Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na pražskou kriminálku se dostaví člověk, který oznámí, že byl pod záminkou příjemně stráveného večera vylákán půvabnou dívkou na hausbót, kde byl posléze překvapen a oloupen jejím „žárlivým manželem a jeho bratrem". Povedený trojlístek podvodníků, který vydírá ženaté muže pod hrozbou prozrazení jejich milostného dobrodružství – Dan (K. Heřmánek), Kája (J. Schmitzer) a Jiřinka (D. Veškrnová) právě zpracovávají dalšího amanta – Pecu (J. Teplý), majitele autoservisu, když na místo činu přijíždí vůz kriminálky s předchozí obětí. Celá situace se vyhrotí právě ve chvíli, kdy Peca po rvačce spadne do vody... (Česká televize)

(více)

Recenze (19)

carl.oesch 

všechny recenze uživatele

Podnikatelé byli hajzlové už za socíku. Kdo dělal "soukromě", byl automaticky lump. A to je i poselství tohoto dílu. Nakonec v "stopařkách" onen dvojnásobný vrah unese dítě a cestou k hranici mu vykládá, že bude na "druhé straně" podnikat. A tak to tady máme dodnes. Podnikatelé jsou prostě hajzlové a jenom kradou a podvádějí poctivé pracující. Jinak ten fígl s krádeží a dovozem aut z ciziny zas tak objevný nebyl, na severní Moravě tohle praktikovali Poláci už před listopadem a jeden známý vykládal, jak se svým novým favoritem dorazil do práce, zaparkoval před fabrikou na parkovišti a teprve při návratu si všiml, že má vepředu namontovanou polskou espézetku. Vzadu mu zůstala ta jeho. Přehrává hlavně Zedníček, nepochopil jsem, proč na konci vytasil tu pistoli, když bylo jasné, že sedmdesátiletý důchodce na rozdíl od Ruseva asi prchat nebude. A jeho frajerská gesta a popotahování kníru bylo taky na zabití. Co je ale v tomhle díle poučné (je to z roku 1986) je celkový stav automobilového parku a to nejen v onom "soukromém" autoservisu. Bylo to rok před favoritem, ale už s žigulíky s hranatými světly, ale všechno na silnici byly jenom obstarožní škodovky, lady a dokonce i páchnoucí wartburgy. A to se dal v Tuzexu koupit escort a dokonce i sierra o unu ani nemluvě, i když ve stovkách kusů. Jinak ročně se socialistickém Československu prodalo 75 tisíc nových osobních aut. V celém díle se objeví (na celnici) jedno uno. A překvapuje i bídný stav a vzhle většiny aut, která jsou tam k vidění. Jinak méně povedený díl s řadou přitroublých hlášek ("Já jsem slečna" - snad desetkrát) a poznáním, že tahouny seriálu byli spíš Hašek s Krampolem, než Zedníček s Peškem. A to nejenom v tomhle díle. ()

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kolik lidí má v Praze živnost na opravárenskou činnost? 10. Hmmm to se ten socialismus nikdy nemohl vybudovat, když soukromý podnikání byl problém. ( a to nemluvím o tom, že se kriminalista šokovaně podivuje, že když dá auto do autoservisu, že ho má za čtyři dny opravené) Případ je celkem dobrý, vtipný a dobře obsazený. ()

Reklama

Ironfood 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Břéťa na zábavné dvojce ostrých týpků Heřmánek-Schmitzer předvede své pozorovatelské schopnosti, a dokáže tak, že není šéfem pro nic za nic. Rudla se blýskne znalostí počtu lidí, kteří mají v Praze povolení k opravárenské činnosti, jinak se drží stranou. JIříček opakovaně školí Kamila, ale nakonec oba případ (navzdory trošce čisté partizánštiny) vyšetří ve vzorné spolupráci a vyslouží si pochvalu před nastoupenou jednotkou. Navíc si Jiříček zamachruje s bouchačkou... ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Natáčení poskočilo o 4 roky dopředu, což však není na ničem znát, a ani tvůrci s tím nijak nepokračují, a tak se prostě pokračuje tam, kde se skončilo. Tenhle díl mi přišel divný, jelikož pachatele známe už od začátku, dokonce je hned na začátku policajti chytí a hledá se vlastně "oběť" (Tím, že oběť dlouho není si myslím, že se pachatelé vůbec nemuseli přiznávat, a dobrý obhájce by je aspoň z toho jednoho dostal). No z "oběti" se pak vychlube vlastně další pachatel, ale až poté, co si geniální vyšetřovatelé nevšimnou toho, že se z ciziny vrátil jiný počet lidí, než do ní odjel, to jako fakt? Však to je snad na vyhazov.... ()

Cibulka_C 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Omg díl s Jiřím Schmitzerem byl super, i když tam zase víceméně jenom existoval. ✨🫠 Proč reálně v žádným filmu nevyužili jeho potenciálu tak, jako třeba v Ypsilonce? No nic… tenhle díl mě taky docela bavil i přes to, že tam Jiří Schmitzer jenom existoval a choval se nějak divně. 🤷🏼‍♀️ Z celýho dílu jsem si víceméně zapamatovala jenom to, jak se poprali na té lodi, ale to si myslím docela stačilo, protože se tam stejně nic jinýho nedělo. 🥲 All in all desítka docela průměrná. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (3)

  • Kamil (Pavel Zedníček) si čte týdeník „Hlas revoluce“, který vycházel v letech 1945–1990. Původním vydavatelem byla Československá obec legionářská. Později ho vydával ÚV Českého svazu bojovníků za svobodu. (sator)
  • Podvodnice (Dagmar Havlová) oslovuje policistu slovem konstábl. Konstábl (konetábl) je výraz původem z francouzštiny. Francouzské slovo connétable pochází z latinského comes stabulī a má stejný etymologický původ jako maršál (starohornoněmecky marah scalch) – označuje „sluhu u koní“ neboli vrchního štolbu, správce stájí. Ve středověku byl konetábl (stejně jako maršál, v závislosti na zemi) vrchní velitel vojska zastupující krále, např. francouzský Connétable de France Karel z Albretu. V současné době konstábl označuje nižší policejní či vojenské hodnosti v USA, Velké Británii a státech Commonwealthu, v Dánsku, Finsku, Norsku a Hongkongu. (sator)

Reklama

Reklama