Král Varšavy

• Polsko Król
Polsko, 2020, 8 h 48 min (Minutáž: 58–74 min)

Předloha:

Szczepan Twardoch (kniha)

Kamera:

Kacper Fertacz

Hudba:

Atanas Valkov

Michał Żurawski, Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Andrzej Seweryn, Kacper Olszewski, Aleksandra Pisula, Lena Góra, Piotr Pacek (více)

Varšava, rok 1937. Chudý židovský chlapec Mosze Bernsztajn se setkává se svým idolem, boxerem a gangsterem Jakubem Szapirem. Tím se mu navždy změní život. (Filmbox)

Recenze uživatele nula87 k tomuto seriálu (9)

Král Varšavy (2020)

Zajímavý seriál z meziválečné Varšavy, kde o své místo na slunci a zdroje peněz a moci bojují komunisti, fašišti, náckové, mafie, a spousta dalších. Slušná gangsterka jak má být. 70% ()

Osudové setkání (2020) (E01)

Slušně rozehraný příběh - předválečná Varšava, komunisti, náckové, smetánka na koksu, a židovská mafie ovládající ulice. 70% ()

Ve jménu pracujícího lidu (2020) (E02)

Stylová politicko-gangsterská předválečná Varšava a v ní spoustu zájmových skupin a střetů mezi nimi. 70% ()

Tajná dohoda (2020) (E03)

Do hry vstupují další zájmy, a ve Varšavě začíná být pořádně horko. 80% ()

Zrada (2020) (E04)

Teď už bojuje téměř každý s každým - bojůvky komunistů, socialistů, a nácků se začínají vzájemně požírat a podrážet, jen aby každý urval co největší kus žvance pro sebe. Vše podstatné se odehrává v nevěstinci paní Ryfky, a Kaplica ztrácí politickou podporu, a to bude zřejmě zlom. 70% ()

Konec jedné éry (2020) (E05)

Kaplica padá na dno, začíná mela - o jeho místo, o směrování  Polska, a samozřejmě taky o místo (a životy) všech Židů. 70% ()

Stíny minulosti (2020) (E06)

Ve Varšavě se chystají velké věci, a Jakub se musí rozhodnout s kým se spojit, koho tolerovat, a koho zašlapat do země, aby přežil.  80% ()

Nový král (2020) (E07)

Válka o Varšavu (a celé Polsko) se rozhořela naplno a Jakub svým chytrým tahem získal trochu času navíc. Zároveň je nám ale v linii současnosti naznačeno, že závěr nebude hezký. 80% ()

Poslední partie (2020) (E08)

Závěr, který jsem částečně očekával, pro mě s jedním překvapením. Důstojné zakončení zajímavého seriálu. 70% ()