Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Návštěva staré kamarádky pomůže Beth srovnat se s minulostí a ujasnit si priority. To všechno právě včas před největším zápasem její kariéry. (Netflix)

Recenze (34)

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! Jakožto nejlepší uživatel této databáze musím bohužel konstatovat, že poslední 2 díly tohoto seriálu nebyly nijak zvlášť podařené. Co se týče tohoto dílu, tak zejména první polovina byla poněkud očekávaná a nudná. Líbila se mi z ní jen linka s mrtvým školníkem, která byla samozřejmě nezdravě sentimentální a dle očekávání kýčovitá. Druhá šachová polovina byla o poznání lepší a znovu poměrně dramatická, ačkoli přesně tušíte, jak to celé dopadne. Celkově vzato ovšem luxusní seriál, který jsem si velmi užil. [70 %] ()

Ivo 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Posledních několik dílů se už začalo dost nudně viklat v základech, ale tohle finále vše hravě překonalo a "koncovka" se těžce zvrhla v neuvěřitelný hovínkovitě mega přeslazený budovatelský kýč ... Ještě chyběl oslavující čínský lid v ulicích a dojatá tříletá eskymácká holčička s rutinní šachovnicí v iglú (kterou pak Bětka při náhodné cestě kolem navštíví a zahraje si s ní), případně severokorejská hlasatelka v akci. Jeden pisoár nezůstal suchý... Autoři mexických telenovel (a anonymní alkoholici) blednou závistí... a soudruh Bobrov skládá po zbytek života oslavné písně. ()

Reklama

papuchalk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Naštěstí v posledních dvou epizodách se to trochu zvedlo, a konečně tam přibylo více šachů, což jsem nejvíce vyčítal předchozím epizodám. Do pátého dílu tam nikdo neseděl na partií a nerozebíral žádnou taktiku! Ani dokonce neměla žádnýho trenéra. Poslední dvě epizody za to stály, ty předchozí byly opravdu průměr. Ale prosím vás, jak jí tam gratulovali ti rusové když po výhře vyšla ven, to je dobrej nesmysl. V roce 1968. Tak určitě.. uvěřitelnější to bylo i v Rockym 4, a to už je co říct :D ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak se nám ve dveřích objevila stará známá (na kterou se Beth kdysi vlastně úplně vykašlala) a právě ta má asi u naší hrdinky vyvolat touhu srovnat se s minulostí a ujasnit si, co vlastně od života chce. Přiveze rovněž zprávu o úmrtí starého známého (na kterého se rovněž vybodnula). Najednou blik, trable s alkoholem (necítil jsem, že by měla zase až tak velký problém) jsou pryč a velká ruská výzva za dveřmi. Nastupuje předvídatelný (ostatně jako mnohokrát předtím) závěr a podivný moskevský patos, uzavření některých linií je pak zcela bez nápadu či překvapení. Už skutečně jen chyběl záběr na šestiletou holčičku kdesi z Czechoslovakia, která stojí v ošuntělých šatech v mrazu před výlohou, u které bude smutně zírat na šachovnici, zatímco kolem projde černošský student medicíny z Ugandy, všimne si jí a z kapsy vytáhne bankovku, se kterou veselé děvče poběží do krámu. PS: Samozřejmě atmosférické svícení, výprava či kostýmy jsou na jedničku. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V předchozím komentáři jsem, bohužel, trefil hřebíček na hlavičku, z čehož jsem byl lehce deprimovaný, horší bylo, že jsem vůbec nečekal uvědomělé řečnění na téma BLM, zbytečný patos a podivnou moskevskou selanku. V tom jásajícím davu, který nadšeně oslavoval Američanku, už chyběli jen tančící medvědi a zpívající důstojníci KGB. Marcin Dorociński byl tradičně výborný, ale jinak byl závěrečný díl těžkým zklamáním. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (1)

  • Poslední scéna s Beth (Anya Taylor-Joy) vystupující z auta a korzující parkem směrem ke starším mužům hrajícím šachy, byla natočena v Berlíně. (ČSFD)

Reklama

Reklama