Reklama

Reklama

Du hou mi shi

  • Hongkong Hong fen sha xing (více)

Obsahy(1)

Ping Chen se rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou v boji proti trestné činnosti syndikátu poté, co je její sestra omámena a zneužívána místními drogovými dealery. (Epistemolog)

Recenze (2)

Kusko.t2 

všechny recenze uživatele

Akčný HK exploit Chung Suna prináša pre domáceho diváka zrecyklovaný produkt Jacka Hilla – COFFY ako novinku v novom prebale lákajúcu na drogový trip plný nahoty, tortúry pomsty a ponižovania. Jemne modifikovaný scenár nahradzuje Pam Grier rovnako obratnou bojovníčkou za vyhubenie drogového kartelu – šikovnou Ping Chen (Kao Wan Fei). Jej totožný životný osud v porovnaní s čokoládovou sestričkou z Ameriky ako keby vypadol z limitovaného zhluku elektrických impulzov mozgovej chirurgie TOTAL RECALL-u. Ale navadí. V celku sa však jedná o príjemnú konfrontáciu medzi Amerikou a Hong Kongom na filmovom poli. Výsledné skóre nie je problém vyhodnotiť, keďže oba filmy použili ako zdroj príbehu rovnaký scenár. To, čo je nové a zaujímavé v jednoduchosti pojme kultúrna rôznorodosť oboch krajín pretavená do filmového umenia. Nielen záverom komentáru, ale aj filmového HK exploitu treba pripomenúť ešte spojitosť so švédskym THRILLER – EN GRYM FILM (They Call Her One Eye) Bo Arne Vibeniusa ako inšpiráciu. ()

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Okatá variace na japonské a americké exploatace s ženskými hrdinkami (příběh vlastně kopíruje kultovní Coffy s Pam Grier), z níž dělá neobyčejně cheesy zážitek typická shawovská estetika plná papundeklu, zářivých barviček a kostýmů jako vypadnuvších z (evropských) módních časopisů 60. let. Unikátní atmosféru neonového velkoměsta a formální bravuru, jíž se hongkongské filmy začaly vyznačovat v následující dekádě, bychom zde skutečně hledali marně. I pěstní souboje jsou pojaté spíš ve stylu dobových italských (nebo indických) peckovaček, než že by šlo o příkladné ukázky bojových umění. Akční fandy ovšem musí potěšit minimálně závěrečná přestřelka, která je nasnímaná i nastříhaná vskutku bravurně. ()

Reklama

Galerie (7)

Reklama

Reklama