Doktor Lionel (Wayne McNamara) objeví starý hrnec plný prapodivné hlíny, jejíž původ se zdá být pekelný. Nemůže se dočkat, až si nález odnese domů a odhalí jeho skryté síly. A opravdu – záhy se jej hmota zmocní a zcela jej ovládne. Doktor z ní začne jako posedlý modelovat fantaskní tvory. Jakmile je dokončí, ožívají a vydávají se na svou ničivou misi do blízkého města… Kdo je zastaví? (oficiální text distributora)

Zyne

ta jedna hvězda je spíš asi jen za nápad, který docela ujde. jinak jde o film, který se dá zařadit do 80. "déček", protože zpracování je úplně blbé a efekty směšné. pro fanoušky oldies béček až efek to ale nějaké kouzlo možná mít bude, pro zbytek je to prostě taková blbůstka s několika chrochtavými malými příšerkami, jejichž pohyby jsou velmi dřevěné, a s ještě prkenějšími a blbějšími herci... ()

Gilmour93

Nenechte se zmást oficiálním textem distributora, který uvádí, že doktor Lionel objeví starý hrnec prapodivné hlíny, jejíž původ zdá se být pekelný. Ve skutečnosti si domů donesl rajský protlak, jehož množství by stačilo na omáčku ke špagetám pro půl Sicílie a uplácal z něj dvě stopy vysoké figurky, co se pohybují jak hračka made in China na čtyři tužkové a upalují občany plamenometem. Takže žádní démoni, ale jen ultradlouhá a ultratupá reklama na extra pálivé rajčatové pyré.. Škoda jen, že když se rozdávala režisérská nápaditost, bral si zrovna Pavlou z maminčiny peněženky sto kanadských dolarů na pokrytí druhé půlky rozpočtu.. ()

Morholt odpad!

Víte čim zlikvidujete démona uplácanýho z rajskýho protlaku? No přece limonádou, to dá rozum. A když máte doma sifón, je z vás akční hrdina takovýho kalibru, že by Arnie a Sly záviděli. Neskutečná sračka, která sice neměla v plánu se brát vážně, ale ta hra na rádoby vtipnou strunu absolutně nevyšla. ()

Campbell

Tak upřímně jsem čekal něco daleko horšího. Hobgoblins byly daleko horší a plno dalších filmů kde vystupují zlé malé potvory. Tohle u mě vyhrálo na 40%. Je to obyčejné béčko, kde jsou strašně špatné efekty monster a je to celé tupé,. Humor ve stylu "sexy" stará bába byly velmi laciné a trapné. Ale celý film poměrně slušně odsýpal, díky hlouposti filmu jsem se ani nenudil a to sem na film koukal po 2 hodině v noci. Herci byly špatní, potvory byly takové tragické a jejich způsob likvidace byla ještě horší. Hudba byla výborná a já se poměrně bavil a je mi jedno co kdo říká. Je mi trochu líto že nevznikly další díly jak bylo plánované ale za pár hodin po zkouknutí mě to přestane trápit. ()

djbarrel

Šmarja, další sračka na obzoru ... a nebo ne ? Tragičtí, nesympatičtí herci melou samý nesmysly a dělají všechno proto, aby si divák myslel, že to nemají v hlavě v pořádku. No a jeden z nich najde nějakou studnu plnou rajský omáčky, vezme jí domů a naplní si s tím vanu. A hurá plastikový démoni se svítícíma očičkama jsou na světě. No a pak ty tragický figurky s plamenomety a kyselinovými postřiky, se rozhodnou zabít ty tragický herce. Jenže ty se nedaj, mají totiž tajnou zbraň - dětskou kolu. A tak se tam polejvaj různýma tekutinama a nakonec dobro zvítězí nad zlem, nebo že by zvítězila kola nad rajskou omáčkou ? No nic. Mohlo to být i horší, ale i přes ukrutnou stopáž, jsem to shlédl bez oslepnutí a světe div se, chvílema jsem se i bavil. 15 % ()

• Měla z toho být filmová série, ale nakonec tvůrci zůstali jen u prvního dílu. (AngelusCZ)
  • Červená hmota, která probouzí démony k životu, byl ve skutečnosti rajský protlak. (AngelusCZ)