Alice in Borderland

• Japonsko Imawa no kuni no Alice (více)

Mladík posedlý hraním videoher se společně se dvěma kamarády ocitne ve zvláštní verzi Tokia, kde všichni musí hrát nebezpečné hry o přežití. (Netflix)

SADS

Luxus, luxus, luxus. Bavil jsem se u první série a netrpělivě čekal na sérii druhou. Pravda, je hodně odlišná oproti první, ale zaujme jednotlivými psychologickými hrami jednotlivých her. Sice mi tam chyběly hry všech úrovní, ale to by potom vlastně minimálně 12 dílů a to by bylo už asi hodně. Jestli bude další série, tak se moc těším. ()

Erosenin

Moc rád bych tomu dal plný počet! Opravdu moc. Miluju Japonskou tvorbu a tohle je bez pochyb dokonalý nápad. Jen tomu prostě něco chybí. Pocity jsem u sledování měl velmi smíšené. Častěji jsem si říkal,že je to super, často,že je to dobrý,občas,že je to bomba a sem tam,že sra*ka. Každopádně celkově se mi to moc líbilo. ()

Nam.94

Neskutečně mě v obouch sériích bavily první 3 epizody poté to šlo ale prudce z kopce, první série (lidi na pláži) jsem vůbec nevnímala a radši si scrollovala na telefonu a 2 série byla taková... lepší,  byla mnohem lepší ale ten konec byl úplná fantasmagorie, od té chvíle co se sešli s tou pomátlou ženou jsem vážně začala ztrácet naději na nějaký racionální konec. Není to špatný, je to něco jako Squid game, úniková místnost, Hunger games a saw dohromady ale tady se to příliš komplikuje. Radši bych koukala pouze na partu lidí, která plní pošahaný úkoly a žije "normální" životy . Další problém je hlavní herecká dvojice, protože mě osobně nebyla sympatická ani žena s mikádem ani pan inteligentní, nebyla mezi nimi žádná chemie, nebyli momenty, kdy by si je člověk zamiloval (ano, ten kluk tam měl nějakou story ale i přesto mi k srdci nepřirostl) ale zato jsem si neskutečně užívala Kuinu a Chishiya, oba dva byli neskutečný,  měli chemii mezi sebou, měli chemii s ostatními, byli vtipný, akční,  měli osobnost a hrozně je oba miluju. Je mi líto, že se ve 2 sérii setkali pouze 1 a pak se na jejich vztah zapomnělo,  I přesto ale odváděli úžasnou práci i samostatně a všechny momenty jsem si užila. A potřebuji více dramat se stejným typem muže jako je Chishiya, takový neobtežovaný, inteligentní, klidný a zároveň cool. Je hezké všude mít buď green flag nebo totálně red flagy ale nebylo by špatné normalizovat i takovéhle typy hlavních hrdinů, protože na to je radost se dívat. Celkově to hodnotím tak solidních 6/10 zápletka není špatná ale je tam dost zbytečností,  zaporáci jsou úžasný,  napětí je dokonalé stejně tak práce s kamerou, neoslovilo mě ost ale to ani tolik nevadí a herci jsou příjemní,  asi vám přiroste k srdci jenom Chishiye a Kuina ale i na ostatní se dá dívat. Takže pokud chcete něco zhlédnout,  nevadí vám fantasy + scifi, nemáte úplně vysoké nároky a hledáte něco s dabingem tak doporučuji.  Hlavně druhou sérii jsem si užila :3 ()

MajBoss

Vždy jsem byl k Netflix anime adaptacím trochu skeptický, ale tento seriál mě dokázal předsvědčit o tom, že existují i povedené adaptace, protože tohle je jedna z nich. Myšlenka příběhu, kdy se trojice kamarádů najednou ocitá v opuštěném Tokyu, kde jsou spolu s dalšími lidmi nuceni hrát smrtelné hry a neví proč, je už sama o sobě velmi zajímavá, obzvlášť když během celého seriálu je divák stejně jako hlavní hrdinové neustále napnutý a čeká co přijde a prahne po otázkách, kdo za celou hrou vlastně stojí a proč to dělá. Jak už je v tomto žánru zvykem, nechybí ani nějaká ta romantika. Za mě povedený seriál, který ocení jak fanoušci anime, tak i ti, kteří tomuto žánru úplně neholdují. ()

Keni

Zajímavě zpracovaný seriál, trochu na způsob různých Hunger Games a podobných věcí. Hlavní postavy musí hrát principiálně jednoduché hry, které ale obvykle mají dost brutální stránku. Vizuální zpracování je parádní, hry jsou zajímavé - na jednu stranu jednoduché, ale často taky zároveň velmi složité a kladoucí velké nároky na hráče (po určité stránce). Sem tam mě iritovaly některé nesmysly, ale celkově to bylo dost koukatelné. Až do finále 2. řady, kdy mělo přijít vyvrcholení všeho a všechno se mělo vysvětlit. A tady podle mě tak trochu došla fantazie. Někomu se tenhle závěr možná líbí, ale mě to teda značně zklamalo. Z toho důvodu nakonec jenom 3*. Nicméně to vypadá, že bude 3. série, takže možná bude nakonec ještě všechno nějak jinak... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD