Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Bůh opustil nebesa. Píše se rok 1985, v Bílém domě vládne Reagan a smrt swinguje v rytmu AIDS. Ve společnosti vládne pokrytectví, strach z odlišnosti a zahanbení, výčitky za minulé prohřešky, drogy a především sex.
Muž miluje muže. Mají se ke své sexuální orientaci přiznat, nebo je lépe ji skrývat, jako je tomu v případě právníků Roye Cohna a jeho kolegy Joa Pitta? Roy to dělá z obavy o svou kariéru, Joe proto, že se za ni stydí. Je dokonce ženatý s Harper. Ta se poté, co jí manžel odhalí pravdu, dostává na absolutní dno a začne být závislá na valiu. Léky, coby jediný utěšující prostředek, se stanou nejlepším společníkem i Roye, který má AIDS (okolí ovšem tvrdí, že má rakovinu jater). Umírá i Prior Walter, který se nakazil, když byl nevěrný svému milenci Louisovi. Louis jej proto opouští a setkává se s Joem.
Šestidílná minésrie HBO Andělé v Americe je považována za výjimečnou televizní událost - komorní a zároveň epickou podívanou, jež reflektuje dobovou politiku a morálku na příběhu šesti postav, jejichž osudy se vzájemně prolínají v bouřlivém prostředí New Yorku konce 80. let. Na hranici mezi komedií a tragédií, lásky a zrady, života a smrti sledují diváci jejich cestu krajinou zoufalství i naděje, která byla tak určující pro Ameriku konce 20. století.
„Je v tom vše, co si dovedete představit: láska, smrt, opuštění, zodpovědnost, pokrytectví. Ale díky představivosti Tonyho Kushnera také spousta smíchu a fantazie,“ vysvětluje představitel jedné z postav Jeffrey Wright.
Dramatické poselství příběhu, vynikající režie a účast slavných hereckých hvězd zaručily úspěch seriálu i při uvedení v Evropě, která je otevřena nejen otázkám politickým, společenským a náboženským, ale také problematice spjaté s homosexualitou a šířením nemoci AIDS.
Jedinečné na seriálu kromě jeho námětu a zpracování je i to, že někteří z herců ztělesňují (stejně jako tomu bylo na divadelní scéně) více postav. Zvláště obdivovatelé Emmy Thompson a Meryl Streep si těchto skvělých hereček užijí dosyta. Emma hraje postavy tři, Meryl čtyři: „Byla to opravdu velká legrace a bylo zábavné hrát více postav. Měla jsem původně hrát tři, ale nakonec mi Mike řekl, jestli nechci hrát čtyři. A já: ‘Jo, nemůže jich být pět?‘.“  Další postavy stejně brilantně ztvárnili Mary-Louise Parkerová, Jeffrey Wright, Justin Kirk, Ben Shenkman, Patrick Wilson, James Cromwell, Michael Gambon a Simon Callow. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (192)

FrodoF 

všechny recenze uživatele

Tento přepis divadelní hry mě opravdu mimořádně vzal, akorát podle mě trochu ztrácí na síle, když je vysílán se sedmidenní pauzou. Je celkem znát, že je to adaptace divadelní hry především díky těm dlouhým dialogům a monologům. Herecké výkony jsou veškeré skvělé, excelují především všichni gayové (včetně Pacina). Ale rozhodně Andělé v Americe nejsou pro každého. ()

JANARYBA 

všechny recenze uživatele

Tak na tuhle televizní "minisérii" jsem se chystala skoro tři roky. Teď jsem ji viděla na třikrát a z toho se mi dvakrát podařilo usnout. Každopádně vynikající herecké obsazení, kterému jasně vévodí Al Pacino. Já osobně bych uvítala sestříhání do délky normálního filmu a úplně by mi to stačilo. Proti andělům osobně nic nemám, spíš naopak fandím jim. Občas i nějakého potkám, ale nikdy si nejsem jistá, jestli to přeci jen nebyl člověk. Ale tady mi naprosto unikl smysl té andělské dimenze o co to vlastně šlo a jaký to mělo mít význam. Nejvíc mě uspávaly ty politizující pasáže, ale jinak každopádně dílko, které je svým způsobem naprosto vyjjímečné. ()

