Brad Pitt hraje ve filmu Bullet Train nájemného zabijáka Berušku, který je odhodlán vykonávat svou práci mírumilovně, jelikož se mu spousta předchozích kšeftů vymkla z rukou a smůla se mu lepí na paty. Osud má nicméně jiné plány, protože Beruška se při své nejnovější misi v nejrychlejším vlaku světa dostane do křížku se smrtícími protivníky. Jejich cíle jsou vzájemně propojené, a zároveň protichůdné. Konec trati je pouze začátkem nepřetržité divoké a vzrušující jízdy napříč moderním Japonskem. (Falcon)

SpaceOdyseus

Rekl nekod Ritchie? Rekl nekdo Tarantino? Leitch si hodne pujcuje od slavnejsich kolegu, ale i tak se mu povedlo dodat svezi akcni jizdu, kterou tak kouzelne koreni obcasnymi vybuchy absurdniho humoru. ()

aquiver

Stylizace zajímavá, ale ta pubertální a komiksová trapnost mě neoslovuje a nudí. A nefandím ani samoúčelnému násilí. 40 % ()

Hanys_

Vlak a v něm banda zabijáků, kteří o sobě navzájem neví. Navíc každý dostal jiný úkol. Jako kdyby to točil divočejší Ritchie, skvělá akce, šílené hlášky (mašinka Tomáš!) a až na závěrečnou třetinu neskutečné tempo. 8.5/10 ()

Knowho

Tenhle film...je absolutní masterpiece. Já fakt nevím co říct. Prostě si to puste. Herecké výkony, hudba, postavy, příběh, akce, humor prostě všechno je absolutní strop a Brad Pitt s Aaronem Taylorem-Johnsonem si to nejvíc dávají. Ihned chci sequel s Lady Bugem a Lemonem , prequel s Tangerinem a Lemonem, Prequel s Lady Bugem, Spin-Off s Elderem a Fatheremy prostě chci celý Bullet Train Universe. Dost možná nejlepší film roku 2022. 10/10 ()

Corpsegrinder

Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 hvězdama ale jsem si jistej že po delší době bych se přiklonil k těm třem tak jako tak. Neni to špatnej film, naopak docela příjemnej výlet někam do 90s kde stačilo zavřít bandu lidí do dopravního prostředku a nechat je se pozabíjet, samozřejmě tohle točil David Leitch takže to je zčásti i moderní triková a kaskadérská jízda. Nedávalo to vždy úplně smysl (z vlaku během filmu záhadně zmizí cestující i personál), mohlo to bejt místama míň ukecaný a postava Joey King je strašná, ale jinak se mi ta série zvratů a situací co se natřikrát kurvily zamlouvala. ()

kolemjdouc

byly tam vtipné hlášky.Děj se odehrával ve vlaku Šinkanzó nebo jak.Takže na mlátičky musely stačit chodbičky a uličky.A závěrečná šou venku.Potoky krve a ten kufr fakt chtěl kdekdo.Natočeno po americku.Tyhle krváky jsou už pro mě otravné.Kdyby někdo nevěděl jak někoho šikovně podříznout nebo zapíchnout ,otrávit tak má mustr.Polichotilo mi že jsem tam,mimo jiné, slyšela mojí oblíbenou píseň Tisíc mil ()

showxman

Masakróní nářez, který baví. Beruška v podání Brada Pitta jednoznačně přinesla štěstí, ale film není jen o něm. Mix postav a jejich propojení, kterému nerozumí nikdo z nich, je tím hlavním. Nerozumí tomu ani divák, ale tomu to nevadí, ten se baví od začátku do konce. Scénář je totiž velmi velmi propracovaný a velmi velmi chytrý. Přivádí na scénu postavy, které jste již odepsali, k tomu přidejte jedovatého hada, dědu s katanou v čaganu, uspávací prášek, dvě skryté bomby, upjatého průvodčího (který ovšem nedostal tolik prostoru, kolik mohl), nadupané flashbacky, zpomalený čas, skvělý soundtrack, Mandarinku, ostrého záporáka, smrt bratrů jak od Shakespeara, Lokomotivu Toma...   Bez slabých míst, naplno až do silného finále a s obrovskou mírou nadsázky. Takhle má vypadat akční komedie. ()

