Eddie Murphy v akční sci-fi komedii o Měsíci plném hazardu.  Píše se rok 2087. Na Zemi byly zakázány všechny druhy hazardních her, a tak se novým rájem všech vášnivých hráčů stal Měsíc, kde začaly růst kasina a herny jako houby po dešti. Jeden z mála prosperujících podniků, kde je hazard zakázán, provozuje dobrodruh a pašerák Pluto Nash. Když však odmítne návrh Rexe Cartera, který chce jeho podnik koupit a proměnit v doupě hazardních her, dočká se odplaty. Podnik exploduje a v následné přestřelce se podaří uniknout jen Plutovi, zpěvačce Dině a starému robotovi Brunovi. Rozhodnou se odhalit pravdu o Carterovi a jeho zločinech, současně však musejí prchat před jeho zabijáky. Ani úkryt na odvrácené straně Měsíce jim nepomůže, a tak skončí v Carterově sídle. Pokud Pluto něco rychle nevymyslí, zemřou. (oficiální text distributora)

Tommassi3

"Nebýt mě, nikdy by nezpíval !!" - "Ty jsi učil Tonnyho zpívat ??" - "Ne, ukecal jsem jednoho chlapa, aby mu nalil do krku kyselinu.." ;) Vypadá jako pes Pluto, štěká jako pes, jmenuje se Pluto, ale přesto to není pes Pluto, když navíc ani megaprůserem zavánějící projekt, natočený vlastně jen za účelem pohonění vlastního trika a především ega, nevyčenichá.. Kdo je to ?? No, Eddie Murphy přece !! ;) Velmi špatný film mistra Underwooda vlastně nakonec jen předznamenává ten nevyhnutelný pád kdysi velké akční hvězdy do hollywoodského hnoje plného všech těch Norbitů a podobných zrůdností, z něhož Eddie jen sem tam vystrčí hlavu.. John Cleese zde však přes svoji doslova miniroli tradičně skvostný.. ()

Slarque

Eddie Murphy je smutný případ bývalého komika, který si stále myslí, že někoho zajímá. Tohle sice není jeho nejhorší film, ale vzhledem k rozpočtu a k účasti celé řady skutečně dobrých herců, je to i tak pořádný průšvih. John Cleese, Illeana Douglas či Peter Boyle ale dokáží podat slušný výkon, i když jim přitroublý scénář a průměrný režisér házejí klacky pod nohy. Za zmínku stojí i hudba, která zní jak z vysokorozpočtové akční komedie, tedy z něčeho, čím tenhle snímek nejspíš chtěl být. ()

Fiftis

Pluto Nash je nielen názov trochu bláznivej akčnej sci-fi komédie Rona Underwooda, odohrávajúcej sa v atraktívnom prostredí na Mesiaci, ale aj meno titulného hrdinu v podaní Eddieho Murphyho. Eddie Murphy bojuje na Mesiaci s mafiánmi, v žánri, ktorý mu vyniesol popularitu aj majland v akčnej komédii, ktorá opäť stavia úplne na jeho komediálnych schopnostiach. Tentokrát ide však navyše o sci-fi, čo je zrejmé z prostredia, kde sa príbeh odohráva. To, že sa dej filmu odohráva na Mesiaci, snímku síce ozvláštnilo, ale to je asi tak všetko. Inak kopíruje iné vesmírne snímky. Eddie Murphy tradične veľmi hovorí a tentokrát aj veľa nastrieľa, ale ani jeho komediálny talent nezakryje trochu chabú zápletku a nedomyslenosť scenára. Ale ja som sa bavil a budete sa aj vy. ()

Hansolo35 odpad!

Ufff, tak to je fakt masakrozní bejkárna. Všichni padouši jsou bílí a k tomu jeden šilhavej albín. Zbytek osazenstva jsou sice většinou černí pašeráci a zloději, ale jsou to ti "dobří". To by člověk ještě přežil, ale děj je fakt ubohý, vtipy nulové, efekt žádné a jako třešnička na dortu reklama na budoucí prezidentku USA Hillary Clintonovou. No, v tomhle propadáku jí reklama nebyla zrovna platná. To je jediný plus filmu. (Trump tu má pouhou realitní kancelář) ()

OG_Swifty

Další Eddieho film, který je / byl propadák. Tentokrát jeden z největších propadáků filmových dějin. Film celkově není nijak zvlášť špatný, viděl jsem mnoho horších filmů, ale prostě ten rozpočet 100 mega je lol. Ten měsíc není bůhvíco extra, pokud jde o efekty, ale asi prostě vyrobit krabici s holoxichtem není jen tak... ()

• Vo filme sa objavil aj Alec Baldwin, ktorý však v záverečných titulkoch nefiguruje. (Svadbos)