Reklama

Reklama

American Horror Stories

(seriál)
  • USA American Horror Stories
Trailer 1
USA, (2021–2023), 14 h 23 min (Minutáž: 38–52 min)

Hrají:

Paris Jackson, Matt Bomer, Sierra McCormick, Billie Lourd, John Carroll Lynch, Aaron Tveit, Naomi Grossman, Cody Fern, Charles Melton, Danny Trejo (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(19)

Obsahy(1)

American Horror Stories je voľné pokračovanie oceneného antologického seriálu od Ryana Murphyho a Brada Falchuka s názvom American Horror Story. Týždenný antologický seriál bude v každej epizóde predstavovať iný hororový príbeh. Od roku 2011 tvorcovia AHS nanovo definovali hororový žáner rôznymi časťami, v ktorých sa objavil strašidelný blázinec, sabat čarodejníc, putovná šou čudákov, strašidelný hotel a samotná apokalypsa. Televízny seriál vychoval zástup oddaných fanúšikov, ktorí netrpezlivo čakajú, aké hrôzy prinesie ďalšia kapitola. (Disney+)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (17)

dubinak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. série: Antologie? A kde jako? Když tři díly otevřeně navazují na Murder House a snaží se v podstatě rozšířit první sérii do docela širokých okruhů, nepovažuju to za antologickou sérii. Ještě ke všemu, když třetí a čtvrtý díl byly naprostý propadák, pátý a šestý to trochu vytáhnul a při posledním se setkáváme zase s nějakým metapříběhem Murder Housu. Pardon, ale tohle neustále vaření ze stejného pytlíku mě celkem začíná unavovat a v podstatě ani nechápu, kde se zrodil tenhle debilní nápad na celý tento koncept. Troufám si říct, že pokud budou vznikat další a další série tohoto projektu, které jsou beztak z části postavené pro čistou propagaci LGBTQ+,  jsem připravená říct Murphymu bye bye. 2. série: Musím ocenit to, když je tvůrce schopen naslouchat hlasu lidu a slovům kritiky. Po docela velkém fiasku s první sérií je totiž vidět snaha odprostit se od původního AHS, které se mělo neustálou potřebu rozpitvávat do detailu. Druhá série už je opravdu čistá antologie, která sice pořád nemůže nabídnout těch kvalitních dílů tolik, jak bychom si asi přáli, ale alespoň ty první dva díly byly hodně nadprůměrné a další dva celkem slušné. Druhá půlka už začala poměrně upadat, i když ještě díl Necro byl zajímavý svým konceptem. Ač to není bůhví co, můžu stoprocentně říct, že první sérii jsem sotva dokoukala, kdežto tady jsem se na každý díl celkem těšila. ()

stret odpad!

všechny recenze uživatele

Gay postavy si tam div nezaviedli penisy do analov uz v prvej scenke. Takze som to hned zrusil, rovnako ako nepredlzim predplatne Disney+. Platim si za streamovanie pretoze tam nie je reklama. Kde chce Disney+ robit reklamu gayom, nech si to platia a my to mame mat minimalne zdarma, ale skor by nam za taky skvar mali platit. ()

Reklama

Vabr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nikdo se o to neprosil, ale máme tu American Horror Stories. Už trailer samotný mě vůbec nenalákal, ale nenechal jsem se odlákat, a podíval jsem se jako AHS fanoušek, a byla to strašná bída. Když bych měl všechny mínusy American Horror Stories shrnout, tak především za skoro až odpadovou kvalitu dílů může otřesný casting, okoukané náměty, akorát ještě de*ilnějc a přílišné předsouvání LGBT. Dlouho jsem tak špatné herecké výkony opravdu neviděl a jejich role jsem jim vážně nevěřil. Co mě ještě osobně trochu vytáčelo bylo, že vlastně 3 ze 4 dílů se odehrávaly v Murder Housu se stejnýma dementníma postavama. Snad už se tam AHS nikdy nebude vracet! Vlastně bych zapomněl na 2 jediný pozitiva American Horror Stories, a to díl Feral, který bezpochyby vyčníval nad ostatními svou kvalitou a také samotná intra pasující k dílům svou tématikou. Nejhorší díl: The Naughty List Nejlepší díl: Feral Vyhodnocení: Doufám, že další série nevyjde, aby tu tento komentář nebyl zbytečně na hlavní stránce American Horror Stories ()

