Po tréninku s Bennym v New Yorku vyráží Beth do Paříže na odvetnou partii s Borgovem. Jedna divoká noc ji ale pošle na šikmou plochu zničujícího pití. (Netflix)

Frajer42

Bez debat doposud nejhorší díl. Hlavní hrdinka se nám bohužel začala chovat příliš normálně. O nějakém aspíkovi si v tuhle chvíli můžeme všichni jen nechat zdát. Do toho dobrou třetinu stopáže sledujeme její pád do alkoholismu. Celkově je tento přerod příliš rychlý a nemá to moc hloubku. Celkově vzato seriál lehce sklouzl ke stereotypu. Tady ta vata okolo a snaha okolí ji z toho vytáhnout, to mě prostě nijak neoslovuje a nebaví. Jediným lákadlem v rámci finálního dílu je moskevské finále. Bohužel člověk už tak trošku tuší o čem bude poslední díl a jak vůbec dopadne. [60 %] ()

Anderton

V podstate je predposledný diel rozdelený na tri rozdielne tretiny. Benny zoznámi Beth so svojimi známymi a hádajte, ako to bude s nimi dvoma. Nasleduje výlet do Paríža na turnaj, kde ale šachy skoro vôbec nesledujeme a zápas s Borgovom akoby tvorcov, a ani Beth, nezaujímal. No a do tretice vidíme Bethim voľnejší pád, pričom síce vidíme, s akými problémami sa stretáva, ale jej prerod mi nepripadal uveriteľný, a to sme v šiestej časti. ()

Petr.Kocfeld

Královská hra zde vzdává čest svému jménu.Anya Taylor Joy je zde opravdu dobrá.Perla mezi filmy s šachovou tématikou.Tento seriál se mi celkem líbí.Seriál o geniální šachistce,která sem tam bere nějaké ty léky a taky se sem tam s někým vyspí se docela povedl.Jako jediná šachistka mezi muži šachisty to však nemá někdy lehké...Elegantní bruneta také trpí mentální poruchou. ()

Sany33

Príbeh: Beth sa dostáva na prestížny turnaj do Paríža. Dokáže v nej vyhrať závislosť alebo láska k hre? Prevedenie: New York v ošúchanej pivnici ma trocha sklamal ale zas dokonale vykreslil Billyho. Turnaj bol zas veľmi silný po emočnej stránke a návrat do Kentucky sa stal najsilnejšou sociálnou sondou zo všetkých doterajších častí. Pocity: Nenormálne Beth držím palce a seriál je tak emicky vygradovaný, že sa bojím že sa v poslednej epizóde sklamem. Dúfam za seba aj fanúšikov seriálu že sa mýlim. Veľmi silný emočný hipe. 96% ()

Milano33

Pozoruhodný diel, ktorý niekoľkonásobne pozmenil smer, akým by sa finále mohlo potenciálne uberať. Benny berie porážku veľmi športovo a dokonca sa rozhodol pomôcť svojej oponentke zhostiť sa titulu majstra sveta. Stal sa jej osobným mentorom a pomohol jej vyšperkovať zopár ťahov do absolútnej dokonalosti. Vzťah medzi Beth a Bennym sa postupom času vyvinul na novú úroveň. Chémia medzi Anyou a Thomasom je neskutočná. Dvaja geniálny šachisti spoločne zavretí v jednej miestnosti, to nemalo chybu. Pozorovať to, ako fungujú ich mozgové závity pri šachu bolo niečo ohromujúce, obzvlášť keď tentokrát Beth opakovane porazila Bennyho pri bleskovej hre. Žiaľ, aj keď Benny pomohol Beth aspoň na určitý čas vytriezvieť, napokon sa Elizabeth predsalen poddala alkoholu. Každopádne, ten jej tanček v podnapitom stave bol sexy. ()

• Překlad českého názvu epizody Odročení je chybný. Dle platného překladu pravidel FIDE se česky jedná o přerušení partie, nikoli odročení. (Lvísrdce)
  • Píseň „Venus“, na níž tančí Beth (Anya Taylor-Joy) v průběhu svého alkoholového opojení, byla vydána v roce 1969. V seriálu se ale tou dobou nacházíme teprve v roce 1968. (oli009)