Valentin McKee a Earl Batess pracují jako údržbáři v městečku o čtrnácti obyvatelích. Jednoho dne se rozhodnou odejít a vydají se na cestu přes poušť za vyhlídkou lepšího zaměstnání. Tam se setkají s Rhondou LeBeckovou, seismoložkou, která měří podzemní aktivitu. A ta právě nyní nevysvětlitelně stoupla. Po cestě najdou starého Edgara, který nehnutě sedí na sloupu elektrického vedení a nepochybně se tam před něčím schovává. Pak nacházejí mrtvoly svých spoluobčanů. To už není legrace, v kraji se děje něco záhadného. Val a Earl se vracejí do městečka. Z Changova obchodu se snaží zavolat do nejbližšího většího města, spojení ale nefunguje. Mezitím už zjistili, že je pronásledují podivní obrovití červi, kterým z otevřené tlamy vylézají chapadla. (TV Nova)

Martin741

Mimoriadne kvalitny film. Aj ked som dost proti kombinacii horor/komedia, ak to natoci ale reziser Ron Underwood a ako hlavnych hercov obsadi vyborneho Bacona a Warda, tak je to OK. Rovnako, ako OK je to vtedy, ked horor zmixuje s komedialnymi prvkami napriklad Peter Jackson /Bad Taste, Braindead ...../. Chvalim vyborne dialogy, zaujimave cervy, miestami az strasidelnu atmosferu a nechybaju ani akcne sceny. 83 % ()

Phobia

V rané pubertě jsem si u "Chvění" napětím ohlodávala nehty a bez dechu sledovala, jak si ten fešák k sežrání Kevin Slanina (a ti ostatní zanedbatelní přicmrndávači) poradí s útokem obrovských, pažravých červů. Zamilovala jsem si tenhle film (a Kevina!) a toužila ho vidět znovu. O nějakých 12-13 let později se naskytla příležitost, akorát místo rozjitřených nervů jsem musela čelit prudkému náporu na bránici... a Kevin mi stále plašil hormony. Nedávno jsem část "Tremors" viděla potřetí, zase jsem se nachechtala (ale decentně - inkontinence je sviňa!) a bóže, ten Kevin byl takový sladký chlapeček, ale Fred Ward, to je správně drsný týpek!:-) Hodnocení je "mírně" ovlivněno nostalgií: 75%. ()

PauloZ

Parádní dnes už oldschoolovka za pár kaček :) Výborně jsem se bavil! "Efekty" na tu dobu velmi dobré a ústřední dvojka Bacon/Ward šlape jak hodinky a nekompromisně hláškuje. Film je taky dobře pojatý, nehraje si to na vážný horor, ale je to lehce uvolněné s trefnýma vtípkama, což jsem já určitě uvítal. Plus taky za ještě starý nekompromisní dabing! PS: Někdy je opravdu lepší podívat se do minulosti a mrknout na starší kvalitu, než na novou kravinu :) ()

ScarPoul

Bavilo ma to veľmi. Je to béčko ako vyšité a monštrá neustále prechádzajú od desivej nejednoznačnosti k maketovej trápnosti, ale funguje to. A dôvod je jednoduchý. Postavy nie sú blbé. Ani jedna z nich. Tým pádom sa každý z nich snaží nezávideniahodnú situáciu nejako vyriešiť. Je to miestami úsmevné. Miestami napínavé, ale najviac oceňujem, že sa to nehrá na žiadne veľké umenie. Verím tomu, že sa tvorcovia na tom museli neskutočne zabávať. A nie len oni, ale aj herci. Duo Bacon a Ward sú perfektní a skvelo sa dopĺňajú. Vôbec sa nečudujem, že okolo toho vznikol celý vesmír. Ešte jednému dielu chcem dať šancu a potom uvidím. Za mňa ale veľká spokojnosť. ()

Shakers

Je to béčko ako hrom, ale presne takýto žáner je niečo, čo sa v dnešnej dobe už netočí a v dobe minulej, to bola slušná zábava, kde nás naháňali kadejaké príšery, alebo ako v tomto filme mega červy. Scénar, či herci nie su nič moc, ale Kevin Slanina to vie potiahnuť a najväčšie plus sú tu aj tak kvalitne spravené potvory, ktoré mal na starosť Tom Woodruff, ktorý makal aj na filmoch ako Aliens, Terminator, či Hviezdna pechota. 65% - 3* ()

• Keď Rhonda utečie pred graboidom do obchodu (potom, čo stratí nohavice), nenesú jej členky žiadne stopy po zraneniach. Následne vo vnútri má na nich množstvo zranení. (beso74)
  • V čase 01:00:11 na zdi se zbraněmi v pozadí uprostřed spadne revolver, ale v dalším záběru je již opět na svém místě. (Petsuchos)
  • Počet mŕtvych vo filme: 8 (okrem oviec a koní). (beso74)

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (více)

Další celovečerák podle seriálu

Další celovečerák podle seriálu

07.07.2009

U nás jsme jej nikdy kdovíjak neznali, ale „na západě“ platil v 80. letech za jeden z nejpopulárnějších policejních seriálů. T. J. Hooker. Když zalovíte v paměti, možná se vám vybaví úvodní scéna z… (více)