hrumsrt 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Původní seriál je pro mě děsná srdcovka kvůli několika super postavám a sériovým konceptům. Každou sezónu tvůrci stojí před rozhodnutím, který koncept vybrat jako ten hlavní námět pro nadcházající sérii AHS a nápadů je tolik, že tvůrci se alespoň k některým ještě rozhodli vrátit vrámci těchto ministoríček. I když já se teda jen děsím, jak by vypadalo jejich třináctidílné provedení.. Tím, že jde o uzavřené příběhy, tak jsou hned od začátku odsouzeny k daleko těžšímu úkolu, tedy všechno představit rozvinout a zase uzavřít v zhruba hodince a k tomu všechno musí dávat smysl a současně si udržet to kouzlo a nepředvídatelnost jakou normálně pěstvovali třeba 13 epizod. Proto jednotlivé povídky jsou daleko banálnějšího charakteru a až na vyjímky postavy nemají téměř žádnou hloubku. Za mě je to ztráta času, kterou bych radši věnoval klasické nové sérii, ale jako nějakou výplň proč ne. /1. série/ --- Přišlo to jako výplň a trošku jako náplast za covidem zmítanou filmotvorbu. Odkazování na původní série AHS jsou nefunkční a špiní onen originální příběh. Když si to jde ale svojí cestou, je to aspoň jako jednohubka. Jakoby se tvůrci více inspirovali pásově produkovanými horory, a tak příběhy jsou daleko zaměnitelné a spíše připomínají teen divnosti na Netflixu. Nebýt uzavřené epizody Ba'al, která jako jediná ví kam kráčí, je to flop. /2. série/ --- Funkčnější než série předchozí a tohle antalogické provedení se konečně necyklí. Má to několik moc fajn nápadů a pár lepších epizodních příběhů, ale pořád to není kvalitativně rovnoměrné. Lepší herci, zajímavější příběhy, které pokud v závěru nemají stupidní rozuzlení, tak jde o zdařile odvedenou práci. Udržet si to kvalitu prvních dvou epizod, půjde zcela jistě nakonec o lepší projekt než některé série původní show. Odvážnější a dravější než-li první pokus! /3. série/ --- Nejkratší, ale taky nejméně funkční série, která se odklání od hororového konceptu a pomalu se transformuje do témat ala Black Mirror. Ani jedna z epizod ale není dotažená, ba dokonce opatřena natolik poutavým námětem. Snaha je pryč a na tohle je skoro těžké si po čase rozpomenout. Tentokrát už není pochyb o tom, že AHStories jsou jen přesnídávka pro dětičky, pro něž je originální seriál příliš obsáhlý a tematicky nečitelný... 1. série - 50%. 2. série - 60%. 3. série - 60%. ()

Mamlas 

všechny recenze uživatele

Některé díly byly celkem zdařilé i s nějakým přijatelným námětem a dobrou kamerou a i napínavé, některé díly zase byly naprosto blbé, nudné a špatné, jako třeba ten výplach v posledním dílu. Osvěžením asi měly být velmi výrazné sextranslesbogayí prvky, které podle mě přínosem nebyly vůbec, naopak spíše ořezaly okruh publika. (28%) ()

Galerie (19)

Zajímavosti (13)

  • Na začátku epizody hraje píseň „A Whiter Shade of Pale“ od Procol Harum. (Duoscop)

Reklama

Reklama