Reklama

Reklama

Hvězdná pěchota

  • USA Starship Troopers (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Vzdálená budoucnost nevypadá pro lidstvo příliš růžově. Platí zcela jiné společenské normy, plnohodnotným občanem je pouze ten, kdo sloužil ve Federální službě. Navíc je samotná existence lidstva ohrožena útoky mimozemských brouků, kteří obsazují planety ve vesmíru a začínají ohrožovat i Zemi. Středoškolák Johnny Rico se přes nesouhlas bohatých rodičů přihlásí do služby a je přiřazen k pěchotě. Jeho láska, atraktivní Carmen, se chce stát pilotkou a kamarád Carl je přijat k vojenskému výzkumu. Společně s Ricem nastupuje k pěchotě sympatická Dizzy, která mladíka miluje. Přestože ho ostatní považují za mazánka z bohaté rodiny, Rico se pomalu zoceluje v nesmírně tvrdém výcviku. Spolu se svou jednotkou je vyslán na planetu Klendathu, kde se poprvé ocitne uprostřed bitevní vřavy. Bitva však skončí katastrofou, když brouci během jediné hodiny pobijí na sto tisíc lidí. Rico je těžce raněn. Po uzdravení je přiřazen k jednotce, které velí jeho bývalý učitel. Rica a jeho přátele ještě čeká téměř beznadějná bitva proti mnohonásobné převaze. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 049)

choze 

všechny recenze uživatele

V kině jsem tenhle guláš teenagerovské vztahovky, válečného filmu a sci-fi taky nestrávil, ale záhy jsem pochopil. Takhle vypadá Verhoeven utržený ze řetězu. Monumentální, brutální, krvavá, cynická a podvratná vesmírná řežba o tom, že válka a propaganda je vůl. Krásné tupé tvářičky semleté ve válečném mlýnku na maso. Nečetl jsem knihu (Verhoeven ji prý nedočetl, jak ho nudila:), takže neposoudím kvalitu filmového zpracování, ale ve vykleštěném, politicky korektním americkém mainstreamu je to taková malá revoluce. A televizní válečná propaganda byla mnohem lepší než spoty v ROBOCOPOVI. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Tak tomuto sa povie ozajstný vrchol popcornvej demencie. Táto nepriestreľne vážna paródia na sci-fi maniu je však práve preto taká originálna a prakticky už počas premietania v kinách sa stala kultom. Dá sa síce vnímať aj vážne, no každopádne si myslím, že oveľa viac si ho užijete ako poriadne R-kovo drsný béčkový úlet s namakanými efektami a skvelým hudobným motívom. Scenárista však predtým s najväčšou pravdepodobnosťou tvoril nejaké podradne infantilné akčné hry pre deti, lebo celé to bolo také deravé ako prestrieľaný brouk. A to nehovorím o takých prešľapoch ako ruka učiteľa/veliteľa Rasczaka (v škole mal ruku odseknutú pár centimetrov pod ramenom, v boji mal už funkčný aj lakeť), či Dizzyn pohreb (pri státisícoch mŕtvych vojakov určite nie každému obyčajnému vojakovi mohli vystrojiť pohreb s celou tou parádou, kde boli prítomné aj najvyššie hodnosti). Ale to čistokrvnú zábavu to určite neskazí. 75%. ()

Reklama

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Jasně čitelný Verhoevenův rukopis. Střeva lítají vzduchem, vysávají se mozky a satyra společnosti jede opět na plný výkon. V mládí můj určitě oblíbenější film, který trošku dneska umírá na stárnoucí triky, ale scéna s invazí brouků na vojenskou pevnost má stále svou sílu. Basil rovněž nepřeslechnutelný. Přes fakt, že zde hraje asi 4 z 5 nejhorších herců z přelomu stolení je výsledek nadmíru snesitelný. 80% ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

