V jihočeské vísce, uprostřed stříbrných rybníků a tmavých lesů, žije pohledný mládenec Jindřich, který se jednoho dne vydá do světa s pevným rozhodnutím vysvobodit zakletou princeznu. Na své cestě se dostane do strašidelného mlýna, kde žije se svým otcem, mlynářem, krásná Eliška. Mládenec se Elišce líbí, namluví mu proto, že v rybníce je zakletá princezna a on ve mlýně zůstává jako pomocník. To se nelíbí místnímu čertovi a vodníkovi, kteří si na mlynářovu dceru myslí. Snaží se, seč jim sily stačí, pomocí intrik a kouzel mládence ze mlýna vypudit. Ve mlýně se objevuje třetí ženich: starý, bohatý Knížepán, a protože Eliška všechny nápadníky odmítá, mlynář se rozzlobí. Urči lhůtu: buď si do úplňku ženicha sama vybere, nebo ji dostane ten, co si první o ruku řekne. Nastává boj mezi ženichy... (Bontonfilm)

-ETIENNE-

Pomaly klasická vianočná rozprávka o jednom šťastnom-nešťastnom mlynárovom prehlásení, že po mesačnom splne vydá svoju jedinú dcéru prvému kto si o ňu povie... ()

nachy

Osobně se domnívám, že se jedná o jednu z nejpovedenějších pohádek od vzniku naší nové samostatné republiky. Tato Troškova pohádka je jednoznačně jeho nejpovedenější, chválím především výkony Jakuba Zindulky a Yvetty Blanarovičové, jejíž čert se nadobro vryl do mojí paměti. Silnou stránkou této pohádky je také její hudba a prostředí jižních Čech. ()

Dítě

Bohužel jsem to byl nucen sledovat během vánoc, hrozný zážitek. O čertíkovi se mi zdálo ještě druhý den. ()

Tuvy

Spolu s Andělem páně asi nejlepší pohádka porevoluční tvorby. Narozdíl od všech "z pekla štěstích" a podobných hovadin je totiž vtipná. Možná tu vtipnost někteří zde nechápou, ale děcka, pro které je přece určená ji chápou velmi dobře. ()

petch

Jedna z mála pohádek, které se po 89 povedla. Není to sice stoprocentní, ale na tu bídu, která v poslední době u nás vznikla je to vysoký nadprůměr. Jednooký je mezi slepými vždycky králem. ()

misa kulicka

Jedna z nejhezčích pohádek z 90.let...a hlavně nádherně zahrané pohádkové bytosti, ať už je to čarodějnice L.Bílé, vodník J.Zindulky a exceluje Y.Blanarovičová jako čert. Opravdu rodinná pohádka. ()

MacoLM

Veľmi milá rozprávka, so zaujímavými hercami. Obľúbená hlavne u diaľkových autobusov, na zabavenie cestujúcich :-) Svojské postavičky sú originálne stvárnené a majú svoj pôvab. U mňa vyhráva jednoznačne Knížepán: "Žán, víno! Ať mám jasnou mysl. " :-) ()

lenny71

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek z dětství. Sama nechápu, jak mohl Troška natočit něco tak dobrého. ()

jakuzza

Princezna z mlyna to je prostě Česká klasická pohádka teda aspoň pro mě.Krásná a veselá pohádka o lásce a o tom že srdci nezáleží zda ta do které se zamilujete bude princezna nebo jen v uvozovkách obyčejná dívka. ()

Otakara

Troška uměl natočit i hezký pohádky. Yvetra Blanarovičová je jako čert dokonalá. A Jíra byl v mých asi 6 mým velkým idolem :D ()

HJ-FILIP odpad!

Protivná atmosféra, protivný děj... Tohle se může rovnat "filmu" Z pekla štěstí. A nevím, zač jsem tomu dal jednu hvězdu. Upravuji. ()

JARDAHONDA

Průměrná pohádka Zdeńka Trošky. Pozitivně hodnotím akorát prostředí a písničky, jinak zbytečně natahované a přeplácané postavičkami. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje