Cena za něžnost

• USA Terms of Endearment (více)

Shirley MacLaineová a Jack Nicholson v hlavních rolích amerického filmu oceněného pěti Oscary. Drama matky, která chce být silnější než všechny překážky světa... Ovdovělá Aurora Greenwayová je občas poněkud výstřední žena. Vším přitom visí na své jediné milované dceři Emmě. Zato její vztah k partnerovi Emmy je víc než napjatý. V den padesátých narozenin se Aurora silně sblíží se svým sousedem, bývalým astronautem Garretem Breedlovem. Přesto se bojí s poněkud sukničkářským mužem spojit svůj život natrvalo. Když po čase dcera Emma vážně onemocní, Aurora se ujímá jejích dětí. Kupodivu nebude na výchovu sama, po svém boku bude mít nečekaně také Breedlovea. (Česká televize)

PogoJoe

Od začátku roztahané, těžkotonážní, vážné... V kolonce žánru bych slovo 'komedie' vyškrtnul. Jack Nicholson válí. To je ale asi tak všechno. 5 Oscarů? Nechápu! Asi slabý ročník. Nejhorší je asi scénář - neoriginální a všední příběh jedné rodiny. Ocenění naprosto nezasloužené. Film je negativní, zbytečně protahovaný, nezajímavý, většinou mě nudil a zklamal. Hodnocení na imdb.com je rozhodně blíže pravdě než tady, na csfd.cz (že by stádní hodnocení?) Musím také přiznat, že jsem film viděl ne ve zrovna povedeném dabingu. Ale i přes něj - tenhle film se mi nelíbil a už ho nikdy nechci vidět. ()

Shaqualyck

Manželé a manželky, matky a dcery, Jack Nicholson a Shirley MacLaine. V dobrém i zlém. Chvíle radosti i absolutního zmaru, smutku, ale i naděje. Klišé, říkáte? Možná. Především ale KRÁSNÝ film. Vážně. Jako by někdo jen pozorně koukal kolem sebe a pak to hodil na papír. Všichni ti artoví režiséři, co tak rádi točí „komediální vztahová dramata ze života“, by měli povinně brát hodiny u Jamese L. Brookse. Nebo si alespoň občas připomenout „Terms Of Endearment“. To aby viděli, jak se to dělá. P.S.: Jsem moc rád, že jsem konečně zjistil, odkud se vzala scéna s kabrioletem a „vyfoukaným“ účesem, kterou jsem si kdysi tolik oblíbil v Bridget Jones´s Diary :-) ()

Fanucci

Výborný film postavený na zvláštním vztahu upjaté a hyperprotektivní matky a její dcery, která je jejím pravým opakem. Vtipný film o citech a vztazích postavený na skvělých dialozích a hereckých výkonech MacLaine, Winger a Nicholsona (ten snad ani nemusel hrát, takhle si ho představuju ve skutečnosti:-). Závěr extrémně smutný (plakal jsem:-), ale finální vyznění filmu v duchu "life goes on no matter what" mne dojal a nakupnul víc než celých 90 minut přeceňovaného "životabudičného" filmu Harold a Maude. ()

Rocky62

5 oscarů? no ne že bych byl zklamán, ale čekal jsem tedy větší nářez. Nicholson jako šarmantní kosmonaut s ďábelským úsměvem, který by si život bez žen nedokázal představit, zkrátka nemá chybu, vůbec herecké výkony jsou v tomto filmu bezchybné, ale ten děj se rozjíždí jak muj děda na mopedu, proto si myslím, že zkrácená stopáž by snímku jen prospěla a rozhodně přidala na kvalitě. Slabé 4* ()

Superpero

Výborný film. Už jen ten scénář je brilantní k tomu připočtěte velice dobrou režii a HLAVNĚ skvělé herecké výkony nevím koho bych měl víc vyzdvihnout jelikož všichni přítomní to zahráli prostě bravurně, ale nejlepší byla asi Debra Winger. No prostě skvělá podívaná s naprosto zaslouženou Oscarovou sklizní. ()

• V čase 1:27:00 jsou vidět v protilehlých pootevřených dveřích členové štábu – pravděpodobně osvětlovači nebo kameraman, je vidět pohyb se světlem (reflektorem). (McMerkurion)