Maličký svět

• USA Tiny World
Z natáčení

Tato dokumentární série, kterou namluvil Paul Rudd, ukazuje maličké, méně známé tvory z živočišné říše a pozoruhodné způsoby, kterými dokážou přežít. (Apple TV+)

Recenze uživatele muti k tomuto seriálu (15)

Maličký svět (2020)

Predstaviteľ superhrdinu Antmana nás sprevádza svetom skutočných superhrdinov reálneho sveta. Ide mu to skvele a mňa ho baví pozerať hodiny a spolu s ním Attenboroughsky žasnúť nad rozmanitosťou života na našej malej planéte. Milujem dokumenty o živote hmyzu a tu máme dokonca i opičky ktoré sa im rovnajú veľkosťou. ()

Série 1 (2020) (S01)

Predstaviteľ superhrdinu Antmana nás sprevádza svetom skutočných superhrdinov reálneho sveta. Ide mu to skvele a mňa ho baví pozerať hodiny a spolu s ním Attenboroughsky žasnúť nad rozmanitosťou života na našej malej planéte. Milujem dokumenty o živote hmyzu a tu máme dokonca i opičky ktoré sa im rovnajú veľkosťou. Teším sa na druhú sériu. ()

Savana (2020) (S01E01)

Keby si človek plne uvedomuje ako príroda funguje, nemal by možno také nutkanie hu fixnut. Pod nohami slonov je veľký svet a nahliadnutie doň je neuveriteľne úžasné. ()

Džungle (2020) (S01E02)

Perfektné zábery ktoré sa musia vysporiadať s extrémnou rýchlosťou menších tvorov. Sledujeme príbeh Spiderman žabky, ktorá začína liezť na strom plný života. 40m je pre ňu čistý výstup na Everest. Sledujeme aj epický pád, ktorý prináša viac života ako smrti, čo je až nepochopiteľné. Džungle by mali byť chránené najprísnejším zákonom a krajiny by za ne mali dostávať dotácie. ()

Ostrov (2020) (S01E03)

Veľmi zaujímavé a neokukane prostredie život na ostrove na pozadí sezóny hurikánov. Vydržíš vietor 200km/h? Uvidíme co povieš na hurikán Dorian s rýchlosťou 300km/h. Mini živočíchy sú nielen super cute ale aj dosť OP. Akože vedieť piť cez kožu... srsly. ()

Outback (2020) (S01E04)

Doteraz som výraz Outback nepoznal, žeby odlahle bushe? Každopádne, príroda je tu okazala, dychberuca, ohromujuca a okuzlujuca. ()

Les (2020) (S01E05)

Najlepší záber bol epic herculean battle pozorovany z diaľky nechapavym dravcom pri zníženej hudbe. Chip ma toho veľa na starosti keď mu ešte aj sused kradne zásoby. ()

Zahrada (2020) (S01E06)

Začínam sériu práve touto časťou, keďže na tému záhrada som už dlho nič nevidel. Zaujímavé bolo podanie kosenie trávy, kde som si pripadal ako vo Vietname, už chýbal len napalm. Slimačí tanec bol dosť epic, ako aj Žabiakova cesta s deťmi 🎉 ()

Série 2 (2021) (S02)

Nič, ostáva nám len zasnut nad prírodou, jej silou a rozmanitosťou. Keď sa vyzabijame tak život pôjde ďalej aj bez nás. ()

Louka (2021) (S02E01)

Sú tu fakt nekompromisné zábery. Ale príde mi to dosť staged, ako Miška chodí autenticky okolo nabojnice, akoby nič, aby nastali strety daných tvorov a boli dobré zábery. Potom príde žatva a naša Miška proste nemôže zomrieť, lebo je už protagonista. A had co nikoho jezjedol? Z čoho žil on celý čas? Všetci mu ušli, tak mu treba, ale trávy určite nejedol. A Miška ma nulovú mortalitu a pokračuje celý jej 4/4 vrh. What a good time to be a mouse. Ps: veľmi rad by som si pozrel dokrutku How it was made , z natáčania tak este 5-10min. ()

Poušť (2021) (S02E02)

Tvorcovia obetovali autentickosť aby získali skvelé zábery. Štylisticky vypimpovane zábery (pack rat vs final bird boss) ktoré sme dostali v staged záberoch z prvej rady. Nejaký behind the cameras nie je? Prečo je zas každý predátor vykresleny ako ten co musí prehrať lebo je zlý a napokon dobrá myška všetkých prekabati a každému utečie. Všetci dravci zomreli od hladu lebo nikoho nechytili (okrem nočnej ninja sovy), end of story. A samozrejme ze z malých myšiek budú ninja korytnačky a budú dávať zlým masozravcom po hlave. ()

Jezírko (2021) (S02E03)

Všetko sa začína roztopenim ľadu a návratom života do jazierka. Je to radosť sledovať, toľko života na jednom mieste. Toľko špeciálnych schopností a krásnych záberov aj spod hladiny. ()

Deštný prales (2021) (S02E04)

V dažďovej pralese Madagaskaru je mnoho malých tvorov so superschopnostami. Ako to už v tejto sérii býva tao každý veľký predátor ostáva hladný a žiadna myšička nepadne za obeť hadovi ani ničomu podobnému. ()

Korálový útes (2021) (S02E05)

Zábery ako z iného sveta. Ale čoby, toto je naozaj iný svet! Do 30min mame napakovanych neuveriteľne veľa príbehov rôznych druhov, ktoré sú všetky dychberuce a absolútne ohromujúce. Nad koralovym životom musí zasnut každý. Žiaľ jediný kto dokáže tento vzácny život zničiť je jedine človek. ()

Duna (2021) (S02E06)

Neuveriteľné koľko života môže byť v púšti. Od zabijackych osičiek, cez kotulajuce sa pavučiky, kompenzujuce chrobáčiky až po nasavajuce vtáčiky. Teším sa na tretiu sériu ()