Obsahy(1)
Tai, Matt, Sora, Izzy, Mimi a T.K. byli na letním táboře, když náhle začalo sněžit... a otevřela se brána do digitálního světa! Společně potkávají několik přátelských příšerek - Digimonů - se kterými se pak vydávají najít cestu zpátky domů. Podaří se jim však překonat všechny překážky, které na ně čekají a porazit zlého Devimona? (oficiální text distributora)
(více)Recenze (195)
Ja jsem tak digistastny ze muzu sledovat tento digisvet, ve kterem moji digihrdinove likviduji digipadouchy svymi digitriky v digisvete plnem digipratel. Kurva jeste ze mam digiovladac a muzu to mym digiprstem prepnout na nejakou jinou digiblbost. Uz jsem to slovo digi rekl tolikrat, ze samo o sobe uz nema vyznam. ()
No tak pokémony jsem měl teda mnohem radši. Co je původní sice nevím, ale dle roku výroby jsou pokémoni starší. Ty potvory dokonce mluvily lidskou řečí a dost mě štval fakt, že z těch prcků se najednou staly neuvěřitělně velký a zákeřný potvory a pak se jako mávnutím proutku změnily zas na ty pišišvory. Jako hodnotím 1* za nápad (ale o kopírování by se rozhodně dalo polemizovat). ()
Jako já vím že 4 hvězdy jsou uhozený a že Digimon nejsou žádný tvůrčí skvost, či vrchol animovaného seriálu, ta animace není nic extra. A musím dodat že od doby co jsem na to koukal pravidelně a zároveň naposledy uběhlo dobrých 16 let. Nic méně co si pamatuji, tak jednotlivé epizody měli celkem jasnou strukturu, námět a směr. Dneska když si vezmu jak miluji MCU a komiksovky, tak tohle mělo celkem komiksový styl, ve smyslu jeden hlavní mocný záporák, který nás nejspíš čeká na konci, na konci cesty,cesty sblížení postav mezi sebou, se svými Monstry, projdou spousty bojů a získají zkušenosti, cestou objevují schopnosti monster podobně jako to bylo u Pokémonů, přiznám se že Digimoni mě přišli dospělejší a měl jsem je o hodně radši :D Vlastnosti, vzhledy, schopnosti a vývojové stupně digimonů to byla skutečná lahoda pro mě jako dítě s obrovskou fantazií a člověk se vždy těšil jak bude vypadat další vývojový stupeň....Seriál samozřejmě po několika dílech, opravdu vygraduje střetnutím, se zdánlivě neporazitelným soupeřem a co v tu chvíli se nestane? U jednoho z digimonů který byl obrazem svého pána a to byl obraz relativně strašpytlíka, se poprvé projeví první změna v další vývojový stupeň, který do té doby nikdo neviděl a nevěděl jak vypadá... no a jak to dopadlo ? Ano jeho vývojový stupeň byl na tolik mocný, že porazil hlavního záporáka, poté vyčerpáním sil se vrátil na předchozí nízké verze...... jak už to tak bývá naši hrdinové si ani v tuhle chvíli nedopřejí odpočinku protože v tu chvíli se objevila další a ještě mocnější hrozba..... a jedem dál... Nevím co se komu na tom nelíbí... Škoda že VHS kazetu na které jsem to měl natočené, jsem pravděpodobně přehrál filmy pro dospělé, které ještě tenkrát běželi v nočních hodinách na Nově :D jinak bych se na to s chutí podíval. ()
Při premiéře jsem to ještě lehce žral, odchován Pokémony a znalec pouze Monster Ranchera a jiných úchylovin z RTL2 nebo Cartoon Networku. V současné době (a současném výběru) všech možných i nemožných anime ovšem nevidím důvod sledovat tenhle seriál kromě nostalgie. Podobně tenhle seriál upadl v zapomnění z hlediska herního a hračkového. Sezonní záležitost, která je na sobotní dopoledne ideální, ovšem vůči seriozním anime by nevydržela ani pět minut. ()
Degen jsi ty, degen je on, a je tu s námi Digimon! Je mi jedno, jestli byl dřív Pok nebo Dig - mně tohle působilo utrpení, a představa, že děti budou krmeny představou, že tohle je anime, se ani nedá slovy popsat. Jméno Mamoru Hosody, který později vytvořil věci jako Summer Wars a Časem skákající děvčicu, mě ovšem varuje, že původní - Američany nepředžvýkaná - verze nebyla asi úplně o ničem, ale věřte tomu, když je to něčí prvotina, a potřebuje v první řadě přesvědčit, že zvládne kočírovat animátorský tým. Navíc se tu mám vyjádřit k tomu, jak mě bavilo to, co jsem viděl, a to jsem udělal ve druhé větě. 20% a zakázat v zájmu zachování rovnosti s dalšími roztomilými bojujícími zvířátky. ()
Galerie (166)
Photo © Fuji TV
Zajímavosti (3)
- Seriál je výsledkem práce amerických cenzorů, jedná se o upravenou verzi japonského seriálu Digimon Adventure (1999). (Toyotomi)
- Japonská originální verze seriálu Digimon Adventure (1999) má ve znělce píseň "Butter-Fly od Kōji Wady. Znělka ze Severní Ameriky se jmenuje "Digimon Theme" od Paula Gordona a byla přeložena a použita taky v České republice. (davidrohusch)
- Původní název pro druhou část filmu byla "Digimon: Our War Game". (HellFire)
Reklama