Reklama

Reklama

Resident Evil: Infinite Darkness

(seriál)
  • Japonsko バイオハザード: インフィニット ダークネス (více)
Trailer 1

VOD (1)

Epizody(4)

Obsahy(1)

Skoro tři desetiletí po objevu viru T dojde k epidemii, která odhalí temná tajemství Umbrella Corporation. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (69)

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Nenechte se zmást, v zásadě se pořád jedná o animovaný celovečerní FILM z resident evil univerza, jen je rozkouskovaný na 4 díly (zhruba 80 minut čistého děje). Tohle mě ve výsledku mrzí, při prvních trailerech jsem doufal tedy v delší podívanou, ale co už. Infinite Darkness se může opřít zejména o dva spekty: Leona S. Kennedyho a Claire Redfield. Já jako fanoušek herních předloh uvítal jejich přítomnost na obrazovkách, to vše ještě umocněné jejich originálním dabingem. Potěšilo pár narážek na hry, výborná akce (fakticky některé scény top, třeba útok zombies na Bílý dům či zmutované krysy v ponorce). Jen je za mě škoda, že se scénář drží v zažitých kolejích a nesnaží se experimentovat, ten děj vás doopravdy nemá čím překvapit. A to finále se dost podobá ostatním animovaným filmů série. Takže tahle, průser nenastal, ale to promo pro Netflix týkající se tohoto projektu holt vystřelilo má očekávání výše. Za mě 6,5/10, pokud nejste fanouškem, tak si bod dolů strhněte ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Chápu, že cca každej druhej RE musí končit zhruba ve stejným fan-friendly prostředí. Jenže tenhle seriálovej průser je nejen ve finále už opravdu tak strašně moc zaměnitelnej s ostatníma dílama série (filmy i hry), že sem prostě měl pocit, jako bych se koukal furt na to samý dokola. Za mě teda ne. Navíc to z Leona a Claire dělá hrozně nesympatický, tupý a nezranitelný postavy, musím si znovu rychle zahrát ten remake, abych si spravil chuť. [Netflix] ()

Reklama

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Ani Infinite Darkness nepřekročil stín animované série. Animace jako taková zase o kus pokročila a byť i tentokrát má k dokonalosti ještě daleko, na oko vypadá líbivě. Postavy mají detailnější mimiku a obecně jejich xichty a pohyby jsou animovány více západním, tedy realističtějším způsobem, což je bezpochyby dobře. Problém však stále přetrvává v příběhu, který je i tentokrát poněkud těžkopádný. A násilné rozkouskování do 4 epizod chápu ještě méně. Stal se z toho jakýsi hybrid na pomezí filmu a seriálu, kde jako seriál to selhává v budování světa a charakterů a jako film zase v nevyrovnaném tempu. Ale abych to zase úplně neshazoval, jako krátký animovaný doplněk k sérii to funguje velmi dobře. Jen by to nemusel být jenom doplněk. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Prečo sa najväčšie očakávania často stanú najväčšími sklamaniami? "Resident Evil: Infinite Darkness" podľa mňa mal ambície byť niečím väčším než len štvordielnou minisériou, ktorá možno mohla byť radšej spracovaná ako jeden film. No to je popravde to posledné, čo je v jadre reálnym problémom. Fakt je, že tento seriál pre fanúšikov neponúka nič čo by bolo výrazne zaujímavé, nič čo by sme už v minulých filmoch nemali  možnosť vidieť a je to chabý výsledok oproti tomu, čo sľuboval trailer. Na druhú stranu je pravda, že animácie sú dosť schopné, dabing je skvelý a postavy sú celkom zaujímavé. No bol by som asi radšej keby sa rozhodli tvorcovia jednotlivé postavy aj trošku lepšie využiť, lebo často som mal pocit, že to vôbec nechceli nejako extra rozoberať. Povedzme to takto. Opäť budeme mať mocného kravaťáka, ktorý sa chce nabaliť, a opäť tu budeme mať aj boj so zmutovanou verziou jednej z postáv. Všetky animované Resident Evil filmy mali presne tie isté koncepty. A tu sa dokopy nezmenilo absolútne nič. Ďalší problém pre mňa je, že to pôsobí príliš krátke na to, aby to vôbec dokázalo niečo reálne zaujímavé vybudovať. Prečo to urobili len ako štvordielnu minisériu? Mohli to roztiahnuť pokojne na 8 alebo 10 epizód a ponúknuť nám viac detailov. Takto to pôsobí ako skratkovitý výcuc z toho, čo to reálne mohlo ponúknuť. Najpamätnejšie budú pre mňa asi nakazené potkany... s čím súviasiaci fakt, že sa niekomu doslova vyvalia z úst. To je asi graficky najefektívnejšia scénka. Nemôžem povedať, že je tu niečo, čo by ma vyslovene rozčuľovalo, no cítiť, že tvorcovia nedosiahli to, čo mohli a čo chceli. "Infinite Darkness" je dokopy len výstrel do vzduchu zo zbrane s tlmičom. Nikto to nevidí, nikto to nepočuje a nikto dokopy o nič nepríde ak ho prehliadne. Hodnotenie: C+ ()

PKD 

všechny recenze uživatele

Další hřebík do rakve Netflixu. Politické žvanění natáhnuté na 2h stopáž. Když i 5min. by bylo zřejmě i tak dost. Oceňuji škodolibě, že autoři opět dokázali, že zn. RE už dávno nemá nic společného s hororem (snad až na ten lehký návrat v RE Village), tak proč to nezdeformovati ještě víc a udělat z toho geopolitickou agitku. Jsem zvědav, co příjde přístě. Už chybí snad jen pornoverze, loutky a Pixarovský anime od Disneyho. To machři, co neustále převlékají/přezouvají na jutub Jill v remaku RE 3 mají aspoň fantasii, nad kterou se někdy až tají dech i něco jiného. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Resident Evil: Infinite Darkness v příběhu zabírá místo několik měsíců po Harvardville Incidentu v listopadu 2005 („RE Degeneration“) a pravděpodobně probíhá ve stejném období s „Lost in Nightmares“ z poloviny roku 2006 („Resident Evil 5: Untold Stories“). (ScarFace_V8)

Související novinky

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

13.06.2021

Netflix odhalil kompletní obsazení hlavních postav nadcházejícího hraného seriálu ze světa Resident Evil. Slavná herní franšíza se tak brzy dočká nejen dvou seriálů na Netflixu (z nichž jeden bude… (více)

Nový Resident Evil byl dotočen

Nový Resident Evil byl dotočen

29.12.2020

Přestože natáčení začalo teprve v listopadu, nový filmový Resident Evil má za sebou již poslední klapku. Snímek tak nyní čeká rychlá postprodukce a příští září dorazí do kin. Děj se tentokrát bude… (více)

Reklama

Reklama