mazlíčka. V Cestě do středu země, o 6 let starším a poměrně úspěšném filmu, si vzal jeden z vedlejších hrdinů na navýsost obtížnou výpravu ochočenou kachnu. Což obstarávalo legraci, celkem úspěšně, pro tu dadaistickou absurdnost. Zde je pokus o kopírák, ale abych pravdu řekl, zas mě neprudil tolik, protože D. Tomlinson je natolik slušný herec, že uhraje tuhle trapnou komediálnost s čistým štítem. Čili si klidně odmyslím, že už jsem to jednou viděl. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Už jen samotný light-motiv se slepicí Herbertem dává tušit, že tvůrci se pořádně sekli. Mizerně nasnímaná je (skoro)finální podmořská scéna, kdy se pantomimické výjevy o bídné viditelnosti střídají se studiovými statickými záběry (polodetaily) do obličejů herců ukrytých v příšerných potápěčských skafandrech, kterým mimochodem chybí rukavice, a přesto jejich nositelé po vystoupení z moře disponují palbyschopnými střelnými zbraněmi, o kuších používaných pod vodou ani nemluvě. Mizernému estetickému dojmu z celého snímku pomáhají snad jen „vypush-upovaná“ ňadra krásné Susan Hart. Edgar Allan měl jistě mnohem vyvinutější fantazii, než tvůrci této komické béčkové pohromy (natočené za účasti MGM). ()

fragre 

všechny recenze uživatele

Nevzpomínám si, že by E. A. Poe sepsal nějaký sci-fi příběh o podmořském městě, tohle vypadá jako by tvůrci vyplenili nějaký román, který sepsal André Laurie (Paschal Grousset). Vzhledem k roku vzniku by chtěl být našinec vstřícný, ale moc mu to nejde. Celkem hezky vytvořené podzemní prostory a solidně vyplněný výstřih hlavní hrdinky, jsou největší přednosti filmu. Jinak je to dost zfušovaný šlak, plný nelogičností , hloupostí a občas i trapného humoru, který neudrží stálou pozornost ani nostalgicky naladěného diváka. Občas je to dokonce nechtěně srandovní. Jednou se to přežít dá, ale (řečeno s Poem v českém překladu) víckrát už ne! ()

Galerie (16)

Zajímavosti (7)

  • Scenárista Louis M. Heyward dostal za úlohu prepísať scenár a pridať tam humornú vložku. Vďaka tomu sa do filmu dostala postava Harolda Tufnell-Jonesa, ktorého si zahral David Tomlinson. (beso74)

Reklama

Reklama