Reklama

Reklama

Covington Cross

(seriál)
Velká Británie / USA, 1992, 10 h 50 min (Minutáž: 50 min)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Pseudohistorický příběh vypráví o obyčejné šlechtické rodině ze 14. století. Sir Thomas Grey (Nigel Terry) je rozvážnou hlavou rodiny z anglického Covingtonu. Manželka mu dávno zemřela, má tři syny a jednu dceru a problémů s nimi víc než dost. Navíc je tu ještě baron John Mullens (James Faulkner), jenž se snaží sira Thomase zničit a převzít jeho majetek. V nedalekém hradu žije Elizabeth (Cherie Lunghi), již sir Thomas miluje. Do už tak nelehkého života zasahují mnohé události, jež bývaly na denním pořádku, jako hon na čarodějnice, morová epidemie nebo nezbedné děti. (monolog)

(více)

Recenze (55)

ondrula 

všechny recenze uživatele

Tohle se prostě točilo začátkem 90. let. Odfláknutá nízkorozpočtová sračka - telenovela ze středověku - odehrávající se na dvoře hradu Covington Cross. Ve zkratce - haranti starýmu lordovi vždy udělají nějaký průser a on to pak za ně musí jít (poté co sežere Šalamounovo hovno) žehlit. Nejvíc se mi líbil díl, jak někam do nitra Anglie přijede Saracén, kterej se sem dotrmácí z Palestiny kvůli pomstě a na prahu podhradí dostane od místní lůzy na držku :-) ()

Nuf 

všechny recenze uživatele

Přiznávám, že se jedná asi o jedno z těch hodnocení, které zkresluje nostalgie a vzpomínky na dětství, ale tenhle seriál patřil (co já pamatuji) mezi úplně první "vlaštovky" na českých televizích (když běžel nebylo to ještě na F1?) a velmi jsem si ho oblíbil. Spojoval středověké hrady s rytíři a dokonalou zábavu. Nejde o realitu středověku (rodinka složená z odlišných typů aby každý divák našel toho svého, řešící problémy spíše našeho století atd.) , ale vzpomínka na tenhle seriál je velmi hřejivá a milá. Už jen jeho objevení zde mě velmi potěšilo a hodilo v čase o nějakých těch patnáct let zpět. **** ()

Reklama

KorenGeorge 

všechny recenze uživatele

Britský seriál, který jsem jako dítě bezmezně miloval a těšil se každou neděli v 20:00 na nový díl. Příběhy Sira Thomase Greye a jeho povedených čtyř ratolestí nabízely vždy plno dobrodružství, humoru, 'lekce z historie' a morálního ponaučení. Ačkoli jsou příběhy nereálné a jedná se v podstatě o středověkou dobrodružnou soap operu, nikdy seriál nekoketuje s trapností a přílišnou přehnaností, která je tak typická pro seriály americké. Výborný byl také zákeřný záporák baron John Mullens, ve kterém nebyla snad špetka slušnosti. Z Thomasových dětí jsem měl nejradši nejstaršího a nejmoudřejšího Armuse a nejlepší epizoda byla pro mě ta se soudem, jméno už si nevybavuji . Normálně bych Covington Cross hodnotil velmi slušnými třemi hvězdami, z nostalgie ale ještě 1 přihazuji. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Na CC jsem se chystal mnoho let, protože námět je nepochybně perfektní. Herecké obsazení je výborné (i co se českého dabingu týče), a Britům ty středověké seriály prostě jdou, takže ani tady nemám co vytknout. Jen to na mě prostě po celou dobu nějak nezabíralo. Až ve druhé polovině je ovšem několik opravdu výborných epizod, a finále je vyloženě parádní a i správně dojemné. Čekal jsem, že se z toho stane třeba i můj oblíbený seriál, ke kterému se budu rád vracet, ale bohužel. Sympatické a příjemné středověké dobrodružství, které bych ve své době nepochybně žral, ale na čtyři to prostě nevytáhnu. Lepší průměr, ale za pozornost tenhle seriál i tak rozhodně stojí, neboť kultovní je právem! 65%. ()

Kri-kri 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velmi pěkný seriál z prostředí středověké Anglie. Jednotlivé díly sice nepůsobí zrovna realistickým dojmem, naopak jsou silně zidealizované. Rodina Greyových se jeví velice sympaticky, často projevující sociální cítění s utlačovanými. Ale ani to seriál nedegraduje a divák tak vlastně sleduje středověkou, byť poněkud dramatickou, pohádku poukazující jak na život tehdejší šlechty, tak i venkovské chudiny. Ve třinácti epizodách se divák seznámí s mnohými problémy, které trápil a sužoval tehdejší lid všech sociálních vrstev. Jsou zde nastíněna neodmyslitelná témata raného středověku, jako např. křižácké výpravy, zbojnictví, rytířské turnaje, lidové pověry a čarodějnictví. Zvlášť působivá je epizoda s morovou epidemií a scéna s hranicí v epizodě Poprava, za ně přidávám jednu * navíc. Jediné, co mi na seriálu vadí je, že baronu Mullensovi veškeré jeho svinstva včetně vražd snadno prošly. 90% Nyní možnost hodnocení a komentování jednotlivých epizod! ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Kulisy vesnice vytvořené pro tento seriál byly použity také pro Gelfskou vesnici z 6. série seriálu Červený Trpaslík (od r. 1988). (PB2)

Reklama

Reklama