Když jde o sledovanost, musí jít city stranou. Producentka zpravodajské televizní stanice Jane Craigová (Holly Hunterová) trpí jediným nedostatkem – že má vždy pravdu. Ať jde o jakýkoliv problém, vždy ho umí vyřešit, dokonce i když je pod časovým tlakem a když jde doslova o sekundy. Jejím tajným ctitelem je reportér Aaron Altman (Albert Brooks). Jenže do televize jednoho dne nastoupí nový hlasatel, pohledný Tom Grunick (William Hurt). Bývalý sportovní zpravodaj působí plachým dojmem, který na Jane udělá velký dojem. Tomovy první reportáže i jeho uvádění hlavních zpráv dopadnou nadmíru dobře. Není divu, že se do něj Jane zamiluje. Aaron marně upozorňuje na to, že Tom v zájmu úspěchu po malých krůčcích porušuje novinářskou etiku. Například jeho slzy v reportáži o znásilněné ženě byly falešné. A to vše je jen počátek velkých změn, které se ve světě televizního zpravodajství začínají projevovat. Sledovanost a zábava totiž začínají mít přednost před pravdou. Řada zkušených profesionálů bude muset odejít. A Jane si musí ujasnit, co je pro ni nejdůležitější… (Česká televize)

agassi68

Prvý krát som nedával pozor a robil som čosi na pc a čudoval som sa, čo také úžasné je na tomto filme. No tu treba vnímať dialógy, mimiku, gestá a celú tú atmosféru novinárskej brandže a na povrch vypláva ako keby mimochodom ľúbostný trojuholník, kde neviete komu držať palce. Na druhýkrát som si to už vedel vychutnať. ()

Maq

Z komentářů a kritik je znát, že tohle je dobrý film, ale neříkají dost jasně proč. Já to taky asi moc nevylepším. Je to krásné konverzační milostné drama, napsané opravdovým spisovatelem, tedy s dobrými charaktery a kvalitními dialogy. --- Jednu myšlenku bych vyzdvihl, i když si nejsem jistý, zdali by se pod ni autoři podepsali. Tento film se zabývá rozdílem mezi inteligentním člověkem a intelektuálem. Ten první se vyznačuje schopností správně vyhodnocovat situace a účinně je řešit. Ten druhý je inteligentní člověk, který ze svých úsudků a jednání nedokáže a nechce vyloučit etický rozměr. --- Není ale třeba se bát nějakého velkého moralizování, je přítomno v docela civilní dávce. Je zde však jiný problém. Pokud vím, film nebyl nadabován do češtiny. Možná naštěstí, protože bůhvíjak by to dopadlo. K vlastnostem hlavních charakterů patří, že jsou velmi inteligentní a hovoří hodně rychle pregnantním a vytříbeným jazykem. Je to lahůdka, jenže pokud jste, jako já, jen průměrně sběhlými angličtináři, docela se zapotíte. Ani titulky moc nepomůžou, dialogy jsou prostě příliš náročné a rychlé. ()

Pecival

Jelikož mě dění za oponou vysílání zpráv moc nebralo, ze začátku jsem se trochu nudil a chvíli mi i trvalo než jsem si našel cestu k postavám. V druhé půli, kdy se začali rozebírat více jejich jednotlivé vztahy už mě to docela chytlo a dobře jsem se bavil, ale kvůli slabšímu rozjezdu lepší tři. Musím říct, že konec mě docela překvapil, ale nemůžu teď říct jestli v dobrém nebo ve zlém. Btw: Angličtina v tomto filmu nepaří mezi ty jednodušší (odkazuji na neexistenci českých titulek (a nebo neumím hledat)). ()

DaViD´82

Osmdesátkový předobraz Sorkinova Newsroomu (což je myšleno jako pochvala); respektive jeho nezpravodajské vztahově odlehčené části, kdy krom stejného stylu je patrná i nepřiznaná inspirace u mnohých postav. Kupříkladu MacKenzie McHale je natolik věrnou kopií (chováním, schopnostmi, střeleností, obsesí, výřečností i vyřídilkou) zdejší Jane Craig, až jsou od sebe nerozenatelné. Ano, mohlo to být kratší a ve druhé půlce se to nemělo naplno překlopit ve vztahovku "jedna ona a dva oni" na úkor onoho pohledu do zákulisí zpravodajství, ale celkově je to ryze sympatické a milé. Ovšem i tak je na tom nejlepší již úvodní předtitulkový prolog, který by zasloužil vlastní film. ()

Zagros

Tradiční romantická drama-komedie v netradičním prostředí. Sympatičtí představitelé podali solidní herecké výkony i u těch nesympatických charakterů. Osvěžující je prostředí, které nás zavede do zákulisí výroby zpravodajství, což je v mnohém poučné a na tomhle filmu vůbec to nejlepší. Je zajímavé pozorovat jednotlivé složky a osoby zpravodajství při jejich spolupráci, či naopak intrikách. Krásně z toho vystupuje, jak velké je to divadlo pro nás diváky a jak se dbá na každý byť sebemenší detail. ()

• Role Jane Craig byla napsána pro Debru Winger, ale kvůli těhotenství nemohla hrát a byla nahrazena Holly Hunterovou. (Terva)
  • Jack Nicholson pracoval bez honoráře. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v okresech Washington a Maryland. (Terva)

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Svět filmu dnes opustil další z velkých talentů. Pouhý týden před svými dvaasedmdesátými narozeninami zemřel držitel Oscara, uznávaný americký herec William Hurt. Smutnou zprávu médiím předal hercův… (více)