Reklama

danecek24 

všechny recenze uživatele

61. Zlatý Glóbus za rok 2003 - cena (5) - *Nejlepší minisérie / TV film, *Nejlepší herečka v minisérii / TV filmu - Meryl Streep, *Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - Al Pacino, *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Mary-Louise Parker, *Nejlepší herec ve vedlejší roli - Jeffrey Wright + nominace (2) - Nejlepší herec ve vedlejší roli - Ben Shenkman, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Patrick Wilson ()

jondzavid 

všechny recenze uživatele

Tématika by sa zdala pre tv sériu komerčnu sebevraždou (veď, ktorá tv spoločnosť nakrúti mini sériu o homosexuáloch, židoch, mormonoch v 80 - rokoch - o to viac si však vážim prístup HBO - po zručnej akčnej vojnovke When Trumpets Fade, pôsobivej skorodokumentovke Conspiracy a majstrovskom vojnovom miniseriály Band of Brothers prichádzajú s ďalším silným kúskom). Za najväčšie plusy považujem hercov (nemôžem nespomenúť ako prvého bravúrneho Al Pacina, hneď niekoľko osobitých výkonov Meryl Streep či anjelskú Emmu Thompson, výborný sú však aj menej známy herci v hlavných úlohách ako J.Kirk, B.Shenkman či paranoidná kreácia M.L.Parker - proste celkovo hereckým výkonom nemám čo vyčítať. Mínusy sú u mňa miestami prílišná divadelnosť (čo však čakať od sfilmovania div. hry), z ktorej niektoré monológy či dialógy trochu presahovali to, čo by u mňa bolo akceptovateľné pre film.Zvláštny pocit som mal aj z dávkovania sentimentu - niekedy som bol doslova ohromený pôsobivosťou niektorých scén, inokedy mi zase vadil mierne prehnaný sentiment (najmä u Louisa, ale ak to zoberiem z realistickej stránky, tak je to absolútne ok a nenásilné). To sa nedá povedať o fantasy nádychu, ten je niekedy (najmä 3.diel alebo angelsex) skutočne prehnaný, ale že by to bolo na škodu, tiež nemôžem povedať. Celkovo po zhliadnutí celej série konštatujem, že ide o mimoriadne silné dielko, ktoré však v žiadnom prípade neosloví bežného komerčného diváka, ale je priam stavané pre tých náročnejších - proste HBO opäť prekonali sami seba vo všetkých stránkach. ()

fmash 

všechny recenze uživatele

Něco takového jsem už dlouho potřeboval vidět. V té záplavě praštěných sitcomů, superhrdinských seriálů nebo srágor o upírech či vrazích zoufale chybělo něco s intelektuálními ambicemi. Když pominu skvělé herecké výkony, postavy toho namluví hodně a všechno se to dá pozorně poslouchat, aniž by člověk ztrácel koncentraci. To je nebývalé. Andělé jsou především drama aidsem stižených homosexuálů a jejich přátel, lehce lynchovsky říznuté mysteriózním prolínáním reality s halucinačními stavy, jež klidně mohou být „opravdové“. Oni homosexuálové, neurotičtí, vesměs (až na výjimky) liberální a užvanění, mají zřejmě představovat jakousi esenci moderní, k levici směřující západní městské civilizace (a posledních pět minut z těch šesti hodin to dává najevo zcela nepokrytě — to je mimochodem jediných pět minut, které bych nejraději zabarvil na DVD fixem a tvářil se, že neexistují). Pikantní je to hlavně ve spojení s Louisem — ufňukaným, slabošským, sebemrskačským levičáckým homosexuálem, jenž se neustále v něčem babrá a o něčem žvaní, ale který se dá slušně dohromady po mystickém setkání s vírou předků, avšak zejména po pořádné nakládačce, té pomyslené „poslední facce, která mu chyběla do slušného vychování“. To jsme celí my.            Jinak nejlepší na tom všem asi byl Al Pacino, nejen že předvedl herecký koncert, ale i jeho postava byla kouzelná. Druhá polovina seriálu se mi zdála o něco slabší, za což může asi ten posun v mystických pasážích směrem ke komedii, ale i tak se jedná o vysoký nadprůměr. Nevím sice, jestli nás Bůh opustil v roce 1906, ale dokud budou v televizních seriálech postavy jako Belize, máme alespoň nějakou útěchu jistou. ()

Galerie (93)

Zajímavosti (18)

  • Dvě herečky, které hrají hlavní role, se jmenují "Mary-Louise". Mary-Louise Parker a Meryl Streep, jejíž celé jméno je Mary-Louise Streep. (jezurka42)
  • Když sestra Emily začne na Priora mluvit hebrejsky, pronáší El Malei Rachamim, modlitbu pro mrtvé, a žádá o odpočinek pro Priorovu duši. (Wendy)
  • První episodu sledovalo víc jak 4 miliony diváků, což z Andělů v Americe udělalo nejsledovanější pořad na kabelovce za celý rok. (StarsFan)

Související novinky

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols

20.11.2014

Ve věku 83 let nás opustil Mike Nichols, režisér Absolventa, Kdo se bojí Virginie Woolfové? nebo Hlavy 22. Berlínský rodák se dostal do Ameriky v roce 1938 a po čase zjistil, že jej láká dramatické… (více)

Reklama

Reklama