Darth Maul

Vynikajúce! A to som si myslel, že idem do kina len na nejakú nevýraznú letnú jednohubku... Viac som sa ani mýliť nemohol. Vo vlaku sa to hemží výborne napísanými postavami (vyčnievajú smoliar Lienka i pôvabní bratia Citrón a Mandarínka), ktoré po sebe okrem nábojov pália aj veľmi ostré slová a ich vzájomné rozhovory sú nádherne vtipné (Lokomotíva Tomáš...). Divoká jazda s blížiacou sa konečnou stanicou trošku stráca dych, ale to nevadí. Do tohto vlaku rád nastúpim znovu. Skvelá a mimoriadne zábavná akčná komédia, pričom slovo komédia treba dvakrát podčiarknuť. ()

mclenin

Takto by vyzeral John Wick keby ho točí Guy Ritchie. Luxusne obsadená, steroidmi napumpovaná andrenalínová jazda, kde aj obyčajná fľaška s vodou má svoj príbeh a svoje miesto. Scény sú zámerne preexponované až na hranicu absurdna no dokážu si udržať tvár bez skĺzavania do trápnosti, k tomu trošku (viac) čierneho humoru a výsledkom je opakovane pozerateľná akčná komédia, ktorá má potenciál si vyslúžiť miesto v top filmoch roku 22. Brad a spol. si odbehli zo Strateného mesta do orient expresu, aby nám napravili chuť po spackanej akcii v džungli. Smekám (Bradov) klobúk. ()

stepankoby1

Slušné, ale absolutně neukočírované, patrně kvůli obsáhlosti předlohy. Tolik expozičních dialogů a ukecanosti se v akčňáku jen tak nevidí. Tempo se zrychluje a zpomaluje dle potřeby, skáče se z minulosti do přítomnosti a hlavně se tam plácne nesedící sestřihová montáž, kdykoliv tvůrci zrovna vycítí, že by se divák mohl v ději byť jen trochu ztrácet. I přes to všechno to teda kupodivu docela funguje a Leitch zvládá režii tak dobře, že se to dá přežít. P. S.: Cameo Ryana Reynoldse absolutně dokonalé, použití Holding Out For A Hero taky. Přesně takových neexplicitních narážek bych chtěl víc. ()

Schuldiner

To je tak ztřeštěná blbina, že vlastně ani nevim, jak to hodnotit. Spousta věcí mě pobavilo, ale je to tak absurdní, že to prostě neni úplně můj šálek kafe s mlíkem. Brad je ale jako komik slušnej a je tam tolik maličkostí a dějových detailů, že si to možná někdy pustim zhulenej. ()

bratr.Milan

Dobře udělaná akční komedie. Logika tu vůbec nefunguje, realitu tady nečekejte, vše se podřizuje akci a cool momentům. Výborně tu funguje chemie hlavních postav a díky tomu se zdá, že je to chytřejší než ve skutečnosti je. Celou dobu jsem se bavil, jen jsem musel vypnout rozum. Ve vlaku se totiž střílí, vraždí, a zůstávají tu fleky krve uprostřed uličky, rozbíjí se součásti vlaku, skříňky, okna, ale nikdo z obsluhy ani cestujících si toho nevšimne, nemá to žádné následky, a vlak stále jede dál a konec už je úplně ujetý jako z animovaná taškařice. Dobré je, že se to nesnaží tvářit vážně, i když ne tak docela, protože rozvíjí téma štěstí a osudu, ktéré je zdánlivě hluboké, ale ve skutečnosti je jen hollywoodsky hloupé. Většina postav se žene za pomstou, která je samozřejmě spravedlivá, což znamená, chci ho zabít, protože mi zabil ženu, nebo syna, prostě oko za oko, zub za zub. Jediný zabiják Beruška, je tu nevinnost sama, vždyť před důchodem už se chce změnit a pracuje na sobě. Je zajímavé jak Hollywood často idealizuje zločince a zabijáky a dělá z nich sympatické chlapíky, se kterými by jste si rádi zašli na pivo a pokecali. Je to jedna s těch snových bublin, které jsou lživé. Nemylte se, ve skutečnosti by jste s nájemným vrahem na pivo jít nechtěli. Když jsem si teď přečetl co jsem napsal, tak se vlastně stydím, že se mi taková lživá hloupost líbila, tomu se říká „guilty pleasure“. Asi si pustím nějakou nezávislou tvorbu, něco chytřejšího a pravdivějšího, abych to vyvážil. ()