Asi znovu psát "nečekal jsem to" nebudu, neboť po předchozích třech filmech už jsem byl připraven, že i tento film může být velká pecka. Ale že se to opravdu vyrovná Základnímu Instinktu, v mnoha věcech ho dokonce i předčí a spojí vše, co jsem si v té krátké době u řezníka oblíbil, jsem opravdu nečekal. Geniální zesměšnění patriotismu, závislosti USA na armádě a posedlost zbraněmi, povýšenectví ala My máme největší bouchačky a atomovky a proto jsme páni a dalších zajímavostí, kterými Amerika už notnou chvíli oplývá. Nedivím se, že tohle se USA nelíbilo, ale pro jiné lidi včetně mně to byla úžasná komedie. Fašistický totalitní vojenský stát, parádně zobrazen častými sestřihy z televizních novin, kde do každé zprávy perou propagandu a verbovací podtext, dělení se na občany a civilisty, různé poznámky během filmu (omezení dětí, líbání apod..) a vedoucí vědci v pláštích ala gestapo.. K popukání :D A vypadá to, že si rejža nedělal srandu jenom z tohohle, ale i ze všemocného Hollywoodu, neboť se svým "svěžím" (čti krvavým) způsobem snaží o boření čehokoliv zajetého a když ne, aspoň si z toho pěkně střílí. A když začne válka s brouky, je to takový masakr, že jsem kromě hororu nikdy nic podobného nikde neviděl.. Brouci bodají, trhají, vysávají, pálí, mačkají a všechno naprosto explicitně zobrazeno.. Válečné scény tedy natočené velmi dobře, výcvik v rámci hlavní myšlenky pěkně přehnaný, ale přitom sakra zajímavý, po technické stránce těžká pecka - vesmírné scény v epizodě 1 my ass.. Už ted je mi jasné, že tohle se zařadí do mé topky nejlepších velkolepých scifi.. Jak je vidět, funguje film na mnoha rovinách, snad jen ten Rico v některých scénách lezl na nervy svými Barbie pohledy a vzhledem. Naštěstí byl většinou těžce od broučího sajrajtu a v přilbě, takže pak působil docela sympaticky. Ženy, stejně jako minule v Instinktu, úchvatné, jak Denise, tak Dina a takový Ironside předvádí peklo!! Roughnecks, Razscak's roughnecks!!! A na ústřední hudební téma (aspon si myslím, že to bylo ústřední) jsem se vždy těšil.. Sérii s Verhoevenem tímto tedy ukončuji, dokud nenatočí zase něco, co by mně opravdu zaujalo, protože po roce 2000 je to bída. Nechápu, proč nenatočil aspon jedno pokračování této pecky. Počkat, jak se tak dívám, šlo to s ním po Hvězdné pěchotě pěkně z kopce a když se tak dívám na, sice jisté rysy jeho tvorby vykazující, ale jinak sterilní a telenovelově vypadající trailer na jeho nový film, začínám podezřívat Hollywood a vládu USA, že ho nějak zlikvidovali.. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Pět hvězdiček za zvrhlost :-) ... a mám ten film v top 10. Nikoli pro zvrhlost. Dokonalé sestřelování formálních i neformálních pravidel filmu a politické korektnosti. Jinak, abych tak poťouchle poznamenal, je to mírně pesimistická polemika s Naušikou v otázce, zda je možná koexistence lidí a hmyzu :-) ()

Galerie (47)

Zajímavosti (73)

  • Režisér Paul Verhoeven přiznal, že nikdy nedočetl Heinleinovu knižní předlohu. Prohlásil, že jej po pár kapitolách začala nudit a deprimovat. (Matty)
  • V průběhu natáčení bylo použito 17 galonů (cca 64 l) falešné krve. (Chevees)
  • Na palubě jednoho z bojových křižníků můžeme zahlédnout miniaturu hvězdné lodi Millennium Falcon ze ságy Star Wars. (HellFire)

Související novinky

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Největší středoevropský filmový festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje svůj jubilejní desátý ročník 26. září v pražském kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní… (více)

Režisér X-Menů míří na měsíc

Režisér X-Menů míří na měsíc

04.03.2015

Robert A. Heinlein byl jedním z nejslavnějších sci-fi autorů vůbec. Společně s Arthurem C. Clarkem a Isaacem Asimovem patřit do tzv. "Velké trojky science fiction", není tedy divu, že byly některé z… (více)

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (více)

Ender i pěchota si brousí zuby na emzáky

Ender i pěchota si brousí zuby na emzáky

04.12.2011

Adaptace slavného sci-fi románu „Enderova hra“ je za rohem a zřejmě se dočkáme i nové verze Hvězdné pěchoty. O válčení s mimozemšťany tedy v kinech nebude nouze. Enderovu hru měl kdysi režírovat… (více)

Reklama

Reklama