Vlk ze Snow Hollow

• USA The Wolf of Snow Hollow (více)

V tomto napínavém thrilleru musí maloměstský šerif, který se potýká s nevydařeným manželstvím, vzpurnou dcerou a průměrným oddělením, vyřešit sérii brutálních vražd, k nimž dochází za každého úplňku. Zatímco ho pátrání po vrahovi pohlcuje, snaží se sám sobě připomenout, že žádní vlkodlaci neexistují... nebo snad ano? (HBO Europe)

Big Bear

Ani člověk, ani vlk... Ani komedie, ani horor... Jak tu může někdo něco psát o napětí? Pravda, když jsem poprvé vobludu spatřil, docela mne zaujala. Ale bylo to hlavně tím, že ji tvůrci ukázali prakticky hned u druhé vraždy, zatímco jindy si to filmaři dávkují až na samotný konce aby se divák také trochu pobavil. První vraždy nějakou potvorou u tohoto druhu filmů jsou většinou lekačky ze stínů, kdy prakticky nikdo nikdy neukáže. Tady šli s vlkodlačí kůží na trh docela rychle, respektive na parkoviště... Já pořád čekám na něco, u čehož bych se zase mohl jednou bát, ale tohle ten potenciál rozhodně nemělo. Aje trochu škoda, že filmová legenda Robert Forster jemuž má být tenhle film poctou si musel svoji předposlední životní i filmovou roli zahrát zrovna v tak (dle mého názoru) nepovedené záležitosti.  Dávám tedy za jedno tělo bez hlavy. * ()

Lacike

Vlkodlačí horor z vidlákova? No tvári sa to tak, ale v skutočnosti to je trošku inak. Je to celé pojaté strašne divne. Postavičky mestečka sú bláznivé ale skôr otravným spôsobom. Starý šerif, ktorý je rád, že ešte žije. Jeho syn zase totálne nesympatický magor a ostatní viac či menej zmätení. Hororovú atmosféru to príliš nemá. Scény útoku postrádajú napätie a ani toho gore sa poriadne nedočkáme. No a pointa to úplne zabila. Má to len pekné zasnežené lokácie malomesta a sympatickú policajtku Riki Lindhome. Celkovo ale aj napriek krátkej stopáži dosť veľká nuda. 4/10. ()

ledzepfan

Tohle jakoby narazilo na hranici geniality, ve vší béčkoidní svéráznosti se to odrazilo zpět někde do nadprůměru a tam to ve sněhu zůstalo zcela laxně ležet s cigárem a spokojeným broukáním na rtech.. Je to příliš vypiplané aby Cummings nevěděl co dělá.. Je to příliš rafinované aby to divák prokouknul.. Je to místy skoro nedivácké.. Nemá to žádnou závažnější ambici... Ale když člověk na tu vlnu dobře naskočí, tak to nějakým zvláštním způsobem funguje.. Mám cukání přikopnout tu čtvrtou rudou, jen nevím jak to (třeba i jen sobě) odůvodnit... Možná za toho R. Fostera ve své poslední roli? Nebo za finále které jakoby vypadlo z Mlčení jehňátek? ()

iXtr3m3

Technicky zručne natočené, ale čo sa týka komediálnej vsuvky, tak tá bola neskutočne nasilu tlačená do deja a niektoré veci fakt nedávali zmysel. Mohlo to byť ďaleko lepšie, záver napr. nevyšiel absolútne vôbec, vzťah dcéra otec rovnako. Viem, že Robert Forster je už po smrti a nezisťoval som, či je jeho úmrtie ovplyvnilo aj tento snímok, či stihol dotočiť všetko alebo nie, ale nezdalo sa mi to "pekne" poskladané. Škoda, mohol to byť fajn odľahčený kúsok. 45% ()

Stanislaus

The Wolf of Snow Hollow přivítá diváka líbivým intrem a slibným námětem o ospalém městečku ("Sleepy" Snow Hollow), ve kterém řádí psychopatický maniak nebo...možná něco jiného, nadpřirozeného. Bohužel, filmu neskutečným způsobem podráží nohy hlavní postava Johna, který byl nepochopitelně hysterický a otravný. Přitom vedlejší postavy nemocného otce (RIP Robert Forster) nebo Julie byly sympatické. Co se týká rozuzlení, přišlo mi vcelku zvláštní - překvapivé a do jisté míry i neotřelé, ale zvláštní (možný spoiler: na mysli mi přitom vytanul rakouský román Vlčí kůže). I přes několik černohumorných momentů, které film trochu oživily, jsem tomuto kouskou (bohužel) nepřišel na chuť. Možná dám filmu v budoucnu ještě jednu šanci (88% na Rotten Tomatoes mi totiž nějak nesedí). P.S. Jim Cummings má nepřehlédnutelně výrazné špičáky - náhoda?! ()

• Poslední film Roberta Forstera (šerif), který 11. října 2019 podlehl rakovině mozku. Film je věnován jeho památce. (Stanislaus)