Paldiny

Vláčik sa rozbehne v štýle Pulp Fiction na koľajniciach. Tým, že sme tu Quentinovu kultovku už mali vyznamenania za originalitu sa udeľovať nebudú, čo ale nevadí, pretože z jazdy naprieč Japonskom cítiť hravosť a drajv. Ako však počet pasažierov vo vozňoch ubúda, trhá sa na kusy aj samotný vláčik. V záverečnej 20 minútovke je z toho už len neriadená strela scenáristických výplodov na cracku a sympatický dojem je rázom fuč. Opakované pozretie som ochotný absolvovať iba pre zistenie, kam vlastne zmizol vlakový personál. ()

.baris.

What the.. sorry, lidi, ale co na tom máte? Totální pí...., ale fakt totální. Brad je sice standardně dobrej, pár slušných gagů k zasmání tam je, to jo, ale je to zoufale, zoufale málo, wtf momentů je bohužel mnohem víc a ke konci se to táhne jak tejden před vejplatou. Bohužel po slušným, ač ujetym začátku, se to vydalo cestou, která nebyla zábavná a ani dobrá, byla prostě jen ujetá a děsně překombinovaná. A haha, smějte se. Dneska už může mít úspěch fakt každá volovina. Kde jsou ty časy, kdy akční komedie znamenala poctivou srandu ve smyslu Pravdivých lží nebo Smrtonosný zbrani. ()

Rozjimatel

"You bitch." "Oh, shit, man. Do you have a backup?" "What do you think, bitch?" "Oh, shit, man."     Výborná čierna komédia takého tarantinovského typu (najviac mi to pripomína film Kill Bill). Nemá síce tú tarantinovskú inteligenciu (najmä čo sa dialógov týka) a občas je aj trochu prestrelená, ako odľahčená zábava s výborným čiernym humorom však funguje skvelo. Je priam nabitá akciou a hoci nie som vyznávačom prehnanej filmovej akcie (hlavne nie tej bezduchej), tu som si vyslovene užíval, ako je dobre nakrútená a aká je navyše aj vtipná (predovšetkým keď je v akcii Brad Pitt, čo je prakticky neustále). Dej sa odohráva v atraktívnom futuristickom (aspoň pre nás, v Japonsku ide o bežnú realitu) prostredí japonského rýchlovlaku, v ktorom sa stretne tá najhoršia zberba z celého sveta - kriminálne živly z Ruska (White Death), Japonska (The Elder), Latinskej Ameriky (Wolf), USA (Ladybug) a neviem ešte skade odvšadiaľ (Tangerine & Lemon, The Hornet). Silnou stránkou filmu je herecké obsadenie, v ktorom hviezdia hlavne (neprekvapivo) Brad Pitt (Ladybug) a Aaron Taylor-Johnson (Tangerine).     "Do you know what they call a ladybug in Japan? Tentoumushi. As a boy, I was told, there is a spot on its back for each of the seven sorrows of the world. You see, tentoumushi is not lucky. It holds all the bad luck so that others may live in peace." "I don't wanna hold the seven sorrows." ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch