Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Až do svých sedmatřicátých narozenin byl George docela obyčejným automechanikem v malém kalifornském městečku Harmon. Ovšem do chvíle, kdy si odskočil z oslavy ven před hospodu, aby se nadýchal čerstvého vzduchu, změnila jeho život. Na jasné noční obloze se mezi miliony hvězd objevil zářící bod a blížil se přímo k Georgeovi. Oslepující záře ho na okamžik připravila o vědomí. Když s pak vrátil mezi své přátele, byl jiným člověkem. Dal dvěma tahy mat místnímu lékaři - přeborníkovi v šachu a odešel domů, kde se během noci ze slovníku naučil španělsky. Všechno je najednou tak snadné ! George čte čtyři knihy denně a s mozkem pracujícím na plné obrátky chrlí nápad za nápadem. Sestrojil automobil, který jezdí skoro zadarmo. Objeví princip akumulování sluneční energie. Jeho nový typ organického hnojiva mění úhor v úrodnou černozem a jen tak z legrace rozkóduje složitou armádní šifru a zruší důležité vojenské cvičení na nedaleké letecké základně. Pouze jedna záležitost dělá Georgeovi po jeho zázračné proměně stejné problémy jako dřív. Krásná sousedka, obávající se dalšího milostného zklamání, vytrvale odolává Georgeovým nesmělým pokusům o dvoření. A když se začnou věci i v tomto směru obracet k lepšímu, vtrhnou do Georgeova domu agenti FBI, aby zatkli domnělého špióna, který tak snadno rozlouskl vojenské kódy... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (282)

slovan1 

všechny recenze uživatele

Hodně příjemný film. Fenomén obsahuje vše. Je zde porce humoru, který tohle drama výborně odlehčuje a povnáši. Dále kopa dojemnosti, od chvíle kdy se George dozví pravý důvod své geniality až po konec filmu. Také zde ukazuje jak jsou lidé ovlivnitelní něčím, čemu nerozumí nebo rozumět nechtějí. Zkrátka zapadá skvělé do dnešní doby... Travolta zahral skvěle. Byl mi zde velmi sympatický. Ostatní figurky v příběhu dobře vybrané. Scénař povedený, některé dialogy perfektní. Doporučuju. ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

V den svých sedmatřicátých narozenin George Malley (John Travolta) je ozářen neznámým zářícím světlem z hlubin vesmíru. Ač do té doby byl jen "vesnický balík", brzy zjišťuje, že ono světlo mu přidalo spoustu schopností - mnohem rychleji absorbuje informace (dokáže se naučit cizí jazyk za 20 minut), náhodou rozluští supertajný vládní kód nebo ovládá schopnosti telekineze.Také se mu začíná dařit u sympatické Lace, která mu až dosud odolávala. Ale zároveň se začíná cítit hůř a hůř ... Zhruba hodinu a půl jsem se perfektně bavil - skvělý Travolta (jako na houpačce, jednou je výborný, a záhy natočí sračku), podporován Forestem Whitakerem nebo Robertem Duvallem. Jenže pak se to nějak zlomilo, a sentimentální konec mi vůbec neseděl. Je mi jasné, že bylo potřeba nějak "reálně" vysvětlit co se vlastně Malleymu stalo, ale přiznám se, že radši bych zůstal u těch mimozemšťanů. Samotný konec byl pak až přespříliš protahovaný - ještě tak velkolepý pohřeb a setkání přátel po dvaceti letech ... Ale ani to mi nezhatilo dobrý pocit z filmu jako celku.. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tady neni moc co okecavat, naprosto prijemny drama s lehkym nadechem mysteriozna, ktery nema zadnej buhvijak slozitej pribeh, ale stoprocentne funguje od zacatku do smutnyho a dojemnyho konce. Navic se tu sesla elitni herecka sestava v cele s perfektnim Travoltou v jedny z jeho nejprijemnejsich roli. Proste muj oblibenej film na kterej vzdy rad kouknu. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Vcelku příjemná, byť trochu neohrabaná romantika s nádechem fantasy, jejíž rozuzlení pokládám za jeden z největších filmových podrazů scénáře a režie na nic netušícího diváka, přičemž jde o podraz nepokrytě vyděračský, cíleně slzopudný a vůbec po všech stránkách neobhajitelný. Velice slabě blikající 3* ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Tak moc jsem se natahoval pro pětihvězdičkovém hodnocení, ale nedosáhl jsem. A já narozdíl od Travolty telekinezi neovládám, takže musím zůstat tak vysoko, jak jen kurzorem dosáhnu - 4*. Nebýt posledních pěti-šesti minut a toho přílišného sentimentu (určitě to šlo - a taky mělo být - natočeno jinak), tak s plným hodnocením neváhám ani vteřinku. Velice příjemná podívaná u které mi vrněly blahem i uši. Travolta dal Georgeovi neskutečné osobní kouzlo, nebojím se říci, že jde o jednu z jeho nejlepších rolí a zároveň je Fenomén nejspíš nejlepší práce Jona Turteltauba. Chyběl jen kousek.. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (8)

  • Natáčanie prebiehalo od 9. októbra do 22. decembra 1995. (Peter-1307)
  • Filmové město je ve skutečnosti Auburn v Kalifornii. (HellFire)

Reklama

Reklama