Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 1660 a krásná Valentina D'Artagnanová sní o tom, že půjde ve stopách svého otce - nejlepšího a nejslavnějšího mušketýra Francie. S jeho doporučujícím dopisem a mečem odjíždí do Paříže za velitelem mušketýrů Finotem. Ten ji ale ke královským mušketýrům odmítá vzít, protože u vojska do té doby ještě žádná žena nebyla. Tou dobou zuří krvavá válka mezi Franciií a Španělskem, kterou by mohl ukončit sňatek mladého krále Ludvíka IV. se španělskou princeznou Marií Terezou. Na francouzském dvoře ale právě probíhá nemilosrdný boj o moc mezi králem a úskočným kardinálem Mazarenem, jenž se odvážil vydal tajný rozkaz, aby byla španělská princezna, která je zrovna na cestě do Paříže, zavražděna. Události dostanou dramatický spád, když úskočná kardinálova přisluhovačka lady Boltonová zabije kardinálovu neteř, Ludvíkovu milenku Marii. Té se totiž dostal do rukou nebezpečný dopis, kterým se její strýc Mazaren chystal sesadit Ludvíka z trůnu. Marie však před smrtí stačila dopis předat Valentině, která je pak paradoxně nařčena z její vraždy. Během těchto událostí se už z pověření krále skupinka mušketýrů snaží nalézt španělskou infantku a bezpečně ji přivést do Paříže. Jsou mezi nimi i synové tří nejvěhlasnějších šermířů Francie, ke kterým se zakrátko přidává i Valentina... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (20)

Gig 

všechny recenze uživatele

Mám rád, co mám rád, miluji verzi Tří mušketýrů s Michaelem Yorkem, coby D'Artagnanem. O "deset roků" později natočili autoři pokračování, které vychází podle románu Tři mušketýři po 20 letech Alexandra Dumase staršího s názvem Návrat tří mušketýrů. Už to nemělo takovou lehkost (víc moje recenze filmu), i když kniha je nádherná, ale pořád to mělo něco do sebe a mělo to základ. Když jsem se prve doslechl, že bude v televizi film D'Artagnanova dcera a dozvěděl jsem se,  že Gaskoňce si zopakuje Michael York, zaplesalo mé srdce. Vím, že to netvořil stejný tým, ale byl jsem v naději. Znal jsem fajn film o deset let starší se stejným názvem s hlavní roli Philipem Noiretem, ano tím,  který ztvárnil v osmdesátých letech v onom pokračování Tří mušketýrů skvěle kardinála Mazarina, tak jsem měl jakštakš naději, že by to mohl být pohodový film a navíc jsem očekával podobný koncept. Bohužel mé očekávání tvrdě narazilo snad ve všem. Depardieu jako Mazarin není špatný, i když Noiret je jen jeden. Když už se jedná o tv počin, tak člověk neočekává výpravu jako ve filmu, ale zase chce kvalitu jinde - scénář, dialogy, šermířské souboje. Jenže dostali jsme hloupočký film (speciální verze, která je troško lepší, ale na nedostatcích to nic nemění) nebo dva tv filmy.  Dodnes smutním, že Lester nenatočil pokračování (třetí) s původními mušketýry ať už Vikomta Bragelona (Muž se železnou maskou) nebo Mušketýry ještě po deseti letech podle Dumase, kde by se ještě jednou mihli původní mušketýři. I když chápu, co se stalo na place Návratu mušketýrů a poté, jak byl film přijat, tak už do toho asi neměl chuť. Jen je mi smutno, že můj oblíbený mušketýr v podání Yorka skončil takto. ()

nickymilka 

všechny recenze uživatele

tak tohle je film, u kterého můžete uvařit večeři, uklidit barák, vyřídit emaily a ještě si pokecat s kamarádama přes skype nebo FB. Je to zbytečně rozpatlaný do 3 hodin - s reklamama do 4... Jediný, co se mi na filmu líbí jsou kostýmy. Příběh ujde, bitka scény stojej za starou bačkoru. Co dodat - typický film, co spolehlivě poslouží jako kulisa pro nedělní odpoledne. ()

Reklama

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Dvoudílná televizní adaptace příběhu o potomcích známých tří mušketýrů a hlavně dceři D'Artagnana, která je dle názvu hlavní postavou. Nejde o televizní předělávku stejnojmeného snímku z roku 1994, kde si ji s elegancí zahrála Sophie Marceau se jménem Éloise. Tady se jmenuje Valentine s tváří Susie Amy, která ji zahrála neméně skvostně. Dějově šli tvůrci zcela svou cestou. Na televizi je děj typicky nenáročný, takže je vhodný i pro děti. Na dva díly v celovečerní stopáži snad ale zbytečně natáhnutý. Tohle by stačilo zcela na jeden film. Na nedělní dopoledne k televiznímu odpočinku se to však jeví dostatečně. Nemusí se u toho nijak přemýšlet a o to tu jde asi ve své jednoduchosti především. ()

Historik 

všechny recenze uživatele

Já bývám k dobrodružnému žánru většinou shovívavý. Nebývá to žádné velké umění, ale to u mne neznamená, že by tyto filmy automaticky ztrácely nárok na vysoké hodnocení. Ale tohle se skutečně nepovedlo. Nemá to jiskru, nemá to spád, herci nemají žádné charisma, je to natahovací atd. Sledovat tento film znamená v některých pasážích vyložené utrpení. Je to škoda. V zásadě proti takovémuto námětu nejsem. Ale toto zpracování prostě nemá úroveň. ()

AloeB 

všechny recenze uživatele

Tak chtít se ohřát na ohýnku slávy kdejakého velkého díla je velký trend a ne vždycky se stane, že se to pokazit. Tento film/seriál patří přesně do té většiny neúspěšných a není se čemu divit. Je téměř nemožné vytvořit kvalitní dílo s potomkem ikonického hrdiny protože onen potomek bude pak vždy jen stínem svého otce, který je obvykle ten, který láká diváky do kina. Samé platí i zde. D'Artagnanova dcera Valentýna má být z logiky věci jednoduchých scenáristů výbornou šermířkou a stejně jako její otec cestuje do Paříže stát se mušketýrem. Překvapivě. Podobných situací paralelních s původním dílem je zde mraky, zmíním třeba Valentýnu setkávající se s budoucím nepřítelem na cestě, seznámení se třemi mušketýry (kteří jsou mimochem naprosto originálně potomky Atha, Portha a Aramida/Athose, Porthose, Aramise dle toho, jaký překlad preferujete) v souboji atd. Richelieuho zde nahradil z pozdějších knih známý Mazarin, ale zde je spíš trapným stínem předchozího kardinála. Jeho postavu nezachrání ani Depardieau. Nejen postavy se nám ale zdají být kýčovité, co třeba takové volené lokace z nichž naprosto čiší levnost. Nebo mnohé okamžiky scénáře. Nic, prostě jen další film parodující původní tři mušketýry. Nic víc a o mnoho ale mnoho míň. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (2)

  • Hrad, na ktorom sa snímka natáčala, je v Chorvátsku. (matthew.17)

Reklama

